Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: ikarus
10-08-13, 19:36
M52B28 problem z sondami oraz ECU = potężne spalanie
Autor Wiadomość
ikarus 



BMW: e46 320iA
Imię: Marek
Silnik: m54b22
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 128 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 6648
Skąd: Łódź
Wysłany: 09-08-13, 10:16   

ecu = sterownik silnika ( zaprogramowana jest w nim mapa,korekty,dawki,stosunek masy powietrza do paliwa i w choooy innych parametrów ) to nie wahacz ,ze se mozna kupić ot tak,w pierwszym lepszym sklepie z motogadzetami a koszta duuuuuuuuużo wyższe niż choinka o zapachu kokosowym do malucha... faktycznie,myslenie masz proste jak droga krajowa z kielc do krakowa :wstyd:
 
 
marcinnnn 


BMW: E46 coupe
Imię: marcin
Silnik: M52TUB28
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: FrankfurtAmMain
Wysłany: 09-08-13, 10:36   

Niewazne jakie myslenie,wiem jedno ,ze pojechlbym do kogos kto to potrafi zrobic a nie pogarszac sytuacje grzebaniem ktore nie daje zadnego efektu,pewnie swap byl niezbyt dobrze zrobiony skoro takie cos sie dzieje
 
 
spinaczo 



BMW: E36
Imię: Patryk
Silnik: M52B28
Nadwozie: Touring
Pomógł: 74 razy
Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 1779
Skąd: Krośniewice | Łódź
Wysłany: 09-08-13, 11:35   

marcinnnn, :lol: skończ już :lol:

Jesteśmy na etapie oczekiwania na podmiankę ecu, jak to nic nie da to będziemy dalej bić pianę :D
_________________
 
 
 
marcinnnn 


BMW: E46 coupe
Imię: marcin
Silnik: M52TUB28
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: FrankfurtAmMain
Wysłany: 09-08-13, 12:44   

Koncze ale dla mnie to paranoja zeby tyle czasu naprawiac taka p|erdole,zadzwonilem do serwisu ,zapytalem i powiedziano mi zeby przyjechac to ten problem rozwioza w ciagu jednego dnia ,wiec panowie fachowcy nie osmieszajcie sie z tym tyle czasu ,bo ta naprawa trwa jak moda na sukces odcinek 5578
Ostatnio zmieniony przez vmasher 09-08-13, 17:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vmasher 



BMW: E30/E36/E38/E91
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 151 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 7378
Skąd: ten dym
Wysłany: 09-08-13, 17:37   

spinaczo napisał/a:
Jesteśmy na etapie oczekiwania na podmiankę ecu, jak to nic nie da to będziemy dalej bić pianę


właśnie jestem po podmiance sterownika no i potwierdziły się moje przypuszczenia co do ECU

na innym ECU od razu połączyłem się z sondami no i oczywiście sondy padnięte (działają tylko grzałki)

więc czeka mnie wymiana sond i sterownika :hyhy:










marcinnnn napisał/a:
Niewazne jakie myslenie,wiem jedno ,ze pojechlbym do kogos kto to potrafi zrobic a nie pogarszac sytuacje grzebaniem ktore nie daje zadnego efektu


dokładnie zgadzam się z Tobą w 100% - po co grzebać bez sensu jak grzebanie nic nie daje :haha:

marcinnnn napisał/a:
zadzwonilem do serwisu ,zapytalem i powiedziano mi zeby przyjechac to ten problem rozwioza w ciagu jednego dnia


to się chwali - serwisy też muszą z czegoś się utrzymywać :ok: :dance: :dance1: :dance2:

marcinnnn napisał/a:
pewnie swap byl niezbyt dobrze zrobiony skoro takie cos sie dzieje


dokładnie kable na skrętkę poskręcane, plusy dotykają do karoserii, ECU wisi w nadkolu na trytytkach :haha:

marcinnnn idź chłopie ze swoimi problemami na ŻAL.PL :hm:

ikarus napisał/a:
myslenie masz proste jak droga krajowa z kielc do krakowa
padłem :lol:

dzięki wszystkim za podpowiedzi i chęć pomocy :piwo:
_________________


Gość zobacz moje E36 328i cabrio
Gość zobacz moje E30 316i/328i qp
Gość zobacz moj dailycar E38 728i
Gość zobacz moje byłe E36 325i qp

film z E30

VMASHER GARAGE
Ostatnio zmieniony przez ikarus 09-08-13, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
spinaczo 



BMW: E36
Imię: Patryk
Silnik: M52B28
Nadwozie: Touring
Pomógł: 74 razy
Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 1779
Skąd: Krośniewice | Łódź
Wysłany: 09-08-13, 18:54   

vmasher, no i super.

Aha, warto byłoby przylukać dlaczego korekta długoterminowa w tym sterowniku jest tak duża, możliwe, że auto dawca też ma jakiś problem.

P.S. No rzeczywiście długo naprawiał... 4 dni :lol:
_________________
 
 
 
marcinnnn 


BMW: E46 coupe
Imię: marcin
Silnik: M52TUB28
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: FrankfurtAmMain
Wysłany: 09-08-13, 19:04   

spinaczo napisał/a:
vmasher, no i super.

Aha, warto byłoby przylukać dlaczego korekta długoterminowa w tym sterowniku jest tak duża, możliwe, że auto dawca też ma jakiś problem.

P.S. No rzeczywiście długo naprawiał... 4 dni :lol:

A serwis zrobilby w jeden dzien,ja osobiscie pojechalbym i zaplacilbym i nie pisze tego zlosliwie,tylko dla mnie szkoda czasu i paliwa a chwale sobie jak mi zrobi ktos konkretnie i mam na to papier.
 
 
spinaczo 



BMW: E36
Imię: Patryk
Silnik: M52B28
Nadwozie: Touring
Pomógł: 74 razy
Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 1779
Skąd: Krośniewice | Łódź
Wysłany: 09-08-13, 19:10   

"Ja osobiście" wolę sam pogrzebać, dla mnie to część pasji do tych aut.

