Forum BMW3ER

Mechanika & Eksploatacja - problem ze stacyjka bmw e36 m52

andrzejka86 - 17-12-11, 21:12
Temat postu: problem ze stacyjka bmw e36 m52
posiadam bmw e36 i mam mały problem od pewnegoczasu zauwarzyłem ze cos sie dzieje ze stacyjką zdaza sie ze po włozeniu kluczyka i przekręceniu nic nie reaguje kluczyk sie lekko przekreca dopiero za 2 albo 3 razem normalnie załapuje posiadam silnik z EWS i mam pestke w kluczyku
Valdi - 18-12-11, 18:09

Nie jestem fachowcem ale też mam podobny problem kluczyk zachowuje się jak by nie miał oporu i można sobie kręcić i nic. Lekarstwem które ja stosuje to gdy kierownica jest zablokowana lekko ją przekręcam aby miała luz nie była tak mocno na blokadzie i wtedy przekręcam kluczyk który odblokowuje kierownice i wszystko wtedy działa. Ewentualnie przy przekręcaniu kluczyka poruszaj kierownica może to pomoże. Jeśli chodzi o przyczynę takiego zachowania nie mam pojęcia. Rozłożyłem wszystko i nic nie zauważyłem kluczyk normalnie odpalał. Może to po prostu wyrobienie się stacyjki? Wyrobienie się kluczyka u mnie odpada bo kluczyk ma dopiero 7 miesięcy.
MIKUr1 - 18-12-11, 20:26

Wydaje mi się, że to wina stacyjki. Musiałby się wypowiedzieć ktoś z podobnym problemem, bo to akurat przypadłość E36-ostek.
spinaczo - 20-12-11, 12:38

Wkładka stacyjki ma odlaną małą wypustkę która wyłamuje się od szarpania przy odpalaniu. Po wyłamaniu się owej wypustki, całość wyrabia się aż zacznie czasem kręcić się wkoło. Finalnym efektem tej usterki jest sytuacja w której jedziemy 500 kilometrów od domu, próbujemy zgasić auto, wyciągamy kluczyk a ono nadal jest odpalone :lol: Nie polecam wam tej zabawy :wstydnis:

Proponowałbym jak najszybciej wymienić wkładkę :cwaniak:

http://www.youtube.com/watch?v=tETEtb5Yr_o ten Pan to bardzo dobrze objaśnia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group