Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DWA MIESIĄCE PO ZABEZPIECZENIU PODŁOGI WYSZŁA NA NIEJ RDZA
Autor Wiadomość
ELBE 



BMW: E46 320i
Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Otwock/Warszawa
Wysłany: 16-09-20, 19:38   DWA MIESIĄCE PO ZABEZPIECZENIU PODŁOGI WYSZŁA NA NIEJ RDZA

Cześć !
Posiadam BMW E46 sedan z 1998 roku. Mam to auto od 2009 roku, czyli już od 11 lat, i od kiedy jest u mnie nigdy nie robiłem konserwacji podłogi. W roku 2020 duża część podłogi była już mocno pordzewiała. Najbardziej w jej tylnej części, czyli w okolicach tylnego zawieszenia co jest typową bolączką E46.

W maju 2020 wykonaliśmy renowację i zabezpieczenie tej podłogi. Oto kroki jakie zrobiliśmy:

1. Zdemontowaliśmy całe tylne zawieszenie, wózek, wydech. Podłoga była więc pusta. Mieliśmy do niej pełen dostęp.
2. Zdarliśmy rdzę z całej podłogi przy użyciu wiertarki z założoną drucianą końcówką. Okazało się, że pod rdzą była tylko jedna bardzo mała dziurka pod fotelem kierowcy.
3. Na całą podłogę położyliśmy podkład reaktywny ‘Novol Primer Spectral Grunt 345’.
4. Następnie na całą podłogę nałożyliśmy pistoletem baranek ‘Wurth’.
5. W miejscach trudno dostępnych, w których trzeba było zrobić poprawki po baranku położyliśmy środek do konserwacji podwozia ‘Boll’.
6. Na koniec na całą podłogę na baranek położyliśmy lakier akrylowy ‘Deco Color’ w sprayu.

W lipcu 2020, czyli po dwóch miesiącach od tej renowacji przez wszystkie te warstwy specyfików, które nałożyliśmy zaczęła wychodzić rdza. Rdza wychodzi na dużych płaskich połaciach podłogi, baku i koszyka, w którym zamontowany jest akumulator.

Załączam fotografie podłogi wykonane wczoraj, czyli cztery miesiące od renowacji. Na koniec wrzucam też zdjęcie auta w całości :)

Pytania do was:
- co poszło nie tak ?
- jak poprawić to zabezpieczenie, aby podłoga była poprawnie zabezpieczona i nie rdzewiała ?











 
 
ELBE 



BMW: E46 320i
Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Otwock/Warszawa
Wysłany: 16-09-20, 22:10   

Czy zdjęcia działają ? Umieściłem je na forum w ten sposób:
[img]adres-www-do-zdjęcia[/img]
Czy ten sposób jest poprawny ? Fotki mają rozdzielczość 1200x675px.
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 17-09-20, 16:21   

Moim zdaniem albo nie oczyściliście do końca rdzy albo wilgoć mogła się dostać przed nałożeniem reaktywnego podkładu, źle dobrane proporcje utwardzacz/podkład i zaczęło odstawać płatami/pękać bo nie było tam żadnej elastyczności itp. Ciężko jednoznacznie stwierdzić.

Cytat:
6. Na koniec na całą podłogę na baranek położyliśmy lakier akrylowy ‘Deco Color’ w sprayu.


Ten podpunkt mnie zastanawia, dobrze że chcieliście odizolować baranka od otoczenia bo baran pije i kumuluje w sobię wodę ale baranka masz elastycznego a akryl za cholere nie jest elastyczny. Najdrobniejszy odprysk kamienia i po akrylu, który mógł się mocno związać z poprzednimi warstwami podnosząc je i co za tym idzie narażając na warunki atmosferyczne.

Dużo mogło się dziać i ciężko zgadywać. Ja ci podam sprawdzoną receptę na podwozie

1. Oczyścić wszystko ale nie drucianką tylko krążkiem vinylowym na szlifierce kątowej. Jest sporo bardziej skuteczna i szybsza.
2. zmatowic wszystko, żeby podkład miał się czego trzymać (tutaj w kartach technologicznych produktów będzie napisane jakiej gradacji uzyć aby to się mogło trzymać)
3. użyć preparatu typu konwerter rdzy, polecam app rstop
4. Epoksyd koniecznie 2 składnikowy, może być nawet z pędzla, nałożyć dwie warstwy matując poprzednie i co ważne pilnować czasu bo epoksyd schnie dość długo.
5. na epoksyd nakładać konserwacje podwozia (polecam chwalonego noxudola)

Baranka daję tylko tam gdzie trzeba czyli nadkola i okolice gdzie faktycznie te kamienie biją po podwoziu. W miejsce niedostępne wosk do profili zamkniętych.
_________________

 
 
ACE81 



BMW: 325iA coupe e36
Imię: Marcin
Silnik: m50b25v
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 71
Skąd: Czeladż
Wysłany: 07-10-20, 20:58   

Dav ma rację, jeśli dałbyś app r stop, rdza nie miała by szans. Polecam ten środek.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 14