Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Powłoka kwarcowa - zrób to sam ?
Autor Wiadomość
Qczy 



BMW: Czarne i takie niby czerwone
Imię: Tomek
Silnik: Jest
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 56 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 3346
Skąd: ten dym ?
Wysłany: 14-12-16, 10:15   Powłoka kwarcowa - zrób to sam ?

Serwus 3er,
Przeglądając www znalazłem taki produkt :
http://allegro.pl/powloka...2,1&bi_c=179015
Czy ktokolwiek miał z nim styczność?
Co myślicie o tym? Wiem, że lepiej byłoby oddać auto do specjalistycznej firmy na cały zabieg.
Zastanawia mnie jak to faktycznie się nakłada i czy można tym uszkodzić bezpowrotnie lakier?

Wypowiadajta się ;)
_________________
Jestem jednym z milionów użytkowników BMW, a to moja historia :
www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=30556&start=0

www.bmw3er.pl/viewtopic.php?p=661765#661765

https://www.youtube.com/watch?v=EiZhkPUJtRs



Po co sprawdzać, skoro domyślasz się, że powinno działać ?
 
 
Chmielu 


BMW: E36
Silnik: M52B25
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 182
Skąd: Kielce
Wysłany: 14-12-16, 11:27   

Qczy, Rozmawiałem kiedyś z człowiekiem zajmującym się tym zawodowo, sam się tego jeszcze nie podejmowałem, ale nie jest to czynność trudna do wykonania i myślę, że każdy by dał radę zrobić to we własnym garażu, cała magia polega na tym, żeby nie dopuścić do wyschnięcia nie dotartej powłoki na lakierze, bo zostaną smugi.
Druga sprawa, to podobno kwarc nie ma żadnego sensu, jeśli przed nałożeniem nie zrobi się korekty lakieru, więc to też musisz brać pod uwagę.
 
 
Detailer 
Nowy User - Witamy ;)

Imię: Daniel
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 4
Skąd: Katowice
Wysłany: 17-01-17, 23:59   

Witaj Qczy, :) Aplikowałem już CarPro CQuartz UK na kilkanaście samochodów, i prawda jest taka, że po przygotowaniu odpowiednio lakieru (glinkowanie, dekontaminacja, jak potrzeba to korekta oraz odtłuszczenie) sama aplikacja to już przyjemność :P .Powłoka kwarcowa Cquartz UK jest naprawdę łatwa w aplikacji nawet dla osoby, która robi to pierwszy raz w życiu wystarczy przestrzegać zaleceń producenta i nie ma szansy na porażkę. Co jest ważne, aplikować na małe fragmenty dany panel dzielić na kilka części np. maskę można podzielić na 4, w zalezności od temperatury aplikacji powłoka powinna leżeć na aucie od 1 do 5min potem docieramy, najważniejsze to fakt aby przed aplikacją lakier był wolny od smoły, lotnej rdzy, asfaltu drutu i TŁUSZCZU (resztek wosku, past polerskich etc) po aplikacji lakier nie ma prawa mieć kontaktu z wodą przez 24h, chyba że masz napromienniki IR wtedy po 3-4h można używać auta ;)

PS. Do odtłuszczania można użyć alkohol izopropylowy IPA , ale ja używam i polecam używać wielosładnikowy dedykowany odtłuszczacz CarPro Eraser

Taką powłokę można usunąć tylko maszynowo wystarczy średnio lub mocno ścierna pasta i twardszy pad.
_________________
Jeśli interesujesz się autodetailingiem polub nas na Facebook fb.com/bestsellerpl
Kosmetyki samochodowe Bestseller.pl
Kod rabatowy 6% dla użytkowników forum: BMW-KLUB
Ostatnio zmieniony przez Detailer 01-02-17, 00:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bartolomeorts 



BMW: 320i e36
Imię: Bartek
Silnik: m52b20
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 753
Skąd: Łódź
Wysłany: 18-01-17, 20:56   

Podstawą przy tym jest dobrze przygotowany lakier bo po aplikacji powłoki wszelkie nawet małe niedoskonałości będą dużo bardziej widoczne.
Do tego potrzeba garażu czystego i bardzo trzeba przestrzegać czasu aplikowania tak jak napisał kolega wyżej.
Krótko mówiąc niemożna tej aplikacji traktować jak aplikacji wosku.
_________________
Moje E36 http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=18052
 
 
Szeldon 


BMW: E36 coupe 2.0 1994r.
Silnik: M50b20v
Pomógł: 7 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 153
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: 18-01-17, 22:03   

Detailer, reklama lvl PRO-MASTER :lol:
 
 
 
