Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwarcie
Autor Wiadomość
NextCarJapanCar 


BMW: E36 320i
Silnik: M52
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 143
Skąd: Kielce
Wysłany: 06-07-19, 16:02   Zwarcie

Cześć. Jak wrzucam bieg wsteczny to lewy kierunkowskaz świeci się ciągłym światłem.
Jak wrzucam lewy kierunek to światła wsteczne pulsują równolegle.

Masa jest. Podpiąłem dodatkowo masę od akumulatora do śrub na tylnych lampach, do przednich oprawek, do lewego kielicha - nic to nie daje. Jakieś pomysły?
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 06-07-19, 22:40   

Trzeba przetrzepać wiązkę idącą do tych żarówek. Coś musi się tam dziać.
_________________

 
 
NextCarJapanCar 


BMW: E36 320i
Silnik: M52
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 143
Skąd: Kielce
Wysłany: 07-07-19, 09:32   

Dav napisał/a:
Trzeba przetrzepać wiązkę idącą do tych żarówek. Coś musi się tam dziać.


Mam tyle wiedzy o elektryce co o mechanice, haha. Więc nie umiem odczytać schematów elektrycznych. Ale może ktoś wie jak jest podłączony bieg wsteczny? Wiem, że przy skrzyni jest czujnik, u mnie od strony kierowcy. Tylko gdzie ten kabel idzie dalej? On jest wpinany bezpośrednio w puszkę bezpieczników?
Bo też się zastanawiam czy nie padł któryś przekaźnik.

Aha. Pewnie to jest istotne: jakiś czas temu padł mi gaz. Nie włączał się. Podjechałem do gazownika. U mnie instalacja jest wpięta w bezpiecznik nr 26 czyli Zespół sterowania silnikiem / Alternator / Wentylator Chołodnicy . Gazownik upierał się, że jeszcze coś nie powinno działać. Alternator działał bo mam normalne ładowanie akumulatora. Czy działał wentylator chłodnicy? Nie wiem... Nie mam nabitej klimatyzacji.

Gazownik wymienił bezpiecznik ale był wsadzony 5A. Zmienił na 7.5 A. Ja wsadziłem 10A. Tyle ile być powinno. I może przez to padł przekaźnik albo w puszce jest gdzieś zwarcie bo problemy się zaczęły właśnie od gazu.
 
 
Twissterrr 



BMW: e36 318IS
Imię: Norbert
Silnik: M42B18
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 13 razy
Wiek: 26
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 262
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 08-07-19, 22:07   

1 przepatrz bezpieczniki bo to najprostrze od czego można zacząć a który spalony itak warto wymienic nawet jesli niejest powiązany .2 Dalej sprawdz wiązke czy gdzies sie nieprzepalila czy połamała i niezwiera . 3 zespół sterowania silnikiem to zespół sterowania silnikiem ty masz problemy z oswietleniem wiec to nie tu nalezy szukać . 4 warto sprawdzić kostke lampy i same scieżki . dzieje Ci sie to z tylko jedna stroną ( załóżmy lewy tyl) czy z cały tyl szfankuje ? wentylator chłodnicy mozesz sprawdzic na krótko dając mu prad np z prostownika .
 
 
NextCarJapanCar 


BMW: E36 320i
Silnik: M52
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 143
Skąd: Kielce
Wysłany: 09-07-19, 21:07   

Wszystko to zrobiłem. Nawet wyjąłem fotel, żeby przejrzeć wiązkę pod wykładziną.

Wsteczny w lampach działa równolegle z kierunkiem w obydwu lampach. Tak jakby żarówki były podłączone szeregowo.
Widziałeś ściżkę w tylnych lampach? Tam się nie da zrobić zwarcia. Blaszki są duże i w odstępach od siebie.

Generalnie to fajnie wygląda zwłaszcza jak wsadzę pomarańczowe żarówki w miejsce wstecznych ;)
Ale przegląd mam niedługo więc muszę to naprawić.
 
 
Twissterrr 



BMW: e36 318IS
Imię: Norbert
Silnik: M42B18
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 13 razy
Wiek: 26
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 262
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 10-07-19, 23:06   

tak jak kolega Dav pisał wiązka do przejżenia włacznie ze skrzynką bezpieczników . Najlepiej gdybys rozkrecił skrzynke i tam przepatrzył czy cos niezwiera .
 
 
NextCarJapanCar 


BMW: E36 320i
Silnik: M52
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 143
Skąd: Kielce
Wysłany: 11-07-19, 21:29   

Auto zrobione. Co było przyczyną? Nie wiem. Janusz elektryk po naprawie zapomniał co naprawił. Zainkasował 100 cebulinów i wiedzę zatrzymał dla siebie.
Podejrzewam, że któryś bezpiecznik nie przepuszczał prądu. Ale który? Nie wiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 15