Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[E90] jakie opony na zimę 16"
Autor Wiadomość
jimmy86 


BMW: 318i touring
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: 29-11-17, 12:17   [E90] jakie opony na zimę 16"

Witam wszystkich.
Jestem świeżo po zakupie trójeczki e90 i od razu pierwszy wydatek się szykuje czyli zakup opon zimowych.
Co możecie polecić? Auto jest na fabrycznym mpakiecie (wizualnie + zawieszenie) i w tej chwili stoi na 17" felgach i letnich oponach 225/45. Na zimę chciałbym mieć osobny komplet kół. Udało mi się po taniości załatwić felgi 16" tak chociaż na tez sezon bo nie są w jakimś super stanie (ewentualna wymiana felg za rok) ale opony chciałbym już kupić na kilka lat (nowe).
W tej chwili waham się między Nokian WR D4 205/55R16 a continental ts860 w tym samym rozmiarze. Bardziej skłaniam się do Nokianów bo troszkę tańsze a opinie krążą bardzo dobre.
Myślicie że taki rozmiar na zimę będzie ok? To chyba standardowy rozmiar BMW więc powinno być chyba ok.
Jakieś opinie, modele opon do polecenia?
Muszę coś na szybko zakupić bo śnieg za chwilę a na wymianę się na sobotę umówiłem już :)
Z góry wielkie dzięki za pomoc.


edit... poproszę tylko o potwierdzenie czy muszą być opony run flat czy mogą być zwykłe? Zawieszenie m pakiet jeśli ma to jakieś znaczenie. To jest kwestia wyboru kierowcy czy jestem zmuszony do run flat bo na zwykłych auto będzie się nieprawidłowo zachowywało? Szczerze kupiłem właśnie zwykłe (Nokian jednak) i mam nadzieję, że mnie uspokoicie :roll:
I drugie pytanie o czujniki ciśnienia. Czy to prawda, że bmw e90 zbiera info o ciśnieniu na podstawie prędkości obrotowej koła a tym samym nie ma osobnych czujników i wychodzi na to, że każde bmw e90 będzie miało taki bajer bez względu na wyposażenie?
 
 
mgdz99 



BMW: e91/e39
Imię: Maciej
Silnik: M47/M52
Wiek: 89
Dołączył: 07 Kwi 2017
Posty: 53
Skąd: pomorskie
Wysłany: 04-12-17, 19:34   

Ja w swojej e91 na M-tech ma właśnie taki setup zimowy czyli Nokiany 205 na feldze R16 a powiem ci że po przesiadce z letniego - gdzie mam R17 225/45 bridgestony to strasznie miękko jest .Komfort duży ale auta nie czuć tak jak na letnich oponkach . Jak dla mnie trochę za dużo mocy na te wąskie kapcie bo trakcja musi być i hamować też czymś trzeba ( mam progrm na 200KM),ale trzeba je zjezdzić do konca .Co do samych opon to zastrzeżeń nie mam ot poprawna guma :P Teoretycznie z fabryki e90 wychodziła z "runflatami" ja już parę lat jeżdże na zwykłych gumach i jest ok chociaż letnie bridgestony są wzmocnione i w miarę twarde to nie tak jak run off flat.Moja rada jest taka 205 da radę ale jeśli ci szerokość felgi na to pozwoli załóż szerszą oponkę ;)
_________________
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 14