Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z Lpg e36 1.6
Autor Wiadomość
Energy 


Nadwozie: Sedan
Pomógł: 19 razy
Wiek: 44
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 456
Skąd: M-c Podl
Wysłany: 03-02-13, 14:22   

A jaki Masz czujnik ciśnienia gazu? Ja bym go obstawiał. Tzw map sensor. Gdy jest padniety, pokazuje cały czas brak gazu w butli. jak ktoś wątpi, niech zdejmie wtyczkę z map sensora w aucie z LPG.
 
 
BlackDog 


BMW: E36
Imię: Mariusz
Silnik: 1.6
Nadwozie: Sedan
Wiek: 29
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 85
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 03-02-13, 15:00   

Powiem tak okazało się że masy zaśniedziały i dlatego nie chodził na gazie i pokazywał na przycisku brak gazu. Dziś udało mi się go uruchomić i przejechać tak z 500 metrów i znów to samo ale wyczyszczę masy wszystkie i powinno być ok a jeszcze pytanko jakie objawy ma wieszający się elektrozawór na butli?
_________________
Moje e36 http://bmw3er.pl/viewtopic.php?p=353086#353086

Oferuję poszerzanie felg stalowych

https://www.facebook.com/szerokastalsiemce
 
 
Energy 


Nadwozie: Sedan
Pomógł: 19 razy
Wiek: 44
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 456
Skąd: M-c Podl
Wysłany: 03-02-13, 15:28   

Auto będzie szarpać. Po podłączeniu interfejsu diagnostycznego będzie pełno błędów typu: Brak gazu, zbyt małe ciśnienie gazu lub zbiornik gazu jest pusty. Co do podłączenia masy, to powinna być podłączona szczególnie starannie. Oprócz podpięcia przewodu zasilającego do masy, sterownik (obudowa) powinien także być przykręcony kawałkiem blachy do nadwozia, co zapewni mu dodatkową masę i uchroni przed spaleniem w sytuacji braku masy na przewodach. Z tym, przyjacielu, nie ma jaj, trzeba to poprawić. Chyba nie jest Ci na rękę jakiś pożar pod maską...
 
 
BlackDog 


BMW: E36
Imię: Mariusz
Silnik: 1.6
Nadwozie: Sedan
Wiek: 29
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 85
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 04-02-13, 18:11   

Energy, Dzięki za rady skorzystam.
_________________
Moje e36 http://bmw3er.pl/viewtopic.php?p=353086#353086

Oferuję poszerzanie felg stalowych

https://www.facebook.com/szerokastalsiemce
 
 
buniae36 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: BMW e36
Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-05-13, 14:29   

Witam. Podłączam sie pod temat... a mianowiecie... mam bmw e36 r 93 gaz sekwencja i mam taki problem... na benzynie jezdzi normalnie ale jak tylko przełącza sie na gaz to oboroty spadaja praktycznie do zera i albo gasnie albo go wyciągam ale rusza jakby chcial a nie mogł i tak jest poki sie nie nagrzeje. Dodam ze na gazie to pali 14 l na 100 :( gaz jest założony od 2011 roku. co to moze byc? pozdrawiam
 
 
Jerry_Cornelius 



BMW: e36
Silnik: m52b28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 19 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 730
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 04-05-13, 23:21   

buniae36 napisał/a:
Witam. Podłączam sie pod temat... a mianowiecie... mam bmw e36 r 93 gaz sekwencja i mam taki problem... na benzynie jezdzi normalnie ale jak tylko przełącza sie na gaz to oboroty spadaja praktycznie do zera i albo gasnie albo go wyciągam ale rusza jakby chcial a nie mogł i tak jest poki sie nie nagrzeje. Dodam ze na gazie to pali 14 l na 100 :( gaz jest założony od 2011 roku. co to moze byc? pozdrawiam


Podstawowe pytanka: robiłeś serwis gazu? filterki, przegląd gazowy itd? robiłeś regulację (mapy gazowe itp)? bo z tego co widzę wciąga Ci jak smok tego gazu
_________________
„Słońcu ani śmierci nie można patrzeć prosto w oczy.”
„Tylko martwi wiernie dochowują omerty”

The mythical BMW E36 -->
The Legendary BMW E46-->
 
 
 
buniae36 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: BMW e36
Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-05-13, 23:35   

Serwis gazu był robiony w listopadzie 2012 roku i bylo zrobione to wszystko o czym napisałeś. po serwisie było wszystko ok ale po zimie wszystko wrociło .... czyli mam serwisowac gaz co pol roku? ostatnio odczułem ze tez na benzynie na wolnych obrotach ciezko mu ruszyc no ale rusza ale na gazie nic :O :O
 
 
Jerry_Cornelius 



BMW: e36
Silnik: m52b28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 19 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 730
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 05-05-13, 00:29   

buniae36 napisał/a:
Serwis gazu był robiony w listopadzie 2012 roku i bylo zrobione to wszystko o czym napisałeś. po serwisie było wszystko ok ale po zimie wszystko wrociło .... czyli mam serwisowac gaz co pol roku? ostatnio odczułem ze tez na benzynie na wolnych obrotach ciezko mu ruszyc no ale rusza ale na gazie nic :O :O


Przepływke sprawdź. Powiedz coś więcej o tej sekwencji. Ogólnie mówisz że po zimie powróciły problemy, płyny wszelakie uzupełnione(płyn chłodniczy itp)? Jakie przebiegi autem robisz? bo te filterki to średnio po 15-30tys powinno się wymieniać by wszystko grało. ;)
_________________
„Słońcu ani śmierci nie można patrzeć prosto w oczy.”
„Tylko martwi wiernie dochowują omerty”

The mythical BMW E36 -->
The Legendary BMW E46-->
 
 
 
buniae36 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: BMW e36
Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-05-13, 11:16   

a jak tą przepływke sprawdzic? filtry wszystkie wymienione. sekwencja:reduktor i zawór gazowy to jest z Tomasetto. płyn chłodniczy był tylko dolany a moze jeszcze jakiś płyn masz na myśli? a przez zime zrobiłem jakies 3000 km.

pól roku temu wymieniłem świeczki na ten sam model i producenta i po tym sie strasznie zamuliłi i tak było aż nie wymienilem akumulatora.przed zimą wymieniłem akumulator na nowy bo mi stary padł. i problem na chwile zniknął. Później zrobilem przegląd gazu i bylo wszystko ok a po zimie wszystko wróciło. :O

:O :O :O
 
 
MIKUr1 
I am The STIG



BMW: E30 328i
Imię: Michał
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 396 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3897
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 06-05-13, 10:09   

buniae36, wtryski. Problem będzie się pogłębiał. Musisz założyć jakiś podgrzewacz, albo ustawić wyżej temperaturę przełączania. Ewentualnie wymiana wtrysków.
_________________
Masz problem ze swoją Beemką? ZAPRASZAM!

https://www.facebook.com/BAVSG/

-------------------------------------------------------

Jeśli mój post był pomocny kliknij pomógł. Z góry dziękuję :hyhy:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 14