Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Car Detailing
Autor Wiadomość
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 30-09-11, 21:25   

No to jak wolicie to może byc i tutaj :) , napisz ile masz do wydania a ja ci coś skompletuje aby było tego jak najwięcej za rozsądne pieniądze :) . Bo niektóre produkty megsa to naprawde czyste przepłacanie.

Edit:
Jeżeli ktokolwiek zastanawia się nad kupnem porządnych kosmetyków ( nie to nie są te marketowe), to piszcie wg tego schematu:

- Kosmetki do nadwozia czy też wnętrza (lub tego i tego)
- Kolor auta, stan lakieru
- Czy to ma być zestaw do bierzącej pielęgnacji czy też odnowy
- Czy zestaw ma być nastawiony na jakość czy wydajność (te nastawione na wydajność wcale nie są złymi kosmetykami)
- Ilość przeznaczonych środków na ten cel
_________________

 
 
karol.e36 



BMW: 328 avusblau
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 36
Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 1298
Skąd: brańsk-białystok
Wysłany: 11-10-11, 19:56   

Widzę że nie ma chętnych więc ja będę pierwszy (bardzo mi to pomoże bo sam tego nie ogarniam, a forum "kosmetyka aut" jest dla mnie bardzo ciężka do sczytania i strasznie się wk..m więc z góry bardzo dziękuje)

potrzebuje bardzo dobrych kosmetyków do wnętrza:
-do skóry (lubię jak skóra się błyszczy a nie jest matowa)
do nabłyszczania plastików w wew.

- kolor auta to avus blau niebieski metalik (jest to nowy lakier na całym aucie) stan b. dobry
chodzi mi o cos takiego żeby uzyskać jak najlepszy efekt mokrego, szklanego lakieru ( nie musi on być trwały ponieważ lubię woskować auto i mogę to robić często)

- tylko i wyłącznie efekt po aplikacji
_________________
Bmw e36 M3-cała na części (mpakiet, szpera, motosporty) ///3
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=28082

www.alsort.pl
 
 
sucre 


BMW: 328
Imię: Adam
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 105
Wysłany: 11-10-11, 21:48   

Do skóry zestaw np. http://all4auto.pl/colour...zanej-p186.html
Do deski rozdzielczej i plastików http://all4auto.pl/poorbo...worzyw-p65.html
Do lakieru cleaner http://all4auto.pl/auto-f...eaner-p260.html
I wosk np.http://all4auto.pl/poorboys-nattys-paste-wax-red-edycja-limitowana-wet-look-p68.html

Kosmetyków jest masa, podałem Ci takie bardziej przystępne cenowo, jeżeli chodzi o cleaner i wosk można zaszaleć i wybrać coś droższego.
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 11-10-11, 21:56   

Może lepsze było by Coli 915 ?. Zima się zbliża jakby nie patrzeć :) , ten wosk jest super ale na lato kolego karol.e36.
_________________

 
 
karol.e36 



BMW: 328 avusblau
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 36
Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 1298
Skąd: brańsk-białystok
Wysłany: 11-10-11, 22:01   

zapomniałem dodać że auto bedzie stało przez zimę w garażu i będę miał czas do wiosny żeby je "wylizać" :)

jeszcze jedno czy tak powinna wyglądać kolejność:

1.cleaner
2.polituta
3.wosk

chodzi mi o jak najlepszy efekt.
_________________
Bmw e36 M3-cała na części (mpakiet, szpera, motosporty) ///3
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=28082

www.alsort.pl
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 11-10-11, 22:09   

Tak, taka jest kolejnośc, z tym, że musisz pamietać o tym, że Polituta ( glaze ) skraca trwałość wosku.
_________________

 
 
maksss 



BMW: S65
Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 337
Skąd: Krk
Wysłany: 11-10-11, 22:40   

sucre napisał/a:
Do skóry zestaw np. http://all4auto.pl/colour...zanej-p186.html
Do deski rozdzielczej i plastików http://all4auto.pl/poorbo...worzyw-p65.html
Do lakieru cleaner http://all4auto.pl/auto-f...eaner-p260.html
I wosk np.http://all4auto.pl/poorboys-nattys-paste-wax-red-edycja-limitowana-wet-look-p68.html

Kosmetyków jest masa, podałem Ci takie bardziej przystępne cenowo, jeżeli chodzi o cleaner i wosk można zaszaleć i wybrać coś droższego.


