Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[e36] problem z parktronic
Autor Wiadomość
lewicki01 



BMW: E36 coupe 320i
Imię: Łukasz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 310
Skąd: Lublin
Wysłany: 26-02-10, 19:02   [e36] problem z parktronic

Witam! nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam ten.
Mam w moim coupe zamontowany parktronic w tylnym zderzaku, nie wiem czy jest fabryczny czy dokładany.

e36 coupe m50b20 '94rok VIN WBABF11040JA50731

Problem polega na tym że jak włączę wsteczny bieg to piszczy przez około 5-10s ciągłym sygnałem tak jakbym był od przeszkody bliżej niż 30cm, a jak podchodzę na włączonym silniku do zderzaka to nic się nie dzieje a wcześniej dawał sygnały że coś się zbliża.

jeszcze miesiąc temu działał dobrze później się zepsuł na około 2 tygodnie podziałał 1 dzień i znowu padł, chociaż może jeszcze kiedyś w między czasie kilka razy zadziałał.

moje pytanie brzmi:

-czy w e36 był fabryczny parktronic?

-gdzie jest "centralka" fabrycznego parktronica?

-czy w fabrycznym zestawie głośnik był zamontowany w bagażniku?

-gdzie ewentualnie szukać usterki?

nie chce rozbierać całej tapicerki żeby dojść po kabelku od głośnika do centralki.

z góry dzięki!
 
 
jacusbmw 
Specjalista


BMW: e-36
Pomógł: 54 razy
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1223
Skąd: LODZ
Wysłany: 26-02-10, 19:48   

Według ReaOem to był montowany seryjnie od 93r.Wszystkie cztery czujniki są połączone w jedną wiązke z której z zewnętrznej lewej idzie wiązka do sterownika.Niestety nie jest pokazany gdzie znajduje się sterownik.Według mnie to któryś czujnik nie hallo.
 
 
lewicki01 



BMW: E36 coupe 320i
Imię: Łukasz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 310
Skąd: Lublin
Wysłany: 26-02-10, 20:34   

no to spróbuje zdjąć te listwy na zderzaku i zobaczę czy wszystkie czujniki są z drugiej strony dobre.
 
 
patryk w-wa 



BMW: E39
Imię: Patryk
Silnik: M62TUB44
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 189
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-02-10, 21:05   

99% ktorys czujnik nie dziala.
 
 
 
SID 


BMW: E36 Sedan
Imię: Kamil
Silnik: M43B18
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 1037
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 26-02-10, 22:03   

Miałem ten sam problem ale nie długo, przeczyściłem czujniki i teraz jest ok, zdejmij listwy sprawdź czujniki po kolei podłączaj osobno przynajmniej będziesz wiedział który padł :D
_________________
Moje E36 MONTREALBLAU METALLIC
 
 
 
lewicki01 



BMW: E36 coupe 320i
Imię: Łukasz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 310
Skąd: Lublin
Wysłany: 27-02-10, 13:01   

SID napisał/a:
Miałem ten sam problem ale nie długo, przeczyściłem czujniki i teraz jest ok, zdejmij listwy sprawdź czujniki po kolei podłączaj osobno przynajmniej będziesz wiedział który padł :D


i jak odłączę zepsuty czajnik to powinno działać normalnie? tzn czy pozostałe będą hulać i po prostu nie będę odbierał sygnału o przeszkodzie na drodze danego czujnika?

a czy od uderzenia w zderzak mógł się któryś uszkodzić? bo przypomniało mi się że mnie na parkingu zaatakował VW sharan (wynik 1:0 dla mnie :hyhy: sharan wrócił połamany a ja z małą ryską)

dzięki za pomoc! w nocy przyjrzę się temu i dam znać co i jak! Mam ciemne szyby z tyłu a w coupe i tak tył jest dosyć wysoki więc łatwo się wpakować na jakąś doniczkę :cenzura:
 
 
bertone 



BMW: E46 330d M57
Imię: Michał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-02-10, 13:55   

Dolacze sie do tematu mam identyczny problem i rozmawialem z kolega ktory ma e46 coupe 2005r i mowi ze u niego jest to standard po zimie i w jej trakcie a pozniej wraca wszystko do normy.Czekam moze i u mnie wroci ale boje sie ze moge sie nie doczekac najgorsze jest to ze rzadko bo rzadko ale dziala :2:
 
 
bibi 



BMW: 328 Touring/325 Driftcar
Imię: Marcin
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 148
Skąd: Pń
Wysłany: 27-02-10, 19:16   

Włacz bieg wsteczny i słuchaj który czujnik nie pyka. Sprawne wydają taki charakterystyczny tykot.
_________________
SRP Drift Team TOURING NA SPRZEDAŻ
Zapraszam !Zobacz mojego Touringa -> http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=475
http://video.google.pl/vi...275266245&hl=pl
http://www.youtube.com/watch?v=1BTQljELTgk
 
 
 
jacusbmw 
Specjalista


BMW: e-36
Pomógł: 54 razy
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1223
Skąd: LODZ
Wysłany: 27-02-10, 21:28   

Z tego co się orjentuje to czujniki są podpięte szeregowo,Jak któryś nie hallo to stąd te błędy.
 
