Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy naprawiać samochód Bmw e36 coupe
Autor Wiadomość
nowyzce 


BMW: e36
Imię: Mateusz
Silnik: 1.8is
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 18
Skąd: Opole
Wysłany: 05-06-18, 14:28   Czy naprawiać samochód Bmw e36 coupe

Siemanko! Kupiłem Bmw e36 94rok. Samochod 3 lata temu zakupiłem i jest silnik niezawodny czyli 1.8is wymieniłem jedynie caly uklad chlodzenia i do dzis jezdze bez zarzutów.

Mam kilka planów:
1. Zrobić obecny samochód ale samochod jest na 99% po wypadku co widac po zdjęciu drzwi sa zle spasowane co też widać. I jak otworzymy drzwi to jest zamek i mi chodzi o tą część nie ruchumą co jest przy ramie drzwi i z lewej strony jest to dobrze ustawione do końca ramy a z prawej strony nie i to chyba jest przyczyna tych niedochodzących drzwi.


2. Lewa strona ma ponad 1000mikrometrow grubosci czyli od drzwi az do calej maski co o tym myslicie jest to sens ruszać.

3. Zakupić nowy samochod w niemczech Za około 3-4 tys euro i wtedy go sobie powoli robić a ten co aktualanie mam bede jezdził pozabieram wszystkie cześci dobre tzw plastiki ale w sumie to nie ma co tam brać hehe :) Samochodu osobiscie bym nie sprawdzał mam tam Wujka ktory mieszka ponad 30 lat i powiedział jak coś to mam mu dać znać to sprawdzi samochod więc on za mnie wyłoży kasę i wtedy się z nim bym rozliczył i tyle :)

4. Samochodu szukam powoli nie spieszy mi się i najlepiej 1.6 bo i tak swap bedzie 2.8 lub 4.4v8 ale wszystko sie okaze.


Więc jest za silnik 1.6 bmw e36 zaplacac 3-4 tys euro to moze znajde samochod bezwypadkowy??

_________________
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
 
 
maderaz 


BMW: E36
Imię: Łukasz
Silnik: m50b25nv
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 104
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 05-06-18, 17:46   

nowyzce, kolego czytałem dwukrotnie Twój post, starałem się jak najwięcej zrozumieć, ale postaraj się go napisać po polsku, bo można się tylko domyślać o co chciałeś zapytać.

Jedyne co (wydaje mi się), że zrozumiałem to fakt, że chcesz szukać bazy na swapa u wschodnich sąsiadów. Odnosząc się do tego, to myślę, że w podobnych, a nawet mniejszych pieniądzach znajdziesz coś ciekawego u nas w kraju.
 
 
 
bubuch93 


BMW: e36 320i
Imię: Krystian
Silnik: m52b20
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 133
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 05-06-18, 20:32   

Ja za to zrozumiałem co auto ma na myśli, więc:
dla mnie podstawą do dalszych inwestycji jest bezwypadkowość kolejną ważną rzeczą ale troszeczkę mniej jest jak najbardziej zdrowa buda. Mechanicznie auto może być trupem ale blacharka i buda ma być prosta jak dzwon.
Ja zrobiłbym tak tego jako daily a perełke ściągnij z niemiec albo poszukaj jeszcze w Polsce mi się udało i to od handlarza nie jest jakimś nie wiadomo jakim okazem ale warto było kupić za dosyć dużą cene. (Masz fotki w galerii)
 
 
 
nowyzce 


BMW: e36
Imię: Mateusz
Silnik: 1.8is
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 18
Skąd: Opole
Wysłany: 07-06-18, 13:28   

maderaz napisał/a:
nowyzce, kolego czytałem dwukrotnie Twój post, starałem się jak najwięcej zrozumieć, ale postaraj się go napisać po polsku, bo można się tylko domyślać o co chciałeś zapytać.

Jedyne co (wydaje mi się), że zrozumiałem to fakt, że chcesz szukać bazy na swapa u wschodnich sąsiadów. Odnosząc się do tego, to myślę, że w podobnych, a nawet mniejszych pieniądzach znajdziesz coś ciekawego u nas w kraju.



Chodzi mi o to czy jakis fachowiec umialby doprowadzic samochod do stanu tak jak przed wypadkiem?

