Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: no_limit
23-02-08, 13:20
Ile kosztuje wymiana wszystkich filtrów
Autor Wiadomość
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 24-02-08, 22:19   

Nie wiem dokładnie jaki masz silnik. Pokaże Ci na najpopularniejszym M40B18



Filtr oleju odkręcasz tą kopułkę i wyciągasz go najlepiej jakimś drutem bo on pływa w oleju - olej do wymiany musi mieć 90 stopni !! Trzeba rozgrzać auto koniecznie do optimum !! Wyciągasz go i wstawiasz nowy.

Filtr powietrza jest pod tym czarnym plastikiem jest w kształcie prostokątu. Niebieskimi małymi kółeczkami zaznaczyłem Ci takie zatrzaski dwa po lewej zaznaczone i są też 2 od prawej strony - zdjęcie ucięte niestety. Podważasz je śrubokrętem i zdejmujesz ten czarny plastik tylko ostrożnie żeby nie urwać przepływomierza. Wyciągasz filtr i poprostu wkładasz nowy. Żadna filozofia. Sportowa wkładka polepsza oddech silnikowi. Mocy nie przybędzie ale przedłuży żywotność i może spaść spalanie. Niektórzy znajomi twierdzą że auto lepiej się zbiera ale to podlega dyskusji :P

Jak jakieś jeszcze pytania to pisz prosto z mostu. Po to jest to forum żeby pomagać !!
_________________
 
 
 
XyX 


BMW: 318
Imię: Dominik
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 133
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 25-02-08, 18:26   

:) Dzięx a filtr paliwa to mam pod samochodem tam koło skrzyni biegów :O i jest tylko jeden od paliwa???i jaki koszt od razu tego ustrojstwa????
 
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 25-02-08, 18:39   

Seryjnie jest jeden. Chyba że poprzedni właściciel wstawił sobię dodatkowy.. a takie kwiatki też już widziałem :mur: Za dobry filtr paliwa zapłacisz 50 zł. Wymiana banalnie prosta. 2 obejmy i mocowanie :ok:
Na tym schemacie filtr masz pod numerem 9
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 15