 
SID 


BMW: E36 Sedan
Imię: Kamil
Silnik: M43B18
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 1037
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 27-02-10, 23:00   

Potwierdzę opinie że w zimę czujniki szwankują z powodu mrozów, w sumie jak piszą chłopaki powyżej nie musisz ich wszystkich wyciągać wrzuć wsteczny i niech ktoś z tyłu ci podchodzi pod czujniki albo zasłania ręką. Jak wspomniałeś że miałeś stłuczkę to możliwe że któryś został uszkodzony.
_________________
Moje E36 MONTREALBLAU METALLIC
 
 
 
lewicki01 



BMW: E36 coupe 320i
Imię: Łukasz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 310
Skąd: Lublin
Wysłany: 28-02-10, 08:22   

dopowiem jeszcze że sygnał dźwiękowy jest tylko przy pierwszym włączeniu biegu wstecznego po odpaleniu, później nie ma sygnału. :O sprawdzę zaraz te czujniki.


EDIT:

sprawdziłem te czujniki. odpiąłem najpierw 1 który wyglądał trefnie i dalej to samo przez kilka sekun ciągły pisk i nic, następnie odpiąłem wszystkie i dalej to samo. nie słyszałem żadnego pykania :O robiłem to przy zgaszonym silniku na włączonym zapłonie żeby lepiej słyszeć.

Co znalazłem:
- drugi od lewej miał urwany kabelek, i poprzedni właściciel zlutował go i... owinął plastrem :krzeslo:

co zrobiłem:
-okleiłem ładnie taśmą izolacyjną uszkodzony kabelek
-przeczyściłem wszystkie styki i popsikałem preparatem kontakt.

jakie są efekty:
-teraz gdy coś jest za samochodem jest troszkę inny sygnał, zamiast ciągłego tiiiiiiii jest tutiiiiiii :hyhy:
-gdy za samochodem nic nie ma jest tylko tiiiiiii tak jak wcześniej.

ciężko się myśli po całonocnej imprezie :pijaki: co sugerujecie?


EDIT 1:


słychać tykanie na czujnikach, rano byłem nie w stanie i nie słyszałem ich. :8:

Czy ktoś wie gdzie jest sterownik? i którędy idą przewody? czy one wychodzą nad nogam i kierowcy pod kierownicą?
 
 
SID 


BMW: E36 Sedan
Imię: Kamil
Silnik: M43B18
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 1037
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 28-02-10, 18:48   

Na reolem znalazłem coś takiego, niestety nie wiem gdzie to dokładnie się znajduje
http://www.realoem.com/bm...086&hg=66&fg=05 ale jeszcze poszperam
Ps. sterownik powinien wyglądać tak , taka skrzyneczka

może znajduje się gdzieś przy skrzyni to znaczy tam gdzie ma związek ze światłami cofania.
Znalazłem jeszcze mały schemacik ale w E46 może w E36 jest podobnie
http://img18.imageshack.us/i/86674426.png/
_________________
Moje E36 MONTREALBLAU METALLIC
 
 
 
lewicki01 



BMW: E36 coupe 320i
Imię: Łukasz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 310
Skąd: Lublin
Wysłany: 28-02-10, 21:12   

no tak, tylko że w e36 ta wiązka idzie z lewej strony a nie z prawej, według tego zdjęcia to ten przewód elektryczny nie jest zbyt długi czyli faktycznie może się to znajdować w bagażniku z lewej strony za wykładziną. jutro tam zajrzę.

i jeżeli to tam faktycznie jest to mam nadzieję że sam to zepsułem jak przeciągałem przewody od audio (zawsze jest szansa że da się naprawić)

A do czego służą te dwa gniazdka w tym sterowniku :O
moim zdaniem to powinno być prostsze w konstrukcji, nawet patrząc na wyroby chińskie w biedronce...


EDIT:


przeczytałem sobie instrukcję obsługi bmw i znalazłem takie oto teksty:

"Podczas jazdy z przyczepą system nie może dokonać sensownego pomiaru - dla tego nie włącza się. Jeżeli w samochodzie z PDC urządzenie holownicze zostanie założone dodatkowo, to podczas jazdy z przyczepą, po włączeniu biegu wstecznego, rozlega się sygnał ostrzegawczy. Urządzenia nie można wyłaczyć."

oraz:

"Wyższy niż zawsze dźwięk, pierwszego uaktywnienia się PDC świadczy o usterce w jego działaniu. Prosimy zlecić ASO BMW usunięcie przyczyny usterki."
 
 
jarku 



BMW: E36 touring
Silnik: b28
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 101
Skąd: Wlkp
Wysłany: 01-03-10, 08:39   

masz 2 wiązki - jedna idzie do czujników a druga do przodu auta
z tego co widziałem czesto compacty mialy glosniczek pdc przykręcany do modułu ale pozostałe e36 te które mialy gong w nogach kierowcy to do niego podpięty jest pdc
modul masz po lewej stronie z tyłu bagaznika pod plastikami(dokładnie nad tłumikiem)
to nie chińszczyzna wiec nie bedzie proste ;)
 
 
lewicki01 



BMW: E36 coupe 320i
Imię: Łukasz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 310
Skąd: Lublin
Wysłany: 01-03-10, 09:02   

ok! dzięki za wyjaśnienie! zajrzę tam albo dzisiaj wieczorem albo jutro rano.

ja mam ten głośniczek w bagażniku na "suficie" niedaleko lampki. Strasznie głośny jest, gdyby był w kabinie to bym go wywalił ;)

ten temat na pewno się jeszcze komuś przyda, w sumie zbieramy tu wszystkie info na temat parktronic.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 15