Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[OBC18 e36]Nie działające wszystkie funkcje obc18
Autor Wiadomość
arkosw 



BMW: E36
Imię: Arczi
Silnik: 2.8i
Nadwozie: Cabrio
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 87
Skąd: Jasło
Wysłany: 21-03-19, 22:39   [OBC18 e36]Nie działające wszystkie funkcje obc18

Witam. Gdy kupiłem swoje autko bylo w nim obc11 wgl nie działające, ale po dołożeniu przewodów i obc18 temperatura i te podstawowe funkcje działają, tzn coś z obwodem światła hamowania ( chyba przełącznik sie psuje bo raz na jakiś czas wyskakuje a światła stop są ), niski poziom plynu chłodniczego, spryskiwaczy, spalona żarówka świateł mijania.
Ale znalazlem teraz stronke z wszystkimi błedami i tak:
Nie działają mi funkcje:
-niski poziom plynu hamulcowego
-komunikat o zaciągniętym ręcznym
-Niski poziom oleju w silniku
-bagażnik otwarty
-drzwi otwarte
-niskie cisnienie oleju ( raz zaswiecila mi kontrolka bo mialem za mało oleju, a na obc nic sie nie pokazalo)
Slyszalem jeszcze o czyms takim jak "NIVEAUREGELUNG" jak sprawdzić czy to wgl działa ?
I również gdzieś na forum spotkalem sie z pikaniem gongu gdy "dajemy mu na zimnym" u mnie cos takiego nie działa ( albo słabo to sprawdziłem :P ) jak cos takiego dołożyć ?
dodatkowo podobno te ważniejsze komunikaty (np od swiatel stopu) podobno są dodatkowo sygnalizowane gongiem a u mnie nic tylko miga się obc i wyswietla błąd, ale gdy np. temp jest ponizej 3st to gong słychać, czyli jest sprawny.

Kolejna sprawa dokładanie przewietrzania i funkcji CODE
do przewietrzania może być zwykły przekaznik samochodowy 5pin czy musi byc taki jak w instrukcjach ( 61361388911) gdzie sie z nim wpiąć ?
co do funkcji code to gdzie ten pin ( jak dobrze pamietam 1 z białej kostki obc) wpiąć ?

Ogólnie to prosiłbym rozpisać jak i które przewody od ccm podłączyć aby działały powyższe funkcje. Albo rozpiske pinów CM ( tylko błagam nie schematy nic z nich nie wiem :/ )

I kolejna sprawa moje obc jest pod 4cyl czy któryś z forumowiczów zajmuje sie programowaniem obc pod 6cyl ? bo sam nie posiadam okablowania :/ ile taka usluga kosztuje ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 15