Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
e36 Cabrio, 97r. - sprężyny
Autor Wiadomość
Jarott 


BMW: E36 Cabrio
Imię: Jarek
Silnik: 2.0
Nadwozie: Cabrio
Wiek: 38
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 66
Skąd: Gdynia
Wysłany: 30-10-14, 15:49   e36 Cabrio, 97r. - sprężyny

to na wstępie: http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=43571 <- o tym samochodzie rozmawiamy.

i teraz, chcę wymienić sprężyny (bo na przykład jak mocno pocisnąłem tył i puściłem to buja troszkę, a ponoć nie powinno), tylko pytanie brzmi co wybrać. widziałem po Algiero jakieś mts, kraft i ta-technik. Czy któraś z tych firm chociaż udaje sensowną?

druga sprawa - nie potrafię powiedzieć czy obecnie są standardowe, czy z uwagi na m-pakiet i sportowe podwozie (a o takie mój samochód posądza VIN) są jakoś obniżone w stosunku do standardu czy ke pasa. Nie chciałbym samochodu za bardzo obniżać, niestety dużo policyjnych trupów leży w okolicy, ponadto drogi są jakie są, wolę mieć trochę powietrza pod podłogą. Obecna wysokość jest ok, możliwe minimalne zmiany - w końcu o wygląd też trzeba zadbać (w przeciwieństwie do tego co twierdzą bogate duchem feministki).

No i teraz pytania podsumowujące:

- jakiej firmy braść owe sprężyny?
- czy z jakimś obniżeniem, jeżeli tak to jakim. Z tego co czytałem do 40mm można bez wymiany amortyzatorów, więc to jest granica, bo amorków wymieniać nie planuję.

(jak ktoś widział coś sensownego na jakimś poratlu z przyciskiem "kup" obok, to będę zobowiązany ;P )


P.S. a rozpórka kielichów Staffa jest już w drodze do mnie. (choć to raczej kwestia, że za bardzo mi różne rzeczy skrzypią, chcę budę usztywnić)
 
 
Fabian LDZ 


BMW: E36 Cabrio
Imię: Bartek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: 30-10-14, 19:06   

jeśli auto "buja się" jak to opisałeś to winne mogą być również amortyzatory
Jeśli chcesz seryjne sprężyny to pomyśl nad KME lub Kayaba
MTS i Ta będą obniżające

jeśli chcesz kupić jakieś fabryczne sprężyny to mogę zrobić Ci jakąś wycenę ;)
_________________
Oleje Millers, Motul, Liqui Moly, Valvoline, Mobil, Castrol, Shell, Total, Elf - zawsze konkurencyjne ceny w AUTOFAB

www.autofab.pl

Felgi Japan Racing - dla forumowiczów z dodatkowym rabatem

Moje Cabrio
 
 
ZMIJA PŁOCK 


BMW: m20b20 m52b25 m52b28 s50b32
Imię: Krzysztof
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 1017
Skąd: Płock
Wysłany: 30-10-14, 19:13   

Ja również obstawiam amorki. Jak nie jesteś pewien to podjedź na stację kontroli pojazdów !! ! Wydasz 40zł i masz 100% pewności co i jak ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 15