Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
tarcze hamulcowe
Autor Wiadomość
czescidobmw.pl 



BMW: 535i
Imię: Maciek
Nadwozie: Touring
Wiek: 39
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 1944
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 05-06-12, 09:29   

milky napisał/a:
Ja swego czasu założyłem tarcze Brembo, które wielokrotnie były wychwalane na tym forum i jestem zadowolony. Cena dość podobna do firmy BOSCH, ale jakoś do nich nie miałem przekonania. A kupiłem tutaj - tarcze hamulcowe Brembo.


U nas te same tarcze są w lepszej cenie http://czescidobmw.pl/szukaj/09.5390.34.html
_________________

 
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 05-06-12, 09:46   

kiedys bremo robiło naprawde niezłe tarcze dopuyki nie otworzyli fabryki w Polsce, mniejwiecej od tego czasu zaczeły giąc sie na potęge :no:
_________________
 
 
Firewall 


BMW: E36
Silnik: M40B16
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 72
Skąd: Tychy
Wysłany: 05-06-12, 19:58   

Ja rok temu załozyłem na przód tarcze + klocki TRW i po jakiś 10 tyś km tarcze biły jakby były założone z jakiegoś szrotu :wstydnis: teraz załozyłem całe hamulce z 2.8 używki i jest gitara :D nie wiem, czemu te TRW tak pokrzywiło :oczy: niby zachwalane tarcze, a tu taka lipa była...
 
 
Rafal1987 



BMW: e46 2001r.
Imię: Rafal
Silnik: M43
Nadwozie: Sedan
Wiek: 36
Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 38
Skąd: Tuam. Irlandia
Wysłany: 12-06-12, 22:07   

ja dzis sie zdecydowalem i zamowilem caly komplet. Wentylowane tarcze BREMBO przod i tyl plus klocki przod i tyl BREMBO. Na forum polecaliscie ta firme, do tego doszly opinie kilku znajomych i mam nadzieje, ze bedzie OK. Zakupu dokinalem na stronie www.czescidobmw.pl za nie cale 720zl :) To chyba dobra cena :)
 
 
Zakov 



BMW: E92 335i
Imię: Jan
Silnik: N54B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 376
Skąd: Polska
Wysłany: 13-06-12, 01:30   

Firewall napisał/a:
Ja rok temu załozyłem na przód tarcze + klocki TRW i po jakiś 10 tyś km tarcze biły jakby były założone z jakiegoś szrotu


Miałem to samo. Te tarcze to straszny bubel.
_________________
Oddam w dobre ręce wtryskiwacze do M52TU i nową, fabrycznie zapakowaną cewkę zapłonową marki Delphi, do silnika N52.
 
 
 
kamil560 


BMW: E36
Imię: Kamil
Silnik: M50b25
Nadwozie: Sedan
Wiek: 32
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 49
Skąd: Ząbkowice Śląskie
Wysłany: 15-06-12, 22:06   

nie dawno kupilem Zimmerman sport nawiercane do mojej e36 i klocki do tego w sumie jakies 650 zł i zobaczymy jak sie beda sprawdzały
 
 
mc211 



BMW: e36
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 101
Skąd: łódź
Wysłany: 24-07-12, 10:56   

No i dalej nie wiem co wybrać naczytałem się na różnych forach ani o jednej marce nie było tylko dobrych opinii

ATE - podrabiają gną się na potęge lub swietne najlepsze na rynku
Zimmerman - podobno dużo wadliwych na rynku
Brembo trw - opinie podzielone dużo osób chwali dużo nie jednak cena niższa 100zł wg ATE
BOSCH -najmniej opinii jednak każdy słyszał ze podrabiają boscha już wszystko

Ja szukam tarcz z klockami na przód do 323i najbardziej interesuję mnie brembo lub bosch bo jednak 100zł zostaje w kieszeni na wymianę a i tak myśle że będą lepsze od kompletów za 160zł :) więc co lepsze?
 
 
czescidobmw.pl 



BMW: 535i
Imię: Maciek
Nadwozie: Touring
Wiek: 39
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 1944
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 24-07-12, 11:05   

mc211 napisał/a:
No i dalej nie wiem co wybrać naczytałem się na różnych forach ani o jednej marce nie było tylko dobrych opinii

ATE - podrabiają gną się na potęge lub swietne najlepsze na rynku
Zimmerman - podobno dużo wadliwych na rynku
Brembo trw - opinie podzielone dużo osób chwali dużo nie jednak cena niższa 100zł wg ATE
BOSCH -najmniej opinii jednak każdy słyszał ze podrabiają boscha już wszystko

Ja szukam tarcz z klockami na przód do 323i najbardziej interesuję mnie brembo lub bosch bo jednak 100zł zostaje w kieszeni na wymianę a i tak myśle że będą lepsze od kompletów za 160zł :) więc co lepsze?


Jeśli chodzi o oryginalność ATE to możesz ją bardzo łatwo potwierdzić sprawdzając kod znajdujący się na opakowaniu w aplikacji ATE:

http://www.ate.de/generat...ifyForm_en.html

Bardzo ważne dla trwałości tarcz jest przestrzeganie przez mechanika zasad prawidłowego montażu:

http://www.motofakty.pl/a...amulcowych.html

Najbardziej polecam tarcze ATE, Textar i Zimmermann.

