Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Program do animacji
Autor Wiadomość
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 07-12-08, 17:36   Program do animacji

Pomyślałem że warto będzie zrobić jakąś małą nanimację/banner na stronie. Ma ktoś jakiś darmowy programik do tego ?? Co ewentualnie byście polecili do tworzenia animacji ??
_________________
 
 
 
333 



BMW: e46
Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 73
Skąd: ten swąd?
Wysłany: 07-12-08, 18:42   

spróbuj pogooglować po "gif maker" lub coś w ten deseń. kiedyś, dawno temu bawiłem się takimi programikami, gdzie można było albo rysować piksel po pikselu animacje, a potem edytować kolejne klatki, albo też zaczytywać dowolne pliki graficzne i następnie wykonywać edycję na nich, również klatka po klatce.

ja te programiki wykorzystywałem m.in. do tworzenia własnych kursorów, którymi można było zastępować te seryjne, windowsowskie. fajny byłby np. taki kursor z wirującym wokół własnej osi logo BMW zamiast windowsowskiej "klepsydry".

osobną kategorią animacji są takie, gdzie dajesz dwa zdjęcia: zdjęcie początkowe i końcowe, a programik sam robi animację, na której przedmiot/osoba przedstawiona na zdjęciu 1 przekształca się w przedmiot/osobę widoczne na zdjęciu 2 - coś takiego jak w klipie do piosenki Michaela Jacksona "black and white" z kolejnymi twarzami płynnie przechodzącymi jedna w drugą, ale może to też być np. tygrys w biegu przekształcający się w M3 :cwaniak:
_________________
black is faster!
---------------------------------
 
 
kucharz 
lokalny ekscentryk



Imię: Konrad
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 2439
Skąd: Siedlce
Wysłany: 07-12-08, 20:23   

a może coś we flashu?
 
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 07-12-08, 20:25   

kuchash, jaknajbardziej może być.
_________________
 
 
 
kucharz 
lokalny ekscentryk



Imię: Konrad
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 2439
Skąd: Siedlce
Wysłany: 07-12-08, 23:38   

jak we flashu to oczywiscie Macromedia Flash ale nie jest darmowy, ale można zrobić w nim naprawde kapitalne animacje. Do robienia filmow może być również After Effects. Chociaż z drugiej strony w jakimkolwiek programie do animacji mozna zrobić filmik - mysle, że nie będzie żadnych problemów z jego pożniejszym umieszczeniem na stronie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 14