Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
E46 318d touring wartościowe części
Autor Wiadomość
adderwlkp 


BMW: e46
Imię: Tomasz
Silnik: m47
Nadwozie: Touring
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 14
Skąd: Czarnków
Wysłany: 05-07-17, 19:57   E46 318d touring wartościowe części

Witam

Niestety, ze smutkiem muszę powiedzieć, że moja bunia już nigdy mnie nie przewiezie.. Po wypadku kielichy amortyzatorów pozmieniały swoje miejsca. W związku z tym podjąłem decyzję, by ją sprzedać. Całościowo zaoferowano mi śmieszne pieniądze, kwota ciut większa od ceny złomowej. Postanowiłem sam ją rozebrać, i po kolei i sumiennie wyprzedawać części.

Dlatego tutaj napisałem. Chciałbym poprosić Was, forumowiczów o pomoc, za co zabrać się najpierw. Nadmienię, że oprócz pokrzywionych kielichów ucierpiały chłodnice, miska olejowa i zderzaki. Poza tym wszystko jest sprawne.



PS/
Długo się zastanawiałem w którym dziale napisać ten temat, mam nadzieję, że dobrze trafiłem.
 
 
Szczurek 



BMW: E46 320CI Coupe
Imię: Damian
Pomógł: 102 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2329
Skąd: Łódź
Wysłany: 05-07-17, 20:43   

Możliwość masz niejedną... albo wystawiasz całe autko z opisem na sprzedaż i czekasz aż klient zadzwoni powie czym jest zainteresowany i na bieżąco mu zdemontujesz. Druga opcja jaka Ci zostaje to rozebrać całe autko i po prostu sprzedawać :P Ogólnie nie jest to takie łatwe jak się wydaje a na pewno czasochłonne zajęcie :P
 
 
majkiZjamajki 



Pomógł: 32 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 1268
Skąd: stąd
Wysłany: 05-07-17, 22:04   

Wiadomo, że najłatwiej sprzedać elementy blacharskie, które często ulegają uszkodzeniu (maska, błotniki, drzwi, lampy...) Nie wiem ile z tego u Ciebie nadaje się do dalszego użytkowania ale może coś zostało. Dalej wiadomo silnik i wnętrze... Wiadomo im bogatsza wersja tym łatwiej pozbyć się gratów.
Jak masz miejsce by trzymać graty to rozbierz to jak najszybciej i schowaj co się nadaje a resztę na złom i cierpliwie czekaj na klientów. Teraz pełno jest grup na fb czy poprzez fora BMW i jakoś pójdzie...
Powodzenia :)
 
 
adderwlkp 


BMW: e46
Imię: Tomasz
Silnik: m47
Nadwozie: Touring
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Wrz 2016
Posty: 14
Skąd: Czarnków
Wysłany: 06-07-17, 15:30   

Czasu mam dużo, gratów też sporo, z miejscem trochę gorzej. Z karoserii zniszczone zostały jedynie zderzaki, lewe nadkole. A jakieś elementy silnika, typu turbina, pompa wtryskowa (vp44) ewentualnie skrzynia/dwumasa. Jest na to popyt?
 
 
Qczy 



BMW: Czarne i takie niby czerwone
Imię: Tomek
Silnik: Jest
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 56 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 3346
Skąd: ten dym ?
Wysłany: 06-07-17, 16:00   

adderwlkp napisał/a:
A jakieś elementy silnika, typu turbina, pompa wtryskowa (vp44) ewentualnie skrzynia/dwumasa. Jest na to popyt?

Dokładnie to teraz chciałem napisać.
Przede wszystkim turbo i VP44 + słupek.
Dobrze jeżeli masz ori wydech z katami, wał i dyfer.
Naturalnie środek wraz z wyposażeniem jak np radio czy listwy.

Z doświadczenia Ci powiem, że musisz mieć przede wszystkich w cholerę czasu na rozbieranie i jeszcze więcej miejsca by to pomieścić.

Pamiętaj też o wyrejestrowaniu gołej skorupy
_________________
Jestem jednym z milionów użytkowników BMW, a to moja historia :
www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=30556&start=0

www.bmw3er.pl/viewtopic.php?p=661765#661765

https://www.youtube.com/watch?v=EiZhkPUJtRs



Po co sprawdzać, skoro domyślasz się, że powinno działać ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 15