TRW polecam z mniejszym przekonaniem - te tarcze nie cieszą się najlepszymi opiniami Klientów. Natomiast Bosch na wielu pozycjach jest znacznie tańszy i wtedy mogę go polecić, ale raczej do mniejszych wersji silnikowych lub na tylną oś, gdzie nie zawsze jest konieczność wyboru najdroższych marek wśród producentów klasy ATE, Brembo, Textar czy Zimmermann.
_________________

 
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 24-07-12, 11:21   

mc211 napisał/a:
najbardziej interesuję mnie brembo lub bosch bo jednak 100zł zostaje w kieszeni na wymianę a i tak myśle że będą lepsze od kompletów za 160zł :) więc co lepsze?


zły wybór :mur:

czescidobmw.pl, opisał wszystko ładnie a ja się pod nim tylko moge podpisać

zakładaj tylko i wyłącznie ATE, ZIMMERMANN, TEXTAR i nic poza tym
jezeli boisz się że kupisz podróbki (w co wątpie) to kupuj poprostu w duzych dobrych sklepach, a zaoszdzędzone 100zł uwierz to kropla w morzu, zresztą oszczędny traci dwa razy bo bosche ci sie pogną i bedziesz mussiał i tak kupić ATE a wtedy stracisz nie 100 a 500
_________________
 
 
mc211 



BMW: e36
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 101
Skąd: łódź
Wysłany: 24-07-12, 14:15   

Brembo też odpada ?
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 24-07-12, 15:09   

mc211 napisał/a:
Brembo też odpada ?


umiesz czytać??
to czytaj kilka postów wyżej
bmw to wredne auto pod zwgledem doboru częsci, na tanich zamienikach nie pojedzie jak inne marki
_________________
 
 
kucin 



BMW: E30
Imię: Adrian
Silnik: M54B30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 56 razy
Wiek: 31
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 1505
Skąd: Głowno
Wysłany: 24-07-12, 22:18   

mc211, Kolego u siebie mam Brembo + zimmerman na przodzie, na tyle kpl bosha. zrobiłem już 2,5kkm i z czystym sumieniem mogę polecić; )

Oczywiście wszystko kupione u kolegi z forum, w serwisie 'części-do-bmw"
_________________
| EWS OFF / IMMO BYPASS / RADIO CODE / ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA / SERWIS ELEKTRONIKI UŻYTKOWEJ / GPS / GSM / PC / NAVI |

Zapraszam - www.goodgsm.pl

Szeroka E-czydziecha - http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=46004
---byłe---
323ti - http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=20275
eReR`ka - http://bmw3er.pl/viewtopic.php?p=588727
 
 
 
mar_1981 



BMW: E36 320i Automat
Imię: Marcin
Nadwozie: Touring
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 124
Skąd: Pionki, Bydgoszcz
Wysłany: 25-07-12, 20:10   

Mam u siebie Brembo założone przez poprzedniego właściciela. Nie chce mi się teraz wertować książki serwisowej i szukać przebiegu jaki mają przelatany, ale właśnie kończą mi się klocki (więc przebieg pewnie spory) i będę zmieniał same klocki bo tarcze są w dobrym stanie. Dodam że mam automat więc hamulce mają co robić cały czas. Nie narzekam na Brembo ;)

Mówię cały czas o przedniej osi.
 
 
jick 


BMW: E39 540i , E36 316i compact
Imię: Norbert
Silnik: m62b44
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 147
Skąd: Zwoleń
Wysłany: 25-07-12, 20:48   

Co do tarcz i klocków. Ci co piszą które dobre bo "przelatałem troche" to napiszcie:
były awaryjne hamowania?
było kilka hamowań z wysokiej prędkości ~200k/h w ciągu kilku minut zanim wystygły?
jak się zachowywała kierownica wtedy?
jakieś porównanie długości hamowania z okolicy 100k/h nawet "krokami"?
sprawdzane bicie na tarczach po przejechaniu tych kilometrów?
jazda agresywna czy "jak emeryt"?

Dopiero tych kilka informacji pomoże stwierdzić czy tarcze się dobrze zachowują. Bo mam wrażenie że mój dziadek całe życie mógłby przejeździć na tekturowych tarczach i napisać "polecam" ;)
_________________

 
 
Moli_E36 



BMW: e36 coupe
Imię: Michał
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 395
Skąd: Zwoleń/Warszawa
Wysłany: 25-07-12, 22:24   

jick napisał/a:
Dopiero tych kilka informacji pomoże stwierdzić czy tarcze się dobrze zachowują. Bo mam wrażenie że mój dziadek całe życie mógłby przejeździć na tekturowych tarczach i napisać "polecam"


:lol: :lol: :lol: .Co prawda to prawda zależy co do czego jest komu potrzebne i jak to użytkuje.Ja miałem ATE PD i klocki ATE i wytrzymały u mnie wiele ostrych hamowań i teraz przy hamplach z e46 330 jak mi sie skończą tarcze to napewno ATE PD albo MIKODA GT :ok:
_________________


TU OBEJRZYSZ MOJĄ ŚLICZNOTKĘ!!!!!!!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 13