Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
konserwacja podwozia
Autor Wiadomość
kamilo e30ic 


BMW: bmw e30 cabrio
Imię: kamil
Wiek: 39
Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 76
Skąd: toruń
  Wysłany: 16-11-08, 19:02   konserwacja podwozia

witam zbliża się zima więc uważam ze jest to odpowiedni czas na konserwacje podwozia naszych trójek.MoZe ktoś ma sposób na prostą konserwowacje ,ma doświadczenie jakich srodków użyć najlepiej ;)
 
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 16-11-08, 19:22   

Jedyno co nadaje się do konserwacji to masa bitumiczna.
Jeśli masz jakieś przetarcia, to ładnie oczyścić, otłuścić i na to ocynk lub podkład reakcyjny. Póżniej możesz dać masę. To jedno z lepszych rozwiązań :D

Najprostsze to podkład i baranek. Działa, ale jak chcesz żeby to porządnie było, to polecam 1 sposób :D
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
kamilo e30ic 


BMW: bmw e30 cabrio
Imię: kamil
Wiek: 39
Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 76
Skąd: toruń
Wysłany: 16-11-08, 19:27   

a jak myslisz na podkład nadaje sie minia ??
_________________
człowiek z wodogłowiem
 
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 16-11-08, 19:30   

Minia no też jest spoko, ale wolał bym zastosować np taki:

http://www.almacolor.pl/i...p?page=5&id=222
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
hermeslwa 



BMW: 318IS 1992
Imię: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 38
Skąd: Lublin
Wysłany: 03-01-09, 21:46   

A może ktoś wie gdzie w Lublinie można naprawdę fachowo zrobić konserwacje samochodu? Nie chcę pojechać do jakiegoś rzeźnika który zrobi więcej szkody niż pożytku :wsciekly: Drugie Pytanie w książce serwisowej mam coś takiego jak kontrola i naprawy lakieru - czy w autoryzowanym serwisie np. w Warszawie zrobią mi przegląd lakieru i ewentualnie profesjonalnie naprawią ubytki?
_________________

 
 
 
Maver 



BMW: 325 tds
Imię: Tomek
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 527
Skąd: Knurów
Wysłany: 03-01-09, 22:03   

Napewno Ci zrobia, ale moga skasowac niewiele mniej niz dales za cala Bunie :lol: :lol:



I nie przesadzam.........



Jesli chcesz znac cene w ASO wejdz na allegro i pomnoz x4, jedynie sa malutkie wyjatki...
_________________

 
 
 
hermeslwa 



BMW: 318IS 1992
Imię: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 38
Skąd: Lublin
Wysłany: 03-01-09, 22:06   

Maver napisał/a:
Napewno Ci zrobia, ale moga skasowac niewiele mniej niz dales za cala Bunie :lol: :lol:



I nie przesadzam.........



Jesli chcesz znac cene w ASO wejdz na allegro i pomnoz x4, jedynie sa malutkie wyjatki...


Myślę, że aż tyle nie wezmą, ale wolę wydać 2-3 tys. zł ale żeby mi zrobili wszystko jak trzeba a nie rzeź...
_________________

 
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 03-01-09, 23:02   

W serwisie to zapłacisz kupę kasy, a będzie ci to robił jakiś fachman z którym mają podpisaną umowę.
Serwisy nie mają własnych lakierni zazwyczaj tylko oddają auta do zaprzyjaźnionych lakierni. Więc czy dasz do serwisu, czy do lakierni to będziesz miał to samo tylko cenę inną :D
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
kantor 



BMW: e39i
Imię: Michał
Silnik: M52B28TU
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 604
Skąd: siem-ce śl
Wysłany: 03-01-09, 23:13   

u mnie w katowicach w ASO auta wysyłają na lawetach pod granice z czechami...normalnie zgroza:O znajomy dawał e46 kombi do aso to 3 tygodnie auta nie miał bo był taki nawał po gradobiciu w tamtym roku które u nas było. mowili max 2 tygodnie a jak zadzownił w polowie trzeciego i powiedzieli mu ze jeszcze to troche potrwa to miał wyskoczyć z siebie i stanać obok siebie hyh. ale nie powiem auto mu zrobili zacnie nic nie poznać

co do konserwacji to ja kupiłem jakieś coś z palety VALVOLINE w sprayu i chyba były to wywalone pieniadze bo to zrobiło sie jak powłoka z zaschnietego lakieru bezbarwnego i raczej nie spełnia to swojego zadania...
_________________
BMW 4 life
 
 
hermeslwa 



BMW: 318IS 1992
Imię: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 38
Skąd: Lublin
Wysłany: 04-01-09, 10:34   

kantor napisał/a:
u mnie w katowicach w ASO auta wysyłają na lawetach pod granice z czechami...normalnie zgroza:O znajomy dawał e46 kombi do aso to 3 tygodnie auta nie miał bo był taki nawał po gradobiciu w tamtym roku które u nas było. mowili max 2 tygodnie a jak zadzownił w polowie trzeciego i powiedzieli mu ze jeszcze to troche potrwa to miał wyskoczyć z siebie i stanać obok siebie hyh. ale nie powiem auto mu zrobili zacnie nic nie poznać

co do konserwacji to ja kupiłem jakieś coś z palety VALVOLINE w sprayu i chyba były to wywalone pieniadze bo to zrobiło sie jak powłoka z zaschnietego lakieru bezbarwnego i raczej nie spełnia to swojego zadania...


Trochę długo 3 tygodnie - to prawie miesiąc jazdy do pracy miejskim chamowozem :O Ale dla dobra sprawy oddałbym...
_________________

 
 
 
kantor 



BMW: e39i
Imię: Michał
Silnik: M52B28TU
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 604
Skąd: siem-ce śl
Wysłany: 04-01-09, 10:40   

noo dlugo jak kut*s;] nie nie koleś z moim tata jezdzi do roboty to miał lelo pozniej musiał on 3 tygodnie zasuwać ;]
_________________
BMW 4 life
 
 
hermeslwa 



BMW: 318IS 1992
Imię: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 38
Skąd: Lublin
Wysłany: 04-01-09, 11:29   

kantor napisał/a:
noo dlugo jak kut*s;] nie nie koleś z moim tata jezdzi do roboty to miał lelo pozniej musiał on 3 tygodnie zasuwać ;]


Hehe no on miał fart, ja mam gorszą sytuacje bo mnie nie ma kto podwozić codziennie, więc musiałbym latać autobusem :O Ale teraz gradobicia nie było więc może szybciej by zrobili :D
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 15