Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
500zł za nieprzerejestrowanie auta
Autor Wiadomość
BMWe361.8IS 


BMW: e30
Silnik: m52..
Dołączył: 25 Gru 2011
Posty: 233
Skąd: Białystok
Wysłany: 25-05-16, 13:15   500zł za nieprzerejestrowanie auta

Podobno od 1 maja weszła jakaś tam ustawa która przewiduje 500zł mandatu za nieprzerejestrowane auto w ciągu 30dni od kupna podczas na zatrzymania do kontroli drogowej. Słyszał ktoś coś o czymś takim?
 
 
dyziux666x 



BMW: Bmw E39 E60
Silnik: 2.5
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 26 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 1574
Skąd: Kocina
Wysłany: 25-05-16, 14:11   

Podpinam się pod temat bo często nie zmieniam tablic w dupowozach :P
_________________
Gość zobacz moja QP
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=38756
 
 
wiorek 


BMW: E90
Imię: Adrian
Silnik: 318d
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 163
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 25-05-16, 18:35   

Taka ustawa jest tak naprawdę od zawsze, tylko dotychczas mało który wk ją stosował - co innego skarbówka. Teraz za to się bardziej zabrali i niestety Policja ma ten sam wgląd co wk.
 
 
BMWe361.8IS 


BMW: e30
Silnik: m52..
Dołączył: 25 Gru 2011
Posty: 233
Skąd: Białystok
Wysłany: 25-05-16, 20:44   

Coś mi nie wydaje że tego że można dostać mandat to nie było ale niech może toś sie wypowie kto dostał :lol:
 
 
whitedevil 



BMW: E36 Coupe M3
Imię: Marcin
Silnik: S50B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 277 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4660
Skąd: gdynia
Wysłany: 25-05-16, 20:46   

jest to prawda ustawa jest od dawna ale teraz sie za to bardzo mocno wzieli i beda karac jestem jak najbardziej za tym bo pozniej tylko same klopoty jak ktos kupi takie auto ze stosem umów
_________________
zobacz moje BMW E36 330
http://bmw3er.pl/viewtopi...der=asc&start=0
 
 
 
ksx9 



BMW: e60
Imię: Kamil
Silnik: n52b25
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 50 razy
Wiek: 32
Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 994
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 25-05-16, 21:17   

whitedevil napisał/a:
jestem jak najbardziej za tym bo pozniej tylko same klopoty jak ktos kupi takie auto ze stosem umów


:7: popieram, cebule będą dostawać mandaty i koniec z kupnem auta z 5 umowami, później były problemy bo jednej ci brakuje lub daty się różniły(sam miałem taki przypadek, nie będę wyliczał ile problemów z tym było i ile załatwiania bo aż brak słów :krzeslo: )
_________________
Pies do adopcji, miły, cichy, jasna sierść, bardzo uparty -> https://youtu.be/aFuA50H9uek :dewil:


Gość zobacz moje e60 :)
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?p=654179#654179
 
 
 
JOHNY 



BMW: 3x E36
Imię: Krzysiek
Silnik: M 43 52 50
Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1253
Skąd: Bytom
Wysłany: 25-05-16, 21:21   

Do mnie przylazła policja w środku nocy bo niby potrąciłem przechodnia i zbiegłem z miejsca.... autem, które pozbyłem się x czasu temu. Dobrze, że się za to biorą nareszcie.
_________________
Hantle, suple, wołowina;
Moc, energia, A witamina :)
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 25-05-16, 22:56   

Tylko sobie wyobrażam jakie to musiało być nieprzyjemne. Popieram mocno taką ustawię i mam nadzieje, że połapią wszystkich :cwaniak:
_________________

 
 
tomgtdek69 



BMW: E39
Imię: Tomasz
Silnik: M62B44
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 65 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 1559
Skąd: Słupsk
Wysłany: 26-05-16, 23:06   

JOHNY napisał/a:
Do mnie przylazła policja w środku nocy bo niby potrąciłem przechodnia i zbiegłem z miejsca.... autem, które pozbyłem się x czasu temu. Dobrze, że się za to biorą nareszcie.


Dla mnie to d#bilizm, jeśli było złożone do w.k. zawiadomienie o zbyciu pojazdu, to nie powinno mieć miejsca takie zdarzenie. Ehh "polska" co tu pisać nie pierwszy raz słyszę/ czytam o takich sytuacjach...

Sam użerałem się z HDi po sprzedaży pojazdu i zgłoszeniu sprzedaży (w.k. + HDi) dostawałem ponaglenia zapłaty OC. Teraz trochę unormowali przepisy i nieco utemperowali ubezpieczycieli.
_________________
Dziadkowóz http://bmw3er.pl/viewtopi...der=asc&start=0
.
 
 
 
JOHNY 



BMW: 3x E36
Imię: Krzysiek
Silnik: M 43 52 50
Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1253
Skąd: Bytom
Wysłany: 26-05-16, 23:20   

tomgtdek69 napisał/a:
Dla mnie to d#bilizm, jeśli było złożone do w.k. zawiadomienie o zbyciu pojazdu, to nie powinno mieć miejsca takie zdarzenie. Ehh "polska" co tu pisać nie pierwszy raz słyszę/ czytam o takich sytuacjach...
Działo się to tej samej nocy kiedy było zdarzenie, nie wiem jak ustalili właściciela, ale widać było, że chyba mieli nie aktualne dane. Sytuacja była o tyle nie ciekawa, bo ja też zareagowałem mocno nerwowo na taką wizytę policji w domu, trochę wstydu przed sąsiadami było jak mnie zawinęli. Teraz z perspektywy czasu inaczej do tego podchodzę bo wykonywali swoja pracę, ja też mogłem inaczej się zachować nie mniej jednak sprawa się długo ciągła. Kolega znowu miał problem z fotoradarami co chwilę musiał odsyłać informację do straży miejskiej z ksero umowy, że to nie jego auto już. Następny kumpel z Jaworzna sprzedał 530 i tego samego dnia w nocy gdzieś w Łodzi zawinęła się na latarni, sprawca zbiegł nie wiadomo po co na co, ale zostawił auto i znowu latanie i tłumaczenie dochodziło do takiej abstrakcji, że chcieli żeby kolega udowodnił o której godzinie auto sprzedał. Po takich akcjach jestem mega na takie coś cięty, pierwsze co robię jak szukam auta to pytam czy jest zarejestrowane na osobę, tak samo auto sprowadzone.... nigdy nie podpisuje umów z wirtualnym Niemcem bo też można mieć potem niezłe jaja.
_________________
Hantle, suple, wołowina;
Moc, energia, A witamina :)
 
 
G1 ROCK 



BMW: 3 x E36
Imię: Paweł
Pomógł: 22 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 2033
Skąd: SOPOT
Wysłany: 26-05-16, 23:23   

Potwierdzam. Biorą się za to. Tylko zawsze możesz powiedzieć, że kupiłeś wczoraj i nie zdążyłeś zmienić blach. Póki co nie ma rejestru umów kupna-sprzedaży
_________________
 
 
tomgtdek69 



BMW: E39
Imię: Tomasz
Silnik: M62B44
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 65 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 1559
Skąd: Słupsk
Wysłany: 26-05-16, 23:29   

Nie jestem w stanie zacytować/ przytoczyć §, ale wydaje mi się że umowa kupna sprzedaży musi być okazana przy kontroli, wraz z resztą dok.
_________________
Dziadkowóz http://bmw3er.pl/viewtopi...der=asc&start=0
.
 
 
 
BioMP 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 224
Skąd: Bratislava
Wysłany: 27-05-16, 15:23   

tomgtdek69 napisał/a:

Dla mnie to d#bilizm, jeśli było złożone do w.k. zawiadomienie o zbyciu pojazdu, to nie powinno mieć miejsca takie zdarzenie. Ehh "polska" co tu pisać nie pierwszy raz słyszę/ czytam o takich sytuacjach...

Tyle, że w urzędzie mają zapisane, że zbyłeś pojazd i dane nowego właściciela nie są wrzucane w system, dlatego uderzali pod ostatni adres, który w systemie był.

tomgtdek69 napisał/a:
Nie jestem w stanie zacytować/ przytoczyć §, ale wydaje mi się że umowa kupna sprzedaży musi być okazana przy kontroli, wraz z resztą dok.

jako tako nie musi być. Jeśli zatrzymują Cię do kontroli, i się mówi, że się wóz świeżo kupiło to trzeba mieć papierki na potwierdzenie tego.
Żyjemy w kraju cwaniaków, gdzie każdy, każdego chce oszukać (tak, wiem - generalizuję), więc mnie to nie dziwi. Sam, dopóki nie zajechałem do WK jeździłem z "papierologią" aby nie stać potem na skrzyżowaniu i się przez pół dnia tłumaczyć.
_________________
 
 
Kubixxx 



BMW: E36
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 434
Skąd: Łaziska
Wysłany: 27-05-16, 16:45   

Ja jeździłem przez dłuższy czas na WZW i problemu nie było aż do kontroli

Mandat dostałem ale nie za to że nie przerejestrowałem tylko za brak tej wlepy na szybie.
Szukał szukał i się doszukał za co wlepić.

Jak bym miał tą wlepe to na 3er-a pewnie przyjechałbym na WZW :lol:
_________________

 
 
i_g 


BMW: E36 323i
Silnik: M52B25
Nadwozie: Touring
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 1020
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 09-06-16, 22:33   

BioMP napisał/a:
tomgtdek69 napisał/a:
Nie jestem w stanie zacytować/ przytoczyć §, ale wydaje mi się że umowa kupna sprzedaży musi być okazana przy kontroli, wraz z resztą dok.

jako tako nie musi być. Jeśli zatrzymują Cię do kontroli, i się mówi, że się wóz świeżo kupiło to trzeba mieć papierki na potwierdzenie tego.
Żyjemy w kraju cwaniaków, gdzie każdy, każdego chce oszukać (tak, wiem - generalizuję), więc mnie to nie dziwi. Sam, dopóki nie zajechałem do WK jeździłem z "papierologią" aby nie stać potem na skrzyżowaniu i się przez pół dnia tłumaczyć.


Równie dobrze podczas kontroli nie trzeba mówić, że się kupiło. Masz ważny dowód (nie ważne na kogo), OC i tyle. No, chyba że jest jakiś gruby problem, auto za poprzedniego właściciela brało udział w napadzie na bank itp.;) Wtedy lepiej mieć umowę przy sobie. Jak sprzedaję auto też wpisuję mniej więcej godzinę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 15