Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
BMW E36 czy będzie kultowe ?
Autor Wiadomość
Masters 


BMW: E30 M20b20 & E46 M54b30
Imię: Kamil
Silnik: M20/M54
Nadwozie: Coupe
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 3269
Skąd: Mikołów
Wysłany: 18-12-15, 22:32   

Zwróćcie tylko uwagę na to, że w czasach e30 i trochę e36 ludzie nie bardzo dbali o auta, raczej mało kto, teraz zrobił się mega bum i super hobby, powstało milion zakładów do detailingu, warsztatów itp itd. więc etrzydziestki zanim dożyły tych czasów to udały się na spoczynek, inaczej to wygląda z e36, ale e46 wg. mnie nigdy nie będzie klasykiem, pomijając fakt, że taka zwykła e46 dupy nie urywa :)
 
 
czpieniu1 


BMW: e36 cabrio
Imię: Paweł
Silnik: m52b20
Nadwozie: Cabrio
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 766
Skąd: Mazowieckie
  Wysłany: 18-12-15, 22:58   

Nie ma co porównywać e36 do e30,bo e36 produkowane do 99 roku musi wyczekać zasłużonej emerytury.Ale uważam ze e36 sedan w wersji M może kiedyś mieć naprawdę spore ceny i status naprawdę wyjątkowego auta,może też cabrio.Bo póki co coupe w każdym modelu wychodzi w wersji m.Jedno jest pewne że tych aut jest coraz mniej bo jak szukałem pierwszej 7 lat temu to wybór był ogromny a teraz sami wiemy jak jest ciężko coś kupić.
A dopiero mi się przypomniało więc zedytowałem post; M3GT i wszystko jasne chyba kult;)
Jak by nie patrzył każda seria 3 może mieć swoja wartość tylko w poszczególntych wersjach a prawdziwe klasyki to e24 e31 gdzie ceny siegają zenitu a rynek wtórny pusty nie omal.Mówię tu o czasach e30,e36 bo nie ma co wspominać o 2002 czy e9 itd.
_________________
ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=21873
 
 
sienek1989 



BMW: E46
Imię: damian
Silnik: Benzynowy
Nadwozie: Touring
Wiek: 34
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 1887
Skąd: kotlina Kłodzka
Wysłany: 19-12-15, 11:22   

Według mnie e36 będzie klasykiem jeszcze parę lat . Więc Panowie i Panie dbać dbać i jeszcze raz dbać . Bayo
_________________
"Mamo Dlaczego Ci Ludzie Klecza ? Bo To Synku M3 jedzie"


nie dziękuj kliknij ,,pomógł"
 
 
 
MaciejuZuch 


Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 50
Skąd: Łańcut
Wysłany: 06-02-16, 16:39   

E36 będzie, to auto jest poprostu przełomowe, wystarczy postawić E30 i E36 obok siebie żeby zobaczyć ogromny skok technologiczny, pomyślcie ile E36 widzieliście ostatnio na drogach? A ile z nich to pozostałości agrotuningu i cienie samochodu?
 
 
K3m0T1989 


BMW: e46
Imię: Tomek
Silnik: m57n
Nadwozie: Touring
Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 264
Skąd: Wręczyca Wielka
Wysłany: 07-02-16, 18:04   

wszystko jest kwestia czasu, za 10 lat e36 bedą bardzo pożadane ponieważ na rynku ich już nie bedzie.

Obecnie ceny mocniejszych i wyposażonych aut idą do góry, przekraczają czasem dośc mocno ceny e46.
_________________
mój były czarnuch
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=51393
 
 
dawidosbmw 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: e36
Silnik: M50tuB20
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18-11-17, 23:06   

Temat warto odkopać bo nie został też wyczerpany.
E36 zostało opisane w gazecie motor "Youngtimery i auta klasyczne" ponoć ceny wyjątkowych egzemplarzy już drgają w górę nie wspominając już o m3.
Wg mnie e36 to najlepsze 3er, nie dość że wygląda cudownie to i technologia jest najrozsądniejsza bo e30 ma pasek rozrządu i nudny wygląd a e46 to już nowoczesny jednorazowy plastik.
E36 było podobno pierwszym bmw na którym dokonano dużych oszczędności i ostatnia prawdziwa trójka to e30. Jednak czy rzeczywiście jest tak źle? dziwnym trafem e30 i e36 mają podobne awarie,w tym artykule wychodzi na to że w e30 psuje sie dosłownie wszystko (nawet zawieszenie, które w e36 jest tak wypominane) https://autokult.pl/5138,uzywane-bmw-serii-3-e30-awarieiproblemy
E36 ma trwałe silniki na łańcuchu i było projektowane w latach 80tych czyli w najlepszych czasach motoryzacji,więc wątpię aby to auto było tak kiepskie jak to twierdzą fanatycy przechwalonego e30.Gdy bmw prezentowało nowy model e36 mówiono że zlikwidowano wszystkie wady poprzednich trójek(np lepiej sie prowadzi) więc co mogli popsuć? wg mnie z tych wszystkich trójek to właśnie e36 powinno wzbudzać największy szacunek i być łakomym kąskiem dla kolekcjonerów.Cały ten hejt na e36 i kult e30 to typowy objaw syndromu grupowego myślenia.
 