Doxa 


BMW: e60 535d ++
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 226
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 21-01-17, 21:23   

nie powiedziałbym że kwarc połozy bez problemu osoba która nie miała styczności z detailingiem wogóle. Moim zdaniem sobie nie poradzi. Są ludzie co woskowac nie potrafią a kwarc to troche wyższa szkoła jazdy, Po za tym przede wszystkim lakier musi przejść korekte, więc tu też raczej osoba nie znająca sie na rzeczy też polegnie i to sromotnie.
_________________
380 KM 750 Nm
 
 
C0rvette 


BMW: 320i
Imię: Wojtek
Silnik: M52
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 2224
Skąd: Lublin/Nałęczów
Wysłany: 21-01-17, 21:27   

Jeszcze dochodzi Qczego kolor auta. Czarny. a to ciężko przepolerować na "gotowo" bez wprawy. No i będzie widać w razie czego nie dotarty kwarc.


Moim zdaniem dużej wprawy i umiejętności z polerką trzeba żeby Czarne auto przygotować do położenie kwarcu. Jak i nałożenia samego kwarcu.
 
 
Doxa 


BMW: e60 535d ++
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 226
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 22-01-17, 09:46   

jak sie spaprze powłoke i zostaną zamazy to jest katastrofa wtedy. jak ktoś nigdy tego nie robił to nie polecam. Aczkolwiek można zakupić powłoke i podjechac do firmy i po problemie. jakis koszt jest ale jest pewność i święty spokój że bedzie zrobione dobrze
_________________
380 KM 750 Nm
 
 
majkiZjamajki 



Pomógł: 32 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 1268
Skąd: stąd
Wysłany: 22-01-17, 13:11   

Doxa, ale każdy musiał to kiedyś robić pierwszy raz ;)
 
 
Detailer 
Nowy User - Witamy ;)

Imię: Daniel
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 4
Skąd: Katowice
  Wysłany: 06-02-17, 21:38   

Doxa napisał/a:
jak sie spaprze powłoke i zostaną zamazy to jest katastrofa wtedy. jak ktoś nigdy tego nie robił to nie polecam. Aczkolwiek można zakupić powłoke i podjechac do firmy i po problemie. jakis koszt jest ale jest pewność i święty spokój że bedzie zrobione dobrze


Nie ma tak źle. Wszystko zależy jaka powłoka i której firmy. Są powłoki t.j. CarPro CQuartz UK które docierają się minimalnie ciężej niż wosk, ale już np. Max Protect UNC-R to już jest wyzwanie :-) Na pierwszy raz polecam CarPro CQuartz UK najlepiej w KITcie z Reloadem i dokupić Eraser do odtłuszczania. Nie spotkałem klienta który, nawet podczas pierwszej aplikacji miał jakieś problemy - wiadomo też, że nie widziałem każdego samochodu od klientów po samodzielnej aplikacji :-). Grunt to dobre przygotowanie powierzchni potem jest już z górki. :piwo: :cwaniak2:
_________________
Jeśli interesujesz się autodetailingiem polub nas na Facebook fb.com/bestsellerpl
Kosmetyki samochodowe Bestseller.pl
Kod rabatowy 6% dla użytkowników forum: BMW-KLUB
 
 
majkiZjamajki 



Pomógł: 32 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 1268
Skąd: stąd
Wysłany: 06-02-17, 21:44   

Detailer, apropo Reload`a to można go użyć na auto jako samodzielne qw czy qd?
 
 
Detailer 
Nowy User - Witamy ;)

Imię: Daniel
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 4
Skąd: Katowice
Wysłany: 06-02-17, 22:02   

majkiZjamajki napisał/a:
Detailer, apropo Reload`a to można go użyć na auto jako samodzielne qw czy qd?


Oczywiście ale produkt nie jest tani więc wg mnie aplikowanie go na jałowy lakier bez uprzedniego zabezpieczenie powłoką jest trochę marnotrawieniem (domyślnie słuzy jako QD do aut zabezpieczony oraz jako odżywka do powłok). 500ml tego specyfiku kosztuje 139,9zł (nie mówiąc już o opakowaniu 1L) :P w zestawie z powłoką producent daje 100ml i aplikujemy go dopiero po pierwszym, lub drugim myciu - produkt jest wydajny bo nie psikamy go dużo na średniej wielkości auto 100ml powinno starczyć na minimum 2 razy. Po aplikacji na "goły" lakier trwałościowo potrzyma miesiąc może lekko ponad. :cwaniak2:
_________________
Jeśli interesujesz się autodetailingiem polub nas na Facebook fb.com/bestsellerpl
Kosmetyki samochodowe Bestseller.pl
Kod rabatowy 6% dla użytkowników forum: BMW-KLUB
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 14