Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pranie bez odkurzacza piorącego
Autor Wiadomość
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 16-12-17, 13:58   Pranie bez odkurzacza piorącego

Wielu z was ma pewnie problem z zasyfioną wykładziną. Nie każdy chce lub ma fundusze na pranie ekstrakcyjne, które tanie nie jest. Ostatnio testowałem produkt do prania "na sucho" firmy Excede a dokładniej Excede Encapsulator Cleaner. Możecie użyć obojętnie jakiego preparatu ja akurat kupiłem taki. Cały proces jest niestety czasochłonny ale jak ktoś ma wolne popołudnie to czemu by nie :cwaniak: Produkt przetestowałem na dojechanych dywanikach Audi z 98r. Prawdopodobnie nigdy nie prane i sporadycznie odkurzane o czym świadczyły kilogramy piachu głęboko wbite w dywanik.

Stan przed myciem



Po dokładnym odkurzeniu



Produkt rozrobiony w proporcji 1:10 z wodą. Postępujemy zgodnie z instrukcją czyli spryskujemy preparat na dywanik i następnie szczotką z w miarę twardym włosiem szorujemy dywanik. Podczas aplikacji nie żałowałem produktu.



Dywanik po kilku minutach szorowania i psikania



Następnie według zaleceń producenta czekamy aż preparat wyschnie i dokładnie odkurzamy dywan.

Efekt końcowy



Dla porównania przed i po



Analogicznie można uprać wszystko w aucie. Ja na wiosnę ruszam z dywanem podłogowym bo narazie jest za zimno, żeby cokolwiek mi wyschło. Oprócz Excede równie dobrze można użyć Shiny Garage Extra Dry Fabric Cleaner działa on na tej samej zasadzie. Jeśli zdecydujecie się na pranie w aucie to pamiętajcie aby uchylić szyby inaczej preparat nam skiśnie w środku i będziemy mieli nieprzyjemny zapach.
_________________

 
 
The Polak 


BMW: e36
Imię: Robert
Silnik: m52b20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 23 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 1736
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 16-12-17, 20:05   

W zasadzie to nic nowego w sumie. Ja zawsze vanisha używałem. :P
Ewentualnie Vanish+szczotka i wciągałem na mokro odkurzaczem. To dawało najlepszy efekt.
_________________

 
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 16-12-17, 20:11   

Wciągałeś zwykłym odkurzaczem czy ekstrakcyjnym?
_________________

 
 
The Polak 


BMW: e36
Imię: Robert
Silnik: m52b20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 23 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 1736
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 16-12-17, 20:52   

W zasadzie to piorącym zelmerem aquawelt. Ale normalnie szorowałem szczotą bo chyba nigdy nie prane to auto było i tylko później tą pianę sobie wciągałem. Każdy wodny odkurzacz i większość przemysłowych sprawdziłaby się tak samo.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 15