Ze Wschodu to jedynie trabanta moge kupic :d
_________________
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
 
 
nowyzce 


BMW: e36
Imię: Mateusz
Silnik: 1.8is
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 18
Skąd: Opole
Wysłany: 07-06-18, 13:29   

bubuch93 napisał/a:
Ja za to zrozumiałem co auto ma na myśli, więc:
dla mnie podstawą do dalszych inwestycji jest bezwypadkowość kolejną ważną rzeczą ale troszeczkę mniej jest jak najbardziej zdrowa buda. Mechanicznie auto może być trupem ale blacharka i buda ma być prosta jak dzwon.
Ja zrobiłbym tak tego jako daily a perełke ściągnij z niemiec albo poszukaj jeszcze w Polsce mi się udało i to od handlarza nie jest jakimś nie wiadomo jakim okazem ale warto było kupić za dosyć dużą cene. (Masz fotki w galerii)



W Polsce znajdzie sie dobre bmw e36? jestes tego pewny? W jakich kwotach szukac?
_________________
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
 
 
Szczurek 



BMW: E46 320CI Coupe
Imię: Damian
Pomógł: 102 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2329
Skąd: Łódź
Wysłany: 07-06-18, 16:10   

Znaleźć to się znajdzie ale nie będzie tanio nie będzie szybko i nie będzie łatwo :P Myśle że czekają Cię długie i żmudne poszukiwania :]
 
 
bubuch93 


BMW: e36 320i
Imię: Krystian
Silnik: m52b20
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 133
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 07-06-18, 17:14   

nowyzce napisał/a:

W Polsce znajdzie sie dobre bmw e36? jestes tego pewny? W jakich kwotach szukac?


zalezy od silnika i wyposażenia

ale myślę że do 20 tysięcy z jeszcze oryginalnymi blachami się znajdzie :)
 
 
 
nowyzce 


BMW: e36
Imię: Mateusz
Silnik: 1.8is
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 18
Skąd: Opole
Wysłany: 26-06-18, 12:13   

bubuch93 napisał/a:


zalezy od silnika i wyposażenia

ale myślę że do 20 tysięcy z jeszcze oryginalnymi blachami się znajdzie :)



Silnik minimum 1.8is ale najlepiej by było 2.8. A wyposażenie to tylko ABS, Wspomaganie Kierownicy, Klima manualna lub automatyczna, el. lusterka oraz el. szyby więcej wymagań nie mam.

właśnie musiałbym swojego sprzedać tylko nie wiem za ile go wystawić bo silnik w dobrej kondycji tylko to że lekko ruda się pokazuje na lewym nadkolu.
_________________
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
 
 
nowyzce 


BMW: e36
Imię: Mateusz
Silnik: 1.8is
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 18
Skąd: Opole
Wysłany: 26-06-18, 12:16   

Szczurek napisał/a:
Znaleźć to się znajdzie ale nie będzie tanio nie będzie szybko i nie będzie łatwo :P Myśle że czekają Cię długie i żmudne poszukiwania :]


To wiem znalazlem na mobile.de samochod za 3500 euro bez kolizyjny i niby 0 rdzy ale :cenzura: 1.6 ;/ jest sens swapowac pozniej takiego rodzyna bo chcę zrobić klasyka i na zloty jeździć.
_________________
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
 
 
bubuch93 


BMW: e36 320i
Imię: Krystian
Silnik: m52b20
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 133
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 26-06-18, 21:03   

oryginał lakier, podłoga bez skazy, progi bez skazy to rodzynek xD
a jak ma cos z wyposażenia chociazby full obc, klime, skóry to juz w ogóle :)
 
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 15-07-18, 10:33   

Oryginalny lakier, bez rdzy, 328i, coupe, na wypasie. Tutaj już można mówić o kwocie około 30k PLN :D Warto swapować jeśli blachy są dobre. Chociaż ja bym mógł i 1.6 jeździć weekendowo.
_________________

 
 
surec 


BMW: sportwagon
Imię: Maciek
Silnik: M54
Nadwozie: Touring
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 209
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-06-19, 20:28   

Ja bym zrobił tak:
1. Określić budżet
2. Określić jakie auto (nadwozie, wielkość, może wyposażenie, itp)
3. Określić, czy maż możliwości naprawy, swapa, przeróbek, itp.
3. Szukać w necie, w ogłoszeniach.
4. Przedstawić tutaj do oceny, lub samemu obejrzeć.

Jeśli pytasz tutaj, a później chcesz jeździć na zloty, to kup sobie zrobione auto na gotowo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 15