Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: grucha
29-11-14, 17:55
Rozsądne cenowo opony zimowe pod e36
Autor Wiadomość
i_g 


BMW: E36 323i
Silnik: M52B25
Nadwozie: Touring
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 1020
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 24-11-14, 23:34   

Mi bardziej chodziło o typ opony, a nie o to, że akurat bieżnikowana. W przedziale do 200zł niestety nie kupi się tego typu innej opony nowej. Chyba, że Chińczycy uderzą w ten segment rynku. A dlaczego polecam ten typ opony? Tak jak uważam, że lepiej jeździć zimowymi latem, niż letnimi zimą (taki skrót myślowy), tak hardcorowa opona zimowa jest dla mnie lepsza niż taka uniwersalna zimówka. No, ale zdarza mi się jeździć po takich drogach a nie innych, ale frajda jest jak auto idzie jak szalone tylko lekko się uślizgując górską krętą drogą. Autor tematu też coś o tym pisał, stąd moja propozycja.

Z tego co wiem, opony które idą do bieżnikowania są rygorystycznie dobierane przez producentów (przynajmniej tych uznanych). Tylko dość świeże firmówki, no i przez ludzi którzy mają o tym pojęcie i nie chcą przecież wymieniać na następne po reklemacji, bo by dokładali do interesu. Więc tutaj moim zdaniem ryzyko jest nieco mniejsze niż przy ogólnie używanych oponach.

Co do kjs to myślę, że jest to akurat dobry poligon doświadczalny (jak inne dziedziny motosportu). Może nawet bardziej powiązany z cywilną motoryzacją. Nikt tam nie oszczędza zbytnio opon i sprzętu, które często są dosłownie katowane. Wiadomo, że chodzi też o cenę, ale nawet w kjs jest niezły wyścig zbrojeń i pewnie wielu mogłoby sobie pozwolić na firmówki. I nie mówię tu tylko o małych ośkach, ale i mocnych 4x4 typu subaru impreza, legacy.

Także, żeby już nie rozpisywać. Niech każdy kupuje najlepsze na co go stać, ale jak coś polecamy/odradzamy niech to będzie rada z własnego doświadczenia, a nie tylko przekonania :piwo:

Aha, tutaj temat z pokrewnego forum, warto rzucić okiem:
http://www.bmw-klub.pl/fo...203663&start=45
 
 
Dj Snake 



BMW: E36 320i 94'
Imię: Dawid
Silnik: M52b20
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 70
Skąd: Ruciane-Nida
Wysłany: 25-11-14, 16:39   

Nooo, ale ja nie chciałbym się rozpędzić do 190 i liczyć na to że nic się nie stanie :O a jak się stanie to co? może mnie zeskrobią z jakiegoś drzewa? nie nie, nawet przy 100 na godzine szanse na przeżycie są małe a jeśli mają zależeć od opony to hmmm, chyba wolę zainwestować w jakieś markowe ogumienie, bo warunki nie są aż tak ekstremalne jak te o których piszesz : )
_________________
Sprzedam dużo części do BMW E30 sedan, wnętrze, dużo różnych plastików, szyby itp
 
 
 
zolwik1989 



Silnik: 3.0
Nadwozie: Touring
Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 122
Skąd: KR
Wysłany: 27-11-14, 21:57   

i_g napisał/a:
Z tego co wiem, opony które idą do bieżnikowania są rygorystycznie dobierane przez producentów (przynajmniej tych uznanych). Tylko dość świeże firmówki,


Czy tak rygorystycznie ??
W glob gumie (liderem rynku) jedynym warunkiem jest to, że nie może byc starsza niż 5 lat.
_________________
SPRAWDŹ TO !!
 
 
ZMIJA PŁOCK 


BMW: m20b20 m52b25 m52b28 s50b32
Imię: Krzysztof
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 1017
Skąd: Płock
Wysłany: 27-11-14, 22:06   

zolwik1989 napisał/a:
nie może byc starsza niż 5 lat.



To znaczy że jest za stara ?? Przecież w procesie bieżnikowania poddawana jest wysokiej temp i stara guma z nową jest wulkanizowana w jedną całość. :)
 
 
kwiatkonen 


BMW: e36 rally
Silnik: m52b28
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Maj 2012
Posty: 152
Skąd: Białystok
Wysłany: 28-11-14, 08:14   

Z własnych doświadczeń polecam markguma na zimę. Cena jest bardzo przystępna a co do jakości nie miałem nigdy zarzutów a parę kompletów już zamówiłem. Raz nawet testowałem index prędkości i bez problemów wytrzymał 240km/h. Przy wyborze opony lub wzoru bieżnika trzeba pamiętać że to co kupujemy to w rzeczywistości nie jest opona zimowa tylko opona śniegowa. Stworzona po to żeby nas wygrzebać z zaspy lub uratować przed wypadnięciem z trasy właśnie w ten jeden najtrudniejszy dzień w roku, bo 90% zimy i tak jeździmy tylko po mokrym asfalcie.
 
 
i_g 


BMW: E36 323i
Silnik: M52B25
Nadwozie: Touring
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 1020
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 28-11-14, 09:15   

