Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
M43B16 wyciek wody Samodzielna wymiana uszczelki pod głowica
Autor Wiadomość
lpwr 


BMW: e34
Dołączył: 05 Sie 2013
Posty: 25
Skąd: Tychy
Wysłany: 23-01-19, 23:31   M43B16 wyciek wody Samodzielna wymiana uszczelki pod głowica

Cześć :) . Wczoraj w moim aucie pojawił się silny wyciek płynu chłodniczego z uszczelki głowicy. (Miejsce zaznaczone na zdjęciu ) jutro wrzuce filmik na załączonym samochodzie leci mocny strumień. Jest to tył silnika, całość głowicy wkoło jest sucha. Olej czysty woda czysta bez oleju. I teraz tak w weekend zajmę się wyciąganiem głowicy. Jakieś tam pojęcie o mechanice mam i można powiedzieć pracuje w tym zawodzie jednakże będzie to moja pierwsza tak poważna ingerencja. Jest to idealny moment żeby się nauczyć, w przypadku niepowodzenia będę szukał innego silnika. Posiadam kilka pytań i jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny.
Czy potrzebuje blokady do dolnego walka rozrządu ? Czy niekoniecznie, bo i tak. Będzie konieczne jego ustawienie od nowa ? Głowice chce oczywiście oddać do firmy specjalizującej się planowaniem głowic i sprawdzić dodatkowo szczelność. Czy potrzebuje założyć komplet nowych śrub do głowicy czy niekoniecznie ? Jaka grubość uszczelki dobrać ? Czy powie mi to osoba która np planowała głowice ? Takie rzeczy jak uszczelki pod kolektor ssący, wydechowy czy pokrywę zaworów to oczywistość. Jakby ktoś miał jakieś porady to byłbym bardzo wdzięczny na co jeszcze zwrócić uwagę i co warto wymienić. Naprawę chcę wykonać porządnie żeby nadal długo użytkować samochód.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 14