Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tablice celne (czerwone) - zakup auta pytania?
Autor Wiadomość
blader123 


BMW: Było E36 - szukam e46
Imię: Łukasz
Silnik: był M52B20
Nadwozie: Sedan
Wiek: 38
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 10
Skąd: Nowa Sól - CK
Wysłany: 15-04-14, 23:43   Tablice celne (czerwone) - zakup auta pytania?

Hej,

Mam do kupienia samochód(BMW), z tym że samochód jest na tablicach celnych(ważnych) - obecnie na nowym dowodzie rejestracyjnym niemieckim (tymczasowym!?) tzw. zulassungsbescheinigung teil I - widnieje Właścicielka - Polka (adres zamieszkania, zameldowania w POLSCE itd.), która to zakupiła samochód od poprzedniego właściciela Niemca. Wydaje mi się, że w drugiej części - Zulassungsbescheinigung Teil II (karta pojazdu) - też ta Pani jest wpisana. Dodam, że widziałem na razie jeden dokument(Teil I). Ciekawe czy bmw jest wymeldowane z Niemiec ? Podobno warunkiem uzyskania tablic celnych jest właśnie wymeldowanie (prawda to?))

1. I tu pytanie, jeśli samochód jest na tablicach celnych(niemieckich) oraz posiada niemieckie dokumenty (tymczasowy dowód rejestracyjny i kartę pojazdu) - a de-facto, nowym Właścicielem jest POLKA, która zakupiła samochód od ostatniego właściciela (Niemca) - to czy Polka musi widnieć na dużym briefie (zulassungsbescheinigung teil II)?

2. Jak w ogóle w takim wypadku zarejestrować auto? Jak spisać umowę - tzn. w jakim języku - polskim, niemieckim? Co z tablicami?

3. Czy w ogóle nowy właściciel (w tym przypadku POLKA), która wykupiła te tablice na swoją osobę (zarejestrowała tymczasowo na siebie auto - w niemieckim urzędzie komunikacyjnym) - może mi je odsprzedać, nie rejestrując go na swoją osobę w POLSCE?

4. Czy w myśl polskiego prawa ta Pani, musi wymeldować jeszcze raz auto?


P.s. Pani nie ma firmy - sprzedaje jako osoba prywatna...


Pozdrawiam Łukasz
 
 
mikolajek12 


BMW: e46
Imię: mikolaj
Silnik: m52b28
Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 157
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 16-04-14, 08:08   

Z tego co ja wiem to ta polka jak sprzeda Ci samochod bedzie musiala go tam wymeldowac i moze Ci go sprzedac umowa musi byc chyba polsko niemiecka albo niemiecka a ty rejstrujesz ten samochod normalnie jaj kazdy sprowadzony
 
 
GENERAŁ 



BMW: E46 320d
Silnik: M47N
Nadwozie: Touring
Wiek: 36
Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 168
Skąd: WKZ
Wysłany: 17-04-14, 11:59   

1. Z tego co wiem dostajesz nowe brify, więc musi być wpisana na obydwu.

2 Możesz to zrobić na kilka sposobów.
A. Pani która sprzedaje samochód może Ci przygotować wszystkie papiery do rejestracji auta w Polsce (tłumaczenia, urząd celny i podatek, przegląd na te celne tablice) i z tak przygotowanymi dokumentami możecie spisać umowę normalną polską i idziesz rejestrować samochód :)

B. Możecie spisać umowę też polską z tym że w miejscowości spisania umowy piszecie miasto w Niemczech (najlepiej to w którym kupiła auto) Pani Ci przekazuje wszystkie dokumenty które uzyskała w DE i w tedy wszystkie dokumenty robisz już na siebie.

To takie dwa najprostsze.
3. Tak może Ci go odsprzedać nie rejestrując go na siebie w PL, przecież i tak jest już właścicielem.

4. Nie ma konieczności wymeldować auta.

Jak nie jesteś pewien podjedź do jakiejś agencji celnej i tam Ci wszystko wytłumaczą.
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 14