240 to już hardcore :10: Markgum ma chyba wszystkie modele z indeksem T czyli do 190. Wiadomo, że z zapasem. Jednak test potwierdza to, że przy przepisowych prędkościach tym bardziej nic im nie będzie. No, ale część ludzi i tak nie wsiądzie do auta z takimi gumami, bo to przecież jeżdżąca śmierć i samo zło;) I nie ma ich co na siłę przekonywać. Co do bieżnika to są też bardziej cywilizowane, np. wzory continentala (kumpel takie teraz ujeżdża w dużym mieście i póki co jest bardzo zadowolony). Jednak w tym wypadku przemyślałbym jakieś typowo nowe (poza chińczykami), a jak "śniegową" (przy założeniu, że zdarza się jeździć w na prawdę ciężkich warunkach) to tylko bieżnikowaną . No i do tego wszystkiego zdrowy rozsądek.
 
 
whitedevil 



BMW: E36 Coupe M3
Imię: Marcin
Silnik: S50B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 277 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4660
Skąd: gdynia
Wysłany: 28-11-14, 09:32   

a ja ploecam nokiany wr d3 sam mam je u siebie obecnie 195/55/16 i jest bardzo dobra nie glosna dobrze odbiera wode i cenowo tez jest przystepna
_________________
zobacz moje BMW E36 330
http://bmw3er.pl/viewtopi...der=asc&start=0
 
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 28-11-14, 14:39   

JA PI@RDOLE CO ZA BREDNIE MOZNA TU PRZECZYTAĆ !

od wielu lat prowadze swoją wulkanizacje, przez ręce przewineło mi się tysiące opon
i stwierdzam że nalewki to jedno wielkie ścierwo
już wole najtansze dębice czy matadory od tego dziadostwa :wstyd:

jeśli ktoś mówi ze nalewki są spoko to ma przeorany łeb
pozdrawiam złotówkarzy
_________________
 
 
grucha 



BMW: e90
Silnik: M47+
Pomógł: 187 razy
Wiek: 103
Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 3758
Skąd: EL
Wysłany: 29-11-14, 12:39   

Dj Snake, kupiłeś opony ?
bo aż mnie ręka świerzbi żeby ten temat zamknąć i wrzucić w czarną otchłań niepamięci kosza i nie czytać już jakie to nalewki są rewelacyjne :lol:
_________________

 
 
Dj Snake 



BMW: E36 320i 94'
Imię: Dawid
Silnik: M52b20
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 70
Skąd: Ruciane-Nida
Wysłany: 29-11-14, 13:42   

Hahah zamknij, po 3 stronach tematu jestem w stanie podjąć racjonalną decyzję i wyciągnąć wnioski :) Dziękuje serdecznie za wszystkie odpowiedzi
_________________
Sprzedam dużo części do BMW E30 sedan, wnętrze, dużo różnych plastików, szyby itp
 
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 29-11-14, 14:41   

jak chcesz budrzetowe i dobre opony to kupuj SAVA ESKIMO S3
i nie słuchaj głupot o nalewkach
ręce opadają jak się tego słucha jakie to naleweczki są cacy :wstyd:
_________________
 
 
Krz 



BMW: E36
Silnik: R6
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 920
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-11-14, 15:17   

Ale że co od nalewek się zabije? Nie ruszy z miejsca? Będzie miał kwadratowe koła?
_________________
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 29-11-14, 16:05   

słuchaj robie sam przekladki klientom (mam swoją wulkanizacje) wiec widze jak wygladaja nalewki podczas przekładek, nie chce mi sie dyskutować na ten temat bo to tak jak by mówic ze gówno jest smaczne

zobacz niezła zimówka w tym rozmiarze naprawde jest w dobrej cenie, naprawde gówno z pod siebie zjesz i oszczędzisz 30zł na nalewkach ? szkoda gadać

http://www.oponeo.pl/dane...5-91-t#75381413
_________________
 
 
i_g 


BMW: E36 323i
Silnik: M52B25
Nadwozie: Touring
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 1020
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 29-11-14, 16:36   

Wiedziałem, że rozpętam burzę zaczynając temat o nalewkach :cwaniak2: Zastanawiające jest dla mnie jednak to z jaką zaciekłością wypowiadają się przeciwnicy;) Niestety w wiekszości nie mający własnych doświadczeń.

///ESIU podaj trochę konkretów co do tych nalewek klientów. Jakiej marki? Bo nalewka nalewce też nie jest równa. Druga rzecz, że zazwyczaj jak ktoś kupuje coś taniego, to oszczędza również na innych rzeczach (choć wiadomo nie jest to reguła). Np. zawieszenie, geometria itp. Albo po jakich przebiegach są te opony? W jaki sposób użytkowane? Może ktoś bierze takie opony z myślą o upalaniu (stąd też taka popularność w KJS). Przynajmniej będą jakieś konstruktywne wnioski dla potomnych :ok: . Z racji Twojej profesji sam chętnie się dowiem tych rzeczy.

Co do tej savy, to jest jednak ok 100zł droższa porównując 195/65/15. Czyli niemal 2 razy tyle! Komplet to 400zł kontra 800zł.
 
 
grucha 



BMW: e90
Silnik: M47+
Pomógł: 187 razy
Wiek: 103
Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 3758
Skąd: EL
Wysłany: 29-11-14, 17:54   

Dobra zamykam, bo dłużej tego nie zdzierżę :lol:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 16