 
Chris850 



BMW: BMW E31 & E36 x 2szt
Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 77
Skąd: Chojnice
Wysłany: 19-11-17, 08:16   

E30 nudny wygląd? Powiedziałbym klasycznie kanciasty ,ale nie nudny.No może e30 316 w szerokiej nie porywa ,ale wąska w m-techniku? Nie mam zastrzeżeń :cwaniak:


Różne E30 miałem przez 17lat,zrobiłem ok.250-300kkm,słyszałem o pękających głowicach,ale tylko słyszałem,bo nie dopuszczałem do przegrzania.Pasek rozrządu? Nigdy się nie zerwał...może dlatego ,że wymieniałem co 60kkm,albo zaraz po kupnie.Jak się dba to i e30 i e36 pojeździ,bo to dobre samochody.
O e36 będę mógł coś więcej powiedzieć jak pojeżdżę,narazie "się robi" :)

A co do tematu... sądząc po ilości projektów i uczestnictwa w zlotach to niektóre wersje e36 są już kultowe,a niektóre raczej nie będą nigdy(compact).
_________________
Było 5x e30 i wystarczy :) Teraz e36 coupe 328i x 2szt :)
 
 
ksx9 



BMW: e60
Imię: Kamil
Silnik: n52b25
Nadwozie: Sedan
Wiek: 32
Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 994
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 19-11-17, 10:45   

Chris850 napisał/a:
Wg mnie e36 to najlepsze 3er, nie dość że wygląda cudownie to i technologia jest najrozsądniejsza bo e30 ma pasek rozrządu i nudny wygląd a e46 to już nowoczesny jednorazowy plastik.


Dobre jest to że parę lat temu jak e30 było najwięcej i najbardziej na topie, to KAŻDY mówił e36 ble plastik :haha: a w tej chwili większość porobionych e30 ma PLASTIKOWY silnik pod maską :hyhy:
_________________
Pies do adopcji, miły, cichy, jasna sierść, bardzo uparty -> https://youtu.be/aFuA50H9uek :dewil:


Gość zobacz moje e60 :)
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?p=654179#654179
 
 
 
trivetto 


BMW: E36
Imię: Adrian
Silnik: M50B25
Nadwozie: Sedan
Wiek: 32
Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 265
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19-11-17, 11:38   

Chris850, moim zdaniem compact 323ti będzie kultowy, mocny, szybki, nieźle się prowadzi, zwinny

Ja również uważam że e30 jest przechwalone przez pryzmat wyników sportowych.
E36 wprowadziło BMW do innego świata stylistyki, zaczęło nową erę w designie BMW i to powinno zostać docenione. Postawcie e30 i e36 obok, to pierwsze wygląda jakby było 20 lat starsze. Kształt szyb, areodynamika, wnętrze wszystko wygląda duuuuużo starzej. Ja wiem że to kolejna generacja po e30 i musi wyglądać nowocześniej od starszej, co nie zmienia faktu, że różnica jest ogromna i właśnie przez to e36 powinno być docenione.
Co do trwałości, wiadomo że były wpadki jak i porządnie zaprojektowane rzeczy np. silniki m50 bardzo trwałe i wdzięczne jednostki, zaprojektowane z dużym zapasem, rozmawiałem z kolegą to mówił że m50 ma najgrubsze korby z rodziny 6 cylindrowych, również sprężynki zaworowe i inne szczegóły, blok żeliwny itp, wystarczy o nie dbać i będą chodzić mimo zalet m50 jest trochę w cieniu m52b28.
Wyposażenie e36 jest już na dużo lepszym poziomie niż e30 m. in. Pompowane lędźwie, PDC, fotochrom, klima z czujnikiem zapachu powietrza, obc z funkcją przewietrzania wnętrza, w cabrio pałąki antykapotażowe itp. itd.
Jest to dużo bardziej cywilizowany samochód i dlatego jeszcze go męczą na codzień.
Rozpisałem się trochę ale podsumowując e36 będzie klasykiem, jak już będzie brakować normalnych egzemplarzy :D
 
 
majkiZjamajki 



Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 1268
Skąd: stąd
Wysłany: 19-11-17, 14:33   

Chris850 napisał/a:
wąska w m-techniku? Nie mam zastrzeżeń

W coupe lub cabrio to najpiękniejsza wersja gamy e30 :ok: :ok: :ok:
 
 
dawidosbmw 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: e36
Silnik: M50tuB20
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19-11-17, 14:48   

Chris850 napisał/a:
E30 nudny wygląd? Powiedziałbym klasycznie kanciasty ,ale nie nudny.No może e30 316 w szerokiej nie porywa ,ale wąska w m-techniku? Nie mam zastrzeżeń
Aby e30 dobrze wyglądało to musi być podrasowane w m-techniku i mieć kozackie fele a tak podrasowany samochód to nawet polonez by wyglądał kozacko.Zwykłe E30 na wąskich zderzakach śmiało by mogło mieć znaczek VW bo wygląda jak typowy nudny sedan z lat 80tych(nie były to dobre lata jeżeli chodzi o stylistykę aut).E36 nawet na zwykłych zderzakach i kołpakach wygląda kozacko bo ma idealnie zaprojektowaną karoserie, nie wspominając już o cudownej desce rozdzielczej rodem z rasowego sportowca.
Chris850 napisał/a:
Pasek rozrządu? Nigdy się nie zerwał.

