Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[E36] Przewietrzanie postojowe wersja Climatronic
Autor Wiadomość
arkosw 



BMW: E36
Imię: Arczi
Silnik: 2.8i
Nadwozie: Cabrio
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 87
Skąd: Jasło
Wysłany: 31-03-19, 02:50   [E36] Przewietrzanie postojowe wersja Climatronic

Witam. Pytanie do posiadaczy climatronika (+obowiązkowe OBC 18) którzy dokładali przewietrzanie postojowe, dołożyłem u siebie, korzystając ze schematów bmw- dokładamy jeden przekaźnik ze stałym plusem na cewce i pinie 30, pin 87 do nieb. kostki climatronika pin 20 i do pinu 86 przekaźnika od dmuchawy (skrzynka bezpieczników(i tutaj dodatkowo wlutowanie dwóch diod zenera aby włączenie przewietrzania nie włączało zapłonu i odwrotnie)) drugi pin cewki do pinu 14 białej kostki obc x1071 i do nieb. kostki climatronika pin8. Schemat podrzuce niżej.

Po resecie obc pojawia sie funkcja timer, ale po recznym jej uruchomieniu nic sie nie dzieje, jedynie miga dioda na przycisku, próbowałem z suszarką dmuchać w termometr od obc bo podobno dziala od 16st. ale na obc było 23 stopnie i nadal nici, tzn obc puszcza sygnał na przekaźnik, oba przekaźniki się włączają ale wiatrak nie reaguje, przeglądając ten schemat można zauważyć, że pin 19 kostki x1257 (niebieska od climatronica) idzie do sterowania silnikiem, sprawdziłem i właśnie z niej nic nie wychodzi ( a po normalnym włączeniu zapłonu i wentylacji właśnie tym przewodem idzie napiecie do sterowania wiatrakiem )

A dzisiaj przy włączaniu funkcji timer słychać przez chwilę ,a czasem wogóle silniczki od klap w nagrzewnicy, wrzucilem filmik ale trzeba dać głośniki na full zeby to usłyszeć..
Ktoś wie o co może chodzić ? Co jest nie tak ? Zasilanie i masa dochodzi do kostki pod nogami idącej w tam za nagrzewnice (gruby brązowy i zielono/brązowy).

Do osob posiadajacych te funkcje, gdy jest za zimno(ponizej tych 16st) to obc miga diodą na przycisku i przełącza przekaźnik ale wiatrak nie chodzi? Czy może wogóle obc nie reaguje i nie miga diodą?

film:
https://drive.google.com/drive/folders/1Ms69fD6Mjonjx_eCkHSqaKGdQHNlC6M8?usp=sharing

 
 
arkosw 



BMW: E36
Imię: Arczi
Silnik: 2.8i
Nadwozie: Cabrio
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 87
Skąd: Jasło
Wysłany: 01-04-19, 17:20   

Witam. Jeśli ktoś ma podobny problem to wina nie leży w tym, że coś zle podpieliście, po prostu niektóre panele klimy miały te opcje wyłączoną, trzeba podpiąć auto pod pc i aktywować.. :24:
 
 
NextCarJapanCar 


BMW: E36 320i
Silnik: M52
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 143
Skąd: Kielce
Wysłany: 03-06-19, 07:05   

O, dzięki za info.
Zmieniłem obc bo padły przyciski. Po podłączeniu nowego nic się nie dzieje prócz migania diody. Czyli wystarczy to aktywować przez połączenie z komputerem? Która to funkcja?
 
 
arkosw 



BMW: E36
Imię: Arczi
Silnik: 2.8i
Nadwozie: Cabrio
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 87
Skąd: Jasło
Wysłany: 09-06-19, 01:28   

Która funkcja Ci nie powiem niestety bo nie pamiętam coś było zwiazane z wentylacją/ przewietrzaniem jak przetlumaczyles na polski, Jeśli w obc wszystko gra ( w sensie masz opcje timer i dioda miga ) i sprawdziłeś instalacje ( sygnal idzie do klimatronika i przekaźnik dmuchawy się załącza ) to zostało tylko podpiąć pod nc i przekodować, ale nie OBC tylko CLIMATRONIC ! :)
 
 
NextCarJapanCar 


BMW: E36 320i
Silnik: M52
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 143
Skąd: Kielce
Wysłany: 03-07-19, 20:13   

arkosw napisał/a:
Która funkcja Ci nie powiem niestety bo nie pamiętam coś było zwiazane z wentylacją/ przewietrzaniem jak przetlumaczyles na polski, Jeśli w obc wszystko gra ( w sensie masz opcje timer i dioda miga ) i sprawdziłeś instalacje ( sygnal idzie do klimatronika i przekaźnik dmuchawy się załącza ) to zostało tylko podpiąć pod nc i przekodować, ale nie OBC tylko CLIMATRONIC ! :)



Moje auto jest dziwne bo testowałem ze 3 kable i żaden nie chce się połączyć z autem.
 
 
arkosw 



BMW: E36
Imię: Arczi
Silnik: 2.8i
Nadwozie: Cabrio
Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 87
Skąd: Jasło
Wysłany: 26-07-19, 16:30   

Ja mam wlasnorecznie zroniony ADS do tego windows xp i port com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 15