Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[E39] Pomoc w dobraniu odpowiedniego katalizatora
Autor Wiadomość
mac433 


BMW: e36
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 75
Skąd: Lubin
Wysłany: 03-06-18, 19:25   [E39] Pomoc w dobraniu odpowiedniego katalizatora

Witam wszystkich

Z góry przepraszam Was za temat, wiem że auto nie odpowiada profilowi forum, ale na innych forach jakoś nie doczekałem się odpowiedzi na pytanie, które dotyczy silnika M52B20, a jestem naprawdę w kropce.

Auto - E39, 520, 1996 r., automat

Mam problem ze świeżo zakupioną E39. Poprzedni właściciel wyjął wkład z katalizatora i zaspawał go - jak można się domyślić jest dość głośno.
Chcę zakupić katalizator, jednak mam problem ponieważ sprzedawcy na Allegro twierdzą, że dany katalizator pasuje tylko do manualnej skrzyni.

Byłem przekonany, że układ wydechowy jest taki sam w obydwu przypadkach. Rozglądałem się na realoem - numery wydają mi się takie same dla obudwu skrzyń.

Proszę kogoś obeznanego o sprawdzenie tych 2 aukcji - może to niewiedza sprzedawców.

Opcja 1

Opcja 2

Czy w ogóle układy wydechowe różnią się w autach ze skrzyniami manual / automat? Przeglądałem poradniki dotyczące przekładki skrzyń z automatu na manual i tak nie ma słowa o układach wydechowych.

Za wszystko z góry Wam dziękuję
 
 
spinaczo 



BMW: E36
Imię: Patryk
Silnik: M52B28
Nadwozie: Touring
Pomógł: 74 razy
Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 1779
Skąd: Krośniewice | Łódź
Wysłany: 03-06-18, 22:55   

Rodzaj skrzyni biegów nie ma znaczenia w przypadku zakupu katalizatora. Osoba montująca ten katalizator pewnie i tak będzie wolała wyciąć ten katalizator i spawać do fabrycznych rur a nawet jeśli nie, to szczerze wątpię aby wydechy różniły się wygięciami. Byłem pod E39 setki razy i nic takiego nie zauważyłem.

Swoją drogą, zabawne jest, że nowy katalizator kosztuje 400zł, a ja sprawny, 20 letni z mojego M52b20 sprzedałem na złomie za 1200zł :lol:
_________________
 
 
 
mac433 


BMW: e36
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 75
Skąd: Lubin
Wysłany: 04-06-18, 06:53   

Też mi się wydawało, że skrzynia nie ma nic do wydechu... Co do ceny - pewnie jakość robi swoje. Oryginały potrafiły wytrzymać i 15-20 lat, a ten z linku - szczerze wątpię, że podziała 1/3 tego czasu :)

W każdym razie dzięki wielkie za odpowiedź - będę mógł na spokojnie zamówić część i jadę do mechanika.
 
 
Rovan25 
Nowy User - Witamy ;)

Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-06-18, 07:34   

Wow! hehe katalizator za 400 zł? No jestem ciekawy jak to będzie działaś w twoim wypadku. Do swojej E46 montowałem kiedyś też cały układ wydechowy i powiem Ci, że lepiej tak bardzo na tym nie oszczędzać. Kupiłem perełkę niby z allegro za 370 zł i tak dziwnie brzmiało potem auto.. nigdy więcej. Potem zamontowałem używkę z jakiejś innej betki i od razu lepiej. Tylko pieniądze w błoto.

___________________

Kazek - przewozy autokarowe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 16