Prawdziwy samochód ma łańcuch.Paski kojarzą sie z tanimi budżetowymi autami
ksx9 napisał/a:
Dobre jest to że parę lat temu jak e30 było najwięcej i najbardziej na topie, to KAŻDY mówił e36 ble plastik

Ale e46 to już rzeczywiście tandetne wykonanie i nie bez przyczyny o e46 mówi sie że to zepsute e36,chociaż za kilkadziesiąt lat to pewnie nawet e90 będzie uważane za prawdziwy samochód bo będą jeździć tylko samochody elektryczno-autonomiczne(ponoć nawet nie bedzie można posiadać auta na własność! :oczy: ) więc przyszłość motoryzacji maluje sie w bardzo czarnych barwach.
trivetto napisał/a:
E36 wprowadziło BMW do innego świata stylistyki, zaczęło nową erę w designie BMW
Tym bardziej że e39 i e38(boski wygląd który powala na kolana,ponoć najlepsza 7er) to takie powiększone e36 i są uważane za najpiękniejsze auta w historii bmw
trivetto napisał/a:
Co do trwałości, wiadomo że były wpadki jak i porządnie zaprojektowane rzeczy np. silniki m50 bardzo trwałe i wdzięczne jednostki, zaprojektowane z dużym zapasem, rozmawiałem z kolegą to mówił że m50 ma najgrubsze korby z rodziny 6 cylindrowych, również sprężynki zaworowe i inne szczegóły, blok żeliwny itp, wystarczy o nie dbać i będą chodzić mimo zalet m50 jest trochę w cieniu m52b28.
m50 to jeszcze stare dobre czasy z cudownego i legendarnego e34.M52 to już niestety aluminium i typowa nowoczesna delikatność(no i ten paskudny Nikasil jak ktoś ma bmw z USA lub UK)
 
 
majkiZjamajki 



Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 1268
Skąd: stąd
Wysłany: 19-11-17, 14:56   

dawidosbmw napisał/a:
Aby e30 dobrze wyglądało to musi być podrasowane w m-techniku i mieć kozackie fele a tak podrasowany samochód to nawet polonez by wyglądał kozacko.Zwykłe E30 na wąskich zderzakach śmiało by mogło mieć znaczek VW bo wygląda jak typowy nudny sedan z lat 80tych(nie były to dobre lata jeżeli chodzi o stylistykę aut).E36 nawet na zwykłych zderzakach i kołpakach wygląda kozacko bo ma idealnie zaprojektowaną karoserie, nie wspominając już o cudownej desce rozdzielczej rodem z rasowego sportowca.

Padłem :16: :15: :15: :15:
 
 
C0rvette 


BMW: 320i
Imię: Wojtek
Silnik: M52
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 2224
Skąd: Lublin/Nałęczów
Wysłany: 19-11-17, 15:26   

Od siebie dodam ze japoński motot co tak ludzie turbia tez ma pasek i jakos lata w sporcie i nie tylko
Wiec na codzien tym bardziej to nie przeszkoda.

"E38 to takie wieksze e36" - to ty chyba w e38 nie siedziales i nie jezdziles.
 
 
ksx9 



BMW: e60
Imię: Kamil
Silnik: n52b25
Nadwozie: Sedan
Wiek: 32
Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 994
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 19-11-17, 15:59   

dawidosbmw, ty coś ćpiesz ?? daj działke bo widzę dobrze kopie :haha:



dawidosbmw napisał/a:
ksx9 napisał/a:
Dobre jest to że parę lat temu jak e30 było najwięcej i najbardziej na topie, to KAŻDY mówił e36 ble plastik

Ale e46 to już rzeczywiście tandetne wykonanie i nie bez przyczyny o e46 mówi sie że to zepsute e36,chociaż za kilkadziesiąt lat to pewnie nawet e90 będzie uważane za prawdziwy samochód


Z tym się absolutnie nie zgadzam :)
_________________
Pies do adopcji, miły, cichy, jasna sierść, bardzo uparty -> https://youtu.be/aFuA50H9uek :dewil:


Gość zobacz moje e60 :)
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?p=654179#654179
 
 
 
dawidosbmw 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: e36
Silnik: M50tuB20
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19-11-17, 16:40   

C0rvette napisał/a:
"E38 to takie wieksze e36" - to ty chyba w e38 nie siedziales i nie jezdziles.

Mowa była o wyglądzie
ksx9 napisał/a:
ty coś ćpiesz ?? daj działke bo widzę dobrze kopie :haha:

Tzn?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 14