Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[E36] Wymiana szyn kireunkowskazu
Autor Wiadomość
zenlos 


Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-19, 07:46   

OBOLUK napisał/a:
Najwidoczniej tak. Opisałem wszystko jak dziecku z elementarza a i tak dostawałem błędne informacje. Tak czy siak, już doszedłem samemu co i jak. Co do szyn to spróbuję zrobić własne rozwiązanie, które będzie w miarę wyglądać, chociaż tego i tak widać nie będzie, a przede wszystkim będzie trzymać kierunkowskaz na miejscu. Kawałek plastiku po resztkach szyn jest, smykałka i narzedzi mnóstwo a jak nie to się kupi, także jest do czego zrobić własny profil z metalu. Szkoda mi mojego klosza bo prawie bez odprysków. Jak ni da rady to jakaś zdrową parę znajdę, a jeśli nie, to zabule 8 baniek na nowy.


Brawo ty - chyba też poszedłbym tą drogą - zwłaszcza, że jest to taki element który można wykorzystać z innych modeli samochodów.
Koszt, nie jest jakiś ekstremalnie wysoki - a przynajmniej nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś w miarę w rozsądnej cenie.
Proponuję tutaj jeszcze sprawdzic: https://motoszef.pl/
Witryna na której można znaleźć trochę więcej info z tego zakresu.
Ostatnio zmieniony przez zenlos 29-07-19, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 23-07-19, 22:07   

W szczególności, że ~95% używanych reflektorów BOSCH na Allegro na dzień dziś ma wyłamane szyny, pęknięty klosz albo taki(e) odprysk(i), że kawałka szkła brakuje i to jeszcze za kilkaset PLN. Przeglądałem wszystkie aukcje (w sumie około 450) i 3/4 reflektorów to ZKW, Hella albo DEPO, które nie są zbyt interesujące (no może poza ori ZKW ale musiałbym i tak kupić P+L). Co dziwne, nowe zamienniki klosza wraz z szynami występują do ZKW (DEPO i Hella też bazują na ZKW), a do BOSCH nie znalazłem ani jednego poza ASO. Pytałem i nikt nic nie wie o zamiennikach.
 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 19-09-19, 14:16   

Witam ponownie.
Orientuje się ktokolwiek czy szkło + obudowa z szynami z Anglika podejdą do EUR? A tak w ogóle to co może różnić się w tych dwóch wersjach reflektorów? Promień padania światła, tylko? Reszta ta sama? Ciężko dla mnie ,auważyć różnice w wyglądzie po zdjęciach. Zależy mi tylko na szkle + zdrowych szynach bo z moimi jeszcze na chwilę obecną nic nie próbowałem z racji tej, że auta nie mam pod ręką i nie wiem czy w ogóle da radę wyrzeźbić coś.
 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 15-10-19, 19:34   

Serio? Nie ma nikt nic do powiedzenia nt. ostatniego postu?
 
 
Czesiu 



BMW: E46 320d, F31 318d, F44 218i
Silnik: ON & P
Nadwozie: Touring
Pomógł: 254 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 2671
Skąd: POLAND
Wysłany: 16-10-19, 00:26   

OBOLUK, klosz zewnętrzny będzie pasował z anglika. W lampach z soczewką różnica jest w samej soczewce, natomiast w przypadku zwykłych lamp różnica leży po stronie odbłyśnika jak i szkiełka wewnętrznego które sobie przełożysz ze starych lamp.
_________________
 
 
OBOLUK 
don_dolarson



BMW: E36
Silnik: 2.8
Nadwozie: Coupe
Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 124
Skąd: Machu Picchu
Wysłany: 17-10-19, 18:03   

Dziękuję Ci bardzo :piwo: W takim razie jest dokładnie tak jak podejrzewałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 15