Sucre, ale:

- kolega chciał żeby skóra się świeciła, a taki zestaw jak podałeś owszem świetnie wyczyści i zakonserwuje skóre, ale efekt będzie matowy :)

- plastiki w środku, Natural Look to samo jak wyżej, ja bym wybrał Natural Shine Protectant Meguiar's

- cleaner jest ok :)

- Natty's Red jest dobry, ale w porównaniu do np Chemical Guys Butter Wet wypada blado, cena/wygląd :)
_________________
Potrzebujesz porad car detailingu,kosmetyków - pisz na PW :)
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 12-10-11, 13:43   

Krótkie wprowadzenie do świata Detailingu

Na wstępie chciał bym dodać, że Detailing lub szeroko rozumiany temat kosmetyki aut jest nieodłączną częścią każdego fana motoryzacji. Po zapoznaniu się z tym tematem na pewno porzucicie kosmetyki, które można nabyć w każdym hipermarkecie, znienawidzicie pastę tempo i sięgniecie po coś co zapewni waszemu autu odpowiednie efekty. W tym przewodniku postaram się wyjaśnić wszystko to co zazwyczaj odstrasza ludzi przed zagłębianiem się w ten temat.
Absolutne podstawu.
Aby zrozumieć sens detailingu musicie posiadać tą absolutnie podstawową wiedze, a więc zaczyanym. Nie będę się rozpisywał aby nie utrudniać przekazu.
A) Na zewnątrz:
1. Mycie gąbką rysuje auto. Tak to prawda ponieważ gąbka wchłania w siebie tylko wodę a bród zostaje na jej powierzchni i jeździmy nim po lakierze zostawiając specyficzne koliste zarysowania

2. Używany tylko i wyłącznie mikrofibr i rękawic z owczej wełny. Ponieważ rękawice z mikrofibry i te z owczych wełn posiadają tą właściwość, że wciągają cząsteczki brudu w głąb siebie, i dlatego podczas mycia nie narażamy się na powstanie nowych zarysowań.

3. Przed głównym myciem należało by zastosować pre-wash z aktywnej piany lub jeżeli nie posiadamy aktywnej piany bądź nie mamy jak jej nałożyć ( do tego potrzebna jest specjalna pianownica i myjka ciśnieniowa). Dlaczego? , dlatego, że aktywna piana usuwa znaczną cześć brudu dlatego podczas mycia właściwego (szamponem) mamy o wiele mniejsze ryzyko powstania zarysowań a poza tym myje się przyjemniej.
4. Wszelkie zakamarki, uszczelki przy szybach, trudno dostępne miejsca, grille, listwy itd. Myjemy APC (Co to jest opisałem niżej ).
5. Myjemy metodą na dwa wiadra, chodzi o to, że zanurzamy rękawice w wiadrze z szamponem i myjemy dany element (np. maskę samochodową), po dajmy na to połowie mycia maski zanurzamy rękawice w wiadrze z czystą wodą i opłukujemy z niej bród, który zebrała podczas mycia. W ten sposób unikamy zarysowań.
6. Auto po myciu trzeba ususzyć. Auto pozostawione do wyschnięcia na słońcu owszem wyschnie ale zostawiając po sobie specyficzne białe plamy. Do osuszania służą specjalne ręczniki z mikrofibry, które zbierają całą wode z powierzchni lakieru.
7. Wszelkie niedociągnięcia podczas mycia poprawiamy preparatem o nazwie Quick Detailer (co to jest, opisałem niżej).
8. Przed nