Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[E30] Progi w cabrio
Autor Wiadomość
WielkiSzu 
Nowy User - Witamy ;)

Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd: Dębno
Wysłany: 13-09-16, 22:56   [E30] Progi w cabrio

Witam, jestem świeży na forum, ostatnio zakupiłem e30 cabrio i chciałbym ja powoli sobie odnawiać, problem tkwi w tym że cabrio ma progi które są nie do zdobycia. Szukałem wszędzie. Wrzucam zdjęcie lekko oszlifowanego progu. Co z tym robić bo drugiego progu raczej nie dostane. Przez te dziury w progu co widać widzę ze ruda jest takze w progu na dole tam gdzie się łączy z podwoziem, z drugiej strony progu zapada się mocowanie lewarka. Co robić ?? Posiadam Kompresor, pistolet do piaskowania, migomat, lecz gorzej z umiejetnosciami spawalniczymi. A nie chciałbym oddawać do blacharza z braku większych środków finansowych oraz braku dobrego blacharza w okolicy.
_________________
BMW ONLY
 
 
Raw 



BMW: E46
Silnik: M54b22
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 522
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 14-09-16, 06:25   

To nic że progów nie ma, zawsze można odbudować.
Umiejętności spawalniczych nie potrzeba raczej manualnych, dokładności i cierpliwości.
_________________
Moje BMW E46
 
 
WielkiSzu 
Nowy User - Witamy ;)

Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd: Dębno
Wysłany: 14-09-16, 06:40   

Co z miejscem dolnego rantu ? Gdzie laczy sie prog z podwoziem ? Ruda tam jest bo az rant gdzie niegdzie popuchniety ? Jak to robic? Jakies wskazowki ? Wyciac prog wyciac ruda. Dosztukowac blache ? W cabrio sa potezne progi ktore trzymaja by auto sie nie zlamalo. Nie chcialbym czegos zepsuc. Jak mozecie o mnie jakos naprowadzcie co i jak zrobic.
_________________
BMW ONLY
 
 
Raw 



BMW: E46
Silnik: M54b22
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 522
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 14-09-16, 06:51   

Łącznie progu z podwoziem rozwiercic na zgrzewach i piaskować. Cała ruda musi zniknąć.
najlepiej jak pooglądasz sobie filmy z tego typu prac przy e30 a nawet innych modelach.
_________________
Moje BMW E46
 
 
WielkiSzu 
Nowy User - Witamy ;)

Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd: Dębno
Wysłany: 14-09-16, 07:29   

Rozumiem ze sa tam gdzies zgrzewy ? Ale widac po foto ze ktos cos juz tam grzebal wie moze ktos to inaczej zrobil i bd musial ciac ;/ :2: a co mozecie powiedziec np o takim czyms ? wycinac az do golego i sztukowac ? Co dawac na oczyszczona powierzchnie ? Mam kupiony z novola wash primer tzw reaktywny i epoksydowy z novola dawac jakis odrdzewiacz przed ? Sorka za tyle pytam ale jestem laikiem ale bardzo chce sie nauczyc
_________________
BMW ONLY
 
 
Raw 



BMW: E46
Silnik: M54b22
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 522
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 14-09-16, 12:06   

KOlego nie tnij na pałe, najpierw zdejmij próg.
zdzieraj wszystko z łączenia progu z podłogą i zobaczysz zgrzewy. Wyżej będziesz musiał ciać. Tzn przy błotniku. W drzwiach rozwiercaj.
Możesz tez ciąć po całej długości poniżej lini drzwi.

Wydaje mi się żę zewnętrzny próg będzie taki sam jak w coupe ale jak jest faktycznie nie wiem nigdy tego nie widziałem poza pojazdem.

Nawet jak ktos juz cos robił to wiekszej różnicy już ci nie robi.
A co do farb, to wszystko z czasem. Najpierw rozbieraj i piaskuj.

Jak juz wspomniałem, zobacz jakies filmy, nie ma lepszej formy nauki przez internet.
Co przeczytac a co zobaczyć jak to sie rozbiera, jak to sie łata. Jak dorabiac se blaszki i jak to spawać.
_________________
Moje BMW E46
 
 
WielkiSzu 
Nowy User - Witamy ;)

Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd: Dębno
Wysłany: 14-09-16, 15:03   

Spoko. Dzieki wielkie za porady. Jutro bd dzialal tp wrzuce fotki z tego co zobacze w srodku . Dzisiaj jade na szrot moze cos z e30 wyrwe;)
_________________
BMW ONLY
 
 
WielkiSzu 
Nowy User - Witamy ;)

Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd: Dębno
Wysłany: 14-09-16, 19:18   

To znowu ja ;D Dzisiaj chciałem podlewarkowac auto, w miejscu na lewarek podczas podnoszenia zaczeło cos pekac wiec wiertarka z druciakiem i zaczelo sie sypac wycielem kawałek blachy i widok mi sie ukazał o taki :D

Chyba poza progiem zewnetrznym to i wewnetrzny tez nie za ciekawy. PYtanie mam , Co myslicie jakbym podjechał do jakiejs firmy zajmujacej sie obróbka metalu, zeby mi dorobili takie progi wyprofilowane, jest u nas taka firma, tylko jak to sie ma do oryginału ?
_________________
BMW ONLY
 
 
JOHNY 



BMW: 3x E36
Imię: Krzysiek
Silnik: M 43 52 50
Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1253
Skąd: Bytom
Wysłany: 14-09-16, 20:01   

Kolego w czym jest problem bo nie rozumiem. Otwierasz progi co zgnite wycinasz wspawujesz nowa blache, wzmacniasz dodatkowo w miejscach na lewarek Poszycie czesciowo zostawiasz swoje badz tez sztukujesz z innych np coupe i tyle. Skoro masz takie dylematy watpie bys zrobil to naprawde fachowo. Sorry za ostre slowa ale pewnych rzeczy sie nie przeskoczy.
_________________
Hantle, suple, wołowina;
Moc, energia, A witamina :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 10