Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[E36] Odcięcie zapłonu w BMW bez EWS
Autor Wiadomość
Chmielu 


BMW: E36
Silnik: M52B25
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 182
Skąd: Kielce
Wysłany: 12-04-20, 01:25   [E36] Odcięcie zapłonu w BMW bez EWS

Witam, postanowiłem założyć nowy temat, bo nie znalazłem żadnego konkretnego info na ten temat, a już tracę głowę przy tym samochodzie.

Auto o jakie chodzi to BMW E36 compact m43b16 z '94 roku.

Problem zaczął się przy szwankującym centralnym zamku. Samochód raz odpalał, raz nie (nie załącza się pompa paliwa po zapłonie i nie kręci rozrusznikiem - efekt jak przy wywalonym immo) pomagało ponowne zamknięcie i otworzenie samochodu. Ostatecznie auto padło całkowicie i stoi już tydzień. Przeszukując internet znalazłem informacje, że e36 bez ews mają zabezpieczenie po centralnym zamku. Co by sie zgadzało z objawami. Rozkręciłem pół samochodu, znalazłem przerdzewiałe kable pod fotelem kierowcy od centralnego. Zamki zostały naprawione i wszystko działa jak należy. Jednak problem z odpaleniem pozostał. Cały czas nie załącza pompy paliwa i nie kręci rozrusznikiem. Przekaźnik od stacyjki cyka po przekręceniu, bezpieczniki sprawdzone, moduł komfortu podmieniony na inny ze sprawnego auta. Już nie mam pomysłu jak to odpalić, czy jest w stanie ktoś pomóc? Lub ktoś wie jak obejść to zabezpieczenie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 14