Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka porad eskploatacyjnych - co kupić do nowej fury?
Autor Wiadomość
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 23-10-14, 11:54   

Endurka napisał/a:
- nie wymieniłam oleju w dyfrze (chociaż mam Castrol), bo mój "domowy" mechanik nie ogarnął gdzie jest korek - może podpowiecie?


w takim razie zmień mechanika o ile to mechanik w co wątpie :no: :no: :no: :no: :no:

Endurka napisał/a:
- prowadnica szyby - lekko łapie szybę kierowcy, nasmarowali mi prowadnicę bez odkręcania boczka (ojciec się obawiał, bo tam jest poduszka), co z tym fantem zrobić? odkręcić w profi serwisie?


co ma poduszka do tego ? nic !
po drugie jak mozna nasmmarowac prowadnice bez zdjęcia boczka ? nie da się ! zrobili Cie w bambuko !
po trzecie zapewne masz do wymiany takie plastiki , często pękają, są dwa na jedną szybe komplet kosztuje 50zł produkuje je firma ROMIX

Endurka napisał/a:
jak skasować dane ile km zostało mi do wymiany oleju, tak, żeby to po swojemu ustawić, albo ile km przejechałam od wymiany oleju?


w normalnym warsztacie mechanik przy wymianie oleju powinien to skasować ! ba ! jest to jego obowiazek i jest to bezpłatne !

zmień mechanika
_________________
 
 
Masters 


BMW: E30 M20b20 & E46 M54b30
Imię: Kamil
Silnik: M20/M54
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 64 razy
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 3269
Skąd: Mikołów
Wysłany: 23-10-14, 21:26   

Pewnie coś padło przy antenie lub wzmacniaczu anteny, znajdują się one z tyłu przy szybie pod tapicerką (tam gdzie lampka oświetlenia) od strony kierowcy, pewnie trzeba przeczyścić styki. Tak jak pisze ESIU, nie da się nasmarować prowadnicy bez ściągnięcia boczka, od razu bym ich sprowadził na ziemię. Weź ściągnij sobie "sam naprawiam bmw e46" i masz tam opisane jak ściągnąć boczek, to jest kilka śrubek i tak jak pisze ESIU, pewnie plastikowe elementy się posypały, za chwilę w ogóle nie otworzysz lub nie zamkniesz szyby. Elementy do kupienia na allegro lub w ASO. Co o obsługi zegarow, to ściągnij sobie "instrukcja obsługi bmw e46" tam jest wszystko opisane :) Do skasowania potrzebujesz kabla lub kombinacji zwarcia pinów w kostce, powinni przy zmianie oleju to skasować, teraz za to zapłacisz koło 40zł :) Co do gazu, to nie wiem, nie montuję i nie chcę montować i się nie wypowiadam, ale weź na spokojnie sobie te ogarnianie auta, bo strasznie się miotasz, przechodząc od wałków do lpg przez smarowanie prowadnic bez ściągania boczków. Powodzenia :)
 
 
whitedevil 



BMW: E36 Coupe M3
Imię: Marcin
Silnik: S50B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 277 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4660
Skąd: gdynia
Wysłany: 24-10-14, 10:01   

o widze grube zmiany z pogromcy szos auto bedzie mailo podtlenek zalozone hahaha grube nmody sie szykuja i jak zwykle skonczylo sie na pustym pisaniu :wstyd:

proponuje zmienic mechanika jak nie potrafi zrobic tak banalnych rzeczy jak zmiana oleju w dyfrze czy skasowanie inspekcji

chyba za duzo naogladal sie dynamo na discovery jak smaruje prowadnice bez sciagania boczków
_________________
zobacz moje BMW E36 330
http://bmw3er.pl/viewtopi...der=asc&start=0
 
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 24-10-14, 10:23   

whitedevil napisał/a:
chyba za duzo naogladal sie dynamo na discovery jak smaruje prowadnice bez sciagania boczków


:lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
 
 
KOPYCIARZ 



BMW: E36 coupe
Imię: ARKADIUSZ
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 60 razy
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 1551
Skąd: Krapkowice
Wysłany: 24-10-14, 11:05   

tacy sa byle naciagnac na kase. koles by sam poczytal nan ecie to by sobie wszystko sam ogarnal...
_________________
jeśli pomogłem kliknij w "pomógł"


chcesz auto do driftu ?
-kup Silve lub 240 SX

chcesz wygodne auto ?
-kup mercedesa

chcesz szybkie auto ?
-kup Honde z silnikiem B16 lub B18

-jeśli chcesz wszystko na raz kup BMW ! ;)
 
 
 
Endurka 


BMW: 318i
Nadwozie: Sedan
Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 16
Skąd: okolice Wawy
Wysłany: 27-10-14, 09:54   

to jest "mechanik" do podstawowych rzeczy, z poprzedniego pokolenia, czytaj mój ojciec, wiec darujcie sobie
nie wszystko ogarnia i nie musi, zrobił co mógł i muszę poszukać fachowca

na razie to bicz się już zdążyła zepsuć, kupiłam co kazali w innym warsztacie i nadal jest nie halo :/
 
 
KOPYCIARZ 



BMW: E36 coupe
Imię: ARKADIUSZ
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 60 razy
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 1551
Skąd: Krapkowice
Wysłany: 27-10-14, 10:05   

bo takie auto samemu sie ogarnia... A tam kazali kupic nie wiadomo czy wymienili moze pprpbili dodatkowe usterki co bys wracala czesto... No ale ok. Jak ojciec mechanik to zapoznaj go z internetem i tam sobie dokladnie wszystko poczyta i sie doksztalci.
_________________
jeśli pomogłem kliknij w "pomógł"


chcesz auto do driftu ?
-kup Silve lub 240 SX

chcesz wygodne auto ?
-kup mercedesa

chcesz szybkie auto ?
-kup Honde z silnikiem B16 lub B18

-jeśli chcesz wszystko na raz kup BMW ! ;)
 
 
 
Endurka 


BMW: 318i
Nadwozie: Sedan
Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 16
Skąd: okolice Wawy
Wysłany: 27-10-14, 10:10   

akurat wykrzaczyła się nie w mojej okolicy, warsztat jest znajomego, ale pewności nie mam czy czegoś nie sknocił, zwariuję z tym

czy ktoś ma pewne miejsce po lewej stronie Wisły, gdzie mogą mi ją sprawdzić?

Bo wstyd jechać, duszę jak poloneza, a ona wcale nie ma siły (nawet w porównaniu z tym, że i tak miała wątpliwą)

Popełniłam wątek w mechanice, może ktoś zechce zajrzeć i doradzic
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 15