Warning: include(/usr/home/belovedpictures/domains/www.bmw3er.pl/public_html/cache/board_config.php): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/belovedpictures/domains/www.bmw3er.pl/public_html/common.php on line 250 Warning: include(): Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/share/pear') in /usr/home/belovedpictures/domains/www.bmw3er.pl/public_html/common.php on line 250 :: View topic - Żarówki H1 opinie/testy/porównania
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index
 SearchSearch  MemberlistMemberlist RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Zarowki H1 opinie/testy/porownania
Author Message
lolejko
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Posted:    Żarówki H1 opinie/testy/porównania [ !!! ]

Zastanawiam się nad zakupem żarówek H1
Dzielcie się wrazeniami i swoimi doswiadczeniami, które sa najlepsze :P
 
 
MIKUr1
I am The STIG



BMW: E30 328i
Imię: Michał
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Posted:     [ !!! ]

Powiem tak, ja swego czasu stwierdziłem, że jak mam płacić chorą kasę za osrama to wole kupić 3 inne. Przewertowałem trochę tych żarówek w kilkunastu autach w rodzinie i na tę chwilę praktycznie zawsze kupuję NARVĘ. W E36 mojej kobity i u szwagra już dobrze ponad rok śmigają. Auta używane dzień w dzień, dobrze świecą i kosztują około 12zł sztuka. Do tego mogę polecić dwa modele: Range Power +50% - nie jest to te 50% :P, ale świecą wyraźnie lepiej niż zwykłe. Drugi model to Range Power White, jak ktoś chce żeby imitowały Xenon - nie oślepiają, na prawdę dobrze świecą (troszkę gorzej w deszczu) i dają światło najbardziej zbliżone do xenonu ze wszystkich żarówek które testowałem włącznie z Osramami, które się wysrały po 5 miechach :P Ze swojej strony na prawdę polecam.
 
 
lolejko
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Posted:     [ !!! ]

Właśnie myślałem nad Ostam black night unlimited czy jakoś tak, ale zastanawiam się też nad Tungsram Megaliht połowe tańsze. Tylko, że akurat cena mnie nie interesuje tylko ma być jasno i widno przede mną. W e30 światła są straszne i strach jeździć nawet niech działają tylko pół roku.
 
 
Diler216
Obierzyświat



BMW: E36 SZARAK
Imię: Kamil
Silnik: M52B25
Nadwozie: Sedan
Posted:     [ !!! ]

jak chcesz tungsram to kup sobie TUNGSRAM SPORTLIGHT BLUish - naprawdę bardzo dobrze świecą, dają ładne białe światło i cena jest rozsądna
 
 
MIKUr1
I am The STIG



BMW: E30 328i
Imię: Michał
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Posted:     [ !!! ]

Jeśli mam być szczery to jak chcesz mieć na prawdę jasno to tylko 100W, ale nie polecam i de facto nie można ich stosować do użytku drogowego. Żadne mega super +120% nie dadzą takiego efektu o jakim myślisz. Druga sprawa - jeśli mówisz, że w E30 są słabe światłe to zapewne masz Helle. Odkręć sobie soczewkę i zobacz w jakim stanie jest odbłyśnik, pewnie będzie mocno przypalony i odkształcony bo jest z plastiku :krzeslo:. Z tego co mi się wydaje to powinna podpasować soczewka z lamp Bosch'a z metalowym odbłyśnikiem, muszę to sprawdzić dokładnie. Boschowskie lampy święcą elegancko.
 
 
mati.91



BMW: E36
Imię: Mateusz
Silnik: M42
Nadwozie: Coupe
Posted:     [ !!! ]

Jeśli są słabe światła, to nie idź w stronę żarówek tylko lamp. Zrób jak mówi [b]MIKUr1[/b], albo po prostu dać odbłyśniki do regeneracji. Mocniejsze żarówki niż zalecane pomogą tylko odbłyśnikom wypalić się do końca, a jeśli plastikowe to powoli mogą się rozpłynąć :lol:
  
 
 
lolejko
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Posted:     [ !!! ]

[quote="MIKUr1"] Odkręć sobie soczewkę i zobacz w jakim stanie jest odbłyśnik, pewnie będzie mocno przypalony i odkształcony bo jest z plastiku [/quote]
Odnowione lampy są
[quote="mati.91"]Jeśli są słabe światła, to nie idź w stronę żarówek tylko lamp.[/quote]
Panowie temat jest o żarówkach. Nawet jak funkiel nówka lampa jest w E30 to i tak do dupy świecą
Dlatego pytanie na temat żarówek jest :) Xenon odpada, chyba że jest jakiś zestaw co psiarni nie będzie kusił
 