Inną sprawą jest to, że interes serwisu nie jest zbieżny z interesem klienta, w związku z czym praktycznie zawsze przepłacisz.

No i jaki byś w tym przypadku dostał papier? Wstawiliby nowy sterownik silnika z ASO z gwarancją ? :lol:
_________________
 
 
 
marcinnnn 


BMW: E46 coupe
Imię: marcin
Silnik: M52TUB28
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: FrankfurtAmMain
Wysłany: 09-08-13, 20:12   

jezdzilem kiedys od jednego do drugiego i placilem za podpiecie do kompa raz 50 raz 80 raz 100 to kasowanie jakiegos bledu to wymiana czujnika i tak wydalem ponad 6 stow i nic .po przyjezdzie do niemiec pojechalem do serwisu i za pierwszym razem sprawa zostala zalatwiona i kosztowala mnie 80 euro a zalatwili to w 30 minut wiec mam daleko w d pana henia ze swoim laptopkiem i marnym programem jak gosc podpial do siebie i po moze minucie diagnoza i naprawa.
Dlatego w polsce sa takie ulepy jakie sa bo kazdy grzebie sam ,wie czy nie wie co zrobic ale grzebie stuka puka,a pozniej takie umeczone auto na zamiennikach sprzedaje i leci do niemiec po auto serwisowane ,ciekawe dlaczego nie kupi polepionego przez pana henia w pl tylko woli serwisowane przez helmuta?

Dodam jeszcze ze na moje pytanie diagnosta odpowiedzial ze sprzet na koleczkach do diagnozy ktora mi postawil kosztuje 20 tys euro i wiem ze pan henio nie ma takiej technologi
Ostatnio zmieniony przez vmasher 09-08-13, 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ikarus 



BMW: e46 320iA
Imię: Marek
Silnik: m54b22
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 128 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 6648
Skąd: Łódź
Wysłany: 09-08-13, 21:19   

vmasher, fajnie,ze helga wróciła do żywych,aczkolwiek szkoda,ze sam sobie dałeś rade :lol:
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 10-08-13, 09:29   

marcinnnn, bo E30 i silnik z E36 to taka technologia, że tylko super kosmiczny serwis z Niemiec umie to naprawiać. Za sterownik wraz z EWSem w serwisie zapłacił by według Reaaloem 1000E, dodaj koszt roboczogodziny, która zapewne będzie olbrzymia, bo żaden serwis w nie będzie sobie radził z wiązką przerobioną pod Swapa, Tam pracują same głąby, którzy ledwo wyszli ze szkoły samochodówki się uczą pod okiem Szefa serwisu, który każe wymieniac im części metodą prób i błędów. Jedynym ich plusem jest, to że mają dostęp do fachowym pomocy i instrukcji. Jeżeli serwis poradziłby sobie z tym problemem w co wątpię, Vmascher wyszedł by z rachunkiem minimum 8000zł. I jeśli by nawet naprawili w jeden dień to jednak wolał bym poczekać jeszcze te 3 dni i zrobić sobie w takich kosztach jak to zrobił Vmascher. Portfel pełny i kolejne doświadczenie zdobyte. Auto działa i nie ma kredytu w Prowidencie.
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
vmasher 



BMW: E30/E36/E38/E91
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 151 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 7378
Skąd: ten dym
Wysłany: 10-08-13, 18:49   

lolejko napisał/a:
marcinnnn, bo E30 i silnik z E36 to taka technologia, że tylko super kosmiczny serwis z Niemiec umie to naprawiać. Za sterownik wraz z EWSem w serwisie zapłacił by według Reaaloem 1000E, dodaj koszt roboczogodziny, która zapewne będzie olbrzymia, bo żaden serwis w nie będzie sobie radził z wiązką przerobioną pod Swapa, Tam pracują same głąby, którzy ledwo wyszli ze szkoły samochodówki się uczą pod okiem Szefa serwisu, który każe wymieniac im części metodą prób i błędów. Jedynym ich plusem jest, to że mają dostęp do fachowym pomocy i instrukcji. Jeżeli serwis poradziłby sobie z tym problemem w co wątpię, Vmascher wyszedł by z rachunkiem minimum 8000zł. I jeśli by nawet naprawili w jeden dień to jednak wolał bym poczekać jeszcze te 3 dni i zrobić sobie w takich kosztach jak to zrobił Vmascher. Portfel pełny i kolejne doświadczenie zdobyte. Auto działa i nie ma kredytu w Prowidencie.


kolega pisął w innym temacie że będzie robił swapa z A.I.E. Group

dziwi mnie że nie odstawi auta do ASO w DE i że nie wkłada nowego silnika :D


szkoda słów :wstyd:

ikarus napisał/a:
vmasher, fajnie,ze helga wróciła do żywych,aczkolwiek szkoda,ze sam sobie dałeś rade


Iki także bardzo się cieszę i zarazem jest mi bardzo przykro :15:
_________________


Gość zobacz moje E36 328i cabrio
Gość zobacz moje E30 316i/328i qp
Gość zobacz moj dailycar E38 728i
Gość zobacz moje byłe E36 325i qp

film z E30

VMASHER GARAGE
 
 
 
ikarus 



BMW: e46 320iA
Imię: Marek
Silnik: m54b22
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 128 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 6648
Skąd: Łódź
Wysłany: 10-08-13, 19:36   

problem rozwązany , fachowiec z niemiec jest na urlopie no to close :hyhy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 18