Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z predkoscia... Pomocy!
Autor Wiadomość
miketyson 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: E46
Imię: Piotrek
Wiek: 38
Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23-12-08, 09:49   Problem z predkoscia... Pomocy!

Witam,
Moj problem polega na tym ze moje e46 z silnikiem diesla 2.0 nie jedzie wiecej niz 150km/h. Do 150 przyspiesza normalnie po czym sie zatrzymuje i nie chce juz szybciej. Zawet po redukcji biegow, ponownym wcisnieciu pedalu gazu -nie chce jechac szybciej. Sa momenty ze ze jedzie wiecej ale zadko jej sie to zdarza. Mam przypadki tez ze jak ja odpale i dam ostro w pedal to sie dusi i dymi z rury przez jakis czas i dopiero po chwili sie stabilizuje ale ten przypadek tez sie zadarza raz na jakis czas:/ Po wymianie wtryskiwacza do pompy komputer nie pokazuje zadnych bledow.
 
 
Davo 
bezpieczny wariat



BMW: E36 cabrio & E30 drift edition
Imię: Dawid
Silnik: m50b20/---
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 23-12-08, 10:39   

a jak spalanie? nie podnioslo sie? moze to jakis tryb awaryjny i w nim jest smycz na 150 km/h, radzilbym zajrzec na kompa...
_________________
www.bmwklubczestochowa.pl
 
 
 
Szreder 



BMW: obecnie brak :)
Imię: Kamil
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 96
Skąd: Złotoryja/Jelenia G.
Wysłany: 23-12-08, 10:50   

a sprawdzales czy turbina dziala? bledu na komputerze moze nie wykazac.. W 2.0 padaja turbiny. Swoją droga turbine albo sie regeneruje albo wstawia nowa nigdy nie uzywana.. Inna opcja to przytkany katalizator, zwroc tez uwage na przeplywomierz.
Ostatnio zmieniony przez Szreder 23-12-08, 11:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davo 
bezpieczny wariat



BMW: E36 cabrio & E30 drift edition
Imię: Dawid
Silnik: m50b20/---
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 23-12-08, 10:56   

sklanialbym sie ku przeplywce bo jakby turbo padlo to by byl spadek mocy a kolega pisze ze do 150 przyspiesza normalnie i w tym punkcie staje, tak samo katalizator - niezaleznie ktory bieg ale spalin przy okreslonych obrotach i obciazeniu przepuszcza tyle samo wiec na nizszym jak nie idzie to na wyzszym by powoli sie rozkrecilo a tu lipa... mysle ze to moze byc elektronika
_________________
www.bmwklubczestochowa.pl
 
 
 
mycha 


BMW: ,,,
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 1182
Skąd: ,,,
Wysłany: 23-12-08, 11:45   Re: Problem z predkoscia... Pomocy!

miketyson napisał/a:
Witam,
Moj problem polega na tym ze moje e46 z silnikiem diesla 2.0 nie jedzie wiecej niz 150km/h. Do 150 przyspiesza normalnie po czym sie zatrzymuje i nie chce juz szybciej. Zawet po redukcji biegow, ponownym wcisnieciu pedalu gazu -nie chce jechac szybciej. Sa momenty ze ze jedzie wiecej ale zadko jej sie to zdarza. Mam przypadki tez ze jak ja odpale i dam ostro w pedal to sie dusi i dymi z rury przez jakis czas i dopiero po chwili sie stabilizuje ale ten przypadek tez sie zadarza raz na jakis czas:/ Po wymianie wtryskiwacza do pompy komputer nie pokazuje zadnych bledow.


My z mężem mamy prawie identyczny problem w naszym voyagerze :(


Ale u nas turbinę sprawdzali i działa dobrze.

Podobno jest popsuta sekcja(sekwencja ?? ) w pompie wtryskowej czy coś takiego, dokładnie nie umiem tego nazwać, bo się nie znam na mechanice.
 
 
krzysiek8833 
Moderator



BMW: BMW 318is(swap m52b28), e30 320i, e46 330i
Imię: Krzysiek
Silnik: m54b30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 80 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 4199
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 23-12-08, 12:00   

przeczyśc zawór EGR, bo jak jest zasyfiony to sie cuda z silnikiem dzieją :D
_________________
Moja miłość zaklęta w konie mechaniczne http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=244
 
 
 
miketyson 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: E46
Imię: Piotrek
Wiek: 38
Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23-12-08, 12:45   

Wymienialem wtryskiwacz pompy paliwowej i dalej jest to samo... jutro bede czyscil zaworki a jak to nie pomoze to wizyta u mechanika i sprawdze przeplywomierz. Jak nie to pozostaja ustawienia turbiny...Obym nie musial wymieniac pompy albo turbiny:/
 
 
krzysiek8833 
Moderator



BMW: BMW 318is(swap m52b28), e30 320i, e46 330i
Imię: Krzysiek
Silnik: m54b30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 80 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 4199
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 23-12-08, 12:55   

wyczyszczenie zaworu egr powinno pomóc bo kiedys był na jakims forum bmw post ze 160 i wiecej nie ma siły leciec! koles wyczyscił zawór i auto jak nowe :D :ok:
_________________
Moja miłość zaklęta w konie mechaniczne http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=244
 
 
 
radzek 


BMW: e36 coupe
Imię: krzysiek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 106
Skąd: Sopot
Wysłany: 23-12-08, 14:07   

znajomu mial podobny problem ,podmienial przeplywke sonde i inne czujniki,ale okazalo sie ze katalizator sie przytykal i dlatego autko nie chcialo jechac szybciej (zbieralo sie normalnie) gdyby turbo bylo uszkodzone to wydaje mi sie ,ze auto nie chcialo by sie zbierac od niskich obrotow (nie wkrecalo by sie)
_________________
człowieka nie ocenia sie po tym jakim jeżdzi samochodem . Ne bierz sobie forum do serca, są w życiu ważniejsze sprawy...

www.bmw-3city.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 16