 
MIKUr1
I am The STIG



BMW: E30 328i
Imię: Michał
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Posted:     [ !!! ]

Według mojej opinii lampy w E30 święcą równie dobrze co w E36 i E46, chyba że właśnie jest Hella z wypalonymi odbłyśnikami to wtedy faktycznie padaka. Żarówki musisz zapakować jakieś +50% albo więcej, może to coś da, ale jak teraz jesteś niezadowolony to i tak raczej nie będziesz. Ja bym się jednak tym lampom dobrze przyjrzał.
 
 
jarek328



BMW: 320d e46
Imię: Jarek
Silnik: M47DO1
Nadwozie: Sedan
Posted:     [ !!! ]

Zamierzam przetestować ŻARÓWKI OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED +110%. Może miał ktoś doczynienia z ta żarówką ???
 
 
Krz



BMW: E36
Silnik: R6
Nadwozie: Coupe
Posted:     [ !!! ]

Ja miałem. Świeciły troche lepiej niz stare noname, jedna się rozleciała po pół roku, druga świeciła rok i sprzedałem fure ;) Więcej nie kupie, szkoda kasy.
 
 
CalibraFan



BMW: E30 325i
Imię: Grześ
Silnik: mityczny
Posted:     [ !!! ]

Jak tobie w E30 światła nie świecą to się zainteresuj w jakim stanie jest odbłyśnik bo tutaj to nawet żarówki +150% nie pomogą
 
 
Artur.325


BMW: e46 330ci
Silnik: M54b30
Posted:     [ !!! ]

Znajomy kupił kiedyś do e30 Osram,nie pamiętam jaki model,ale płacił ok 70zł za 2szt.
Żarówki świeciły tylko nieco lepiej i po pół roku jedna się przepaliła.
Wg.mnie szkoda kasy,ja kupuję najzwyklejsze żarówki,narva itp.,święcą dobrze,nie zdarzyło mi się wymieniać ich częściej niż raz do roku i kosztują ok.10zł/szt.
Dla mnie szkoda kasy na niby jakieś wypasione żarówki,ale jeżeli faktycznie widzicie taką różnicę to czemu nie,nie mój hajs ;)
 
 
lolejko
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Posted:     [ !!! ]

[quote="MIKUr1"]Według mojej opinii lampy w E30 święcą równie dobrze co w E36 i E46[/quote]
No ja jestem innego zdania. Mam dwie E30tki E36 i E46. W jedenj E30tce mam zregenerowane lampy i fakt świecą lepiej jak w tej ze starymi lampami, ale i tak nie dorównują E46 czy E36 bez soczewek.
[quote="CalibraFan"]Jak tobie w E30 światła nie świecą to się zainteresuj w jakim stanie jest odbłyśnik bo tutaj to nawet żarówki +150% nie pomogą[/quote]
Jak już wspomniałem światła są OKej. Nie mówmy już o lampach tylko temat ciagnijmy o zarówkach.
[quote="Artur.325"]Żarówki świeciły tylko nieco lepiej i po pół roku jedna się przepaliła.[/quote]
No i właśnie o takie opinie mi chodzi, czy się to opłaca wogóle.
 
 
mariusz_ek


BMW: e36 trumna; e24 lanswóz; e30 DailyDriftCar
Silnik: tylko R6
Posted:     [ !!! ]

[quote="lolejko"][quote="MIKUr1"]Według mojej opinii lampy w E30 święcą równie dobrze co w E36 i E46[/quote]
No ja jestem innego zdania. Mam dwie E30tki E36 i E46. W jedenj E30tce mam zregenerowane lampy i fakt świecą lepiej jak w tej ze starymi lampami, ale i tak nie dorównują E46 czy E36 bez soczewek. [/quote]
Ja mam u siebie nowe reflektory Boscha i świecą podobnie jak te w e36 czy e46. Wręcz nawet bym powiedział, że mają tak jakby czystsze światło.

A jeśli chodzi o żarówki to tak jak na samej górze [b]MIKUr1[/b] napisał. Osobiście nigdy nie miałem problemów po zakupie taniej "chińszczyzny". Mam założone w toitoiu jakiś tani komplet i dwa lata już na tym śmigam.
 
 
vmasher



BMW: E30/E36/E38/E91
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Posted:     [ !!! ]

nie oplaca sie kupowac zarowek tych +100, +50 itp.

po pierwsze ich zywotnosc jest mega mega krotsza (mi kiedys philips wytrzymaly poltora miesiaca) osramy cos okolo pol roku

po drugie ich temperatura pracy jest wyzsza niz normalnej zarowki i mozna zaobserwowac nawet przytopione kostki od lamp.

z tymi toeriami na temat lamp w e30 a w e36 nie zgadzam sie z lolem. u mnie w e30 jest wiele lepsze swiatlo niz w e36 :-P zalozylem lampy boscha razem z odblysnikami, bo hella ze wzgledu na plastikowa budowe odblysnika wypala sie

co do hidow to ja latam na 4300k i problemow z policja jeszcze nie bylo (jakies 3 lata uzytkowania) - nie mam zamiaru z nich rezygnowac bo widocznosc jest naprawde mega mega lepsza

z tego co wiem sa dostepne nawet hidy 3000k
 
 
lolejko
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Posted:     [ !!! ]

[quote="vmasher"]u mnie w e30 jest wiele lepsze swiatlo niz w e36 [/quote]
Ale mówisz o E36 z soczewką czy bez?? Bo bez soczewki jest zdecydowanie lepsze światło.
 
 
The Polak


BMW: e36
Imię: Robert
Silnik: m52b20
Nadwozie: Touring
Posted:     [ !!! ]

[quote="vmasher"]
z tego co wiem sa dostepne nawet hidy 3000k[/quote]

A czy to nie są już te typowe żółte do halogenów?
Ciekawe jaką mają barwę światła w rzeczywistości. :)
 
 
///ESIU
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Posted:     [ !!! ]

ja zawsze jak kupuje auto robie dwie rzeczy, zakładam żarwki philips bluevision i wycieraczki denso
teraz podobno wyszyły jakieś nowsze od bluevision ale nie testowałem, natomiast jesli chodzi o bluevision, osobiście uważam że warto, miałem je w naprawde wielu autach, oraz w wutach w rodzinie, coprawda auta smieniam dośc często to zadna sie jeszcze nie przepaliła, ja zawsze widze róznice między zwykłą żarówką a bluevision, w kiepską pogode te kilka metrów dalej swiecąca żarwóka robi diametralną róznice
jak dal mnie warto chodź to tez kwestia względna, bo jeden woli jexdzić na 10cio letnich oponach i powie że nie warto zakładać nowych więc...


osram się szybko przepala to fakt
 
 
lolejko
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Posted:     [ !!! ]

[quote="///ESIU"]w kiepską pogode te kilka metrów dalej swiecąca żarwóka robi diametralną róznice [/quote]
Właśnie o to chodzi w takich warunkach jak teraz panują, to jest bardzo wazna sprawa.
 
 
vmasher



BMW: E30/E36/E38/E91
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Posted:     [ !!! ]

ja serio nie polecam ani Philips Blue Vision ani Osram NightBreaker

swiatlo fajne jasne i widocznosci lepsza to jest fakt, ale zarowka za tyle kasy powinna wytrzymac troche dluzej niz pare miesiecy lub nawet nie pare miesiecy (bluevision)

no chyba ze ja mialem pecha :-)

zreszta wystarczy poczytac w googlach opinie - jednym swieca miesiac, innym pol roku :-)
 
 
///ESIU
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Posted:     [ !!! ]

no nie wiem, mi sie nigdy nie przepaliła, a tych kompletów załozyłem ponad 10 u ojca w golfie 3ci rok sie palą zrobione jakieś 100 tys km
ja nie nazekam i kazdemu polecam
ciekawe jak te nowsze philipsy
 
 
Fabian LDZ


BMW: E36 Cabrio
Imię: Bartek
Posted:     [ !!! ]

Nightbreakery używam już 1,5roku
Świecą zdecydowanie lepiej niż standardowa żarówka
Jeszcze się nie przepaliły więc chyba mam popsuty komplet ;)
 
 
Sebastian123


BMW: E46
Imię: Sebastian
Silnik: M54b30
Nadwozie: Sedan
Posted:     [ !!! ]

Chyba kupie Narvę Range Power White . cena przyzwoita. kupilem Osram-y Cool blue intense i szału nie bylo a zaplacilem cos okolo 50zl.
 
 
lolejko
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Posted:     [ !!! ]

Ponoć Tungsram megalight są niezłe
 
 
piacho86



BMW: e36
Imię: Maciej
Silnik: m50b20-b28
Nadwozie: Coupe
Posted:     [ !!! ]

[quote="lolejko"]Ponoć Tungsram megalight są niezłe[/quote]

miałem mam tzn. jedna jeszcze świeci bo jedna po8 miechach padła teraz chyba spróbuję te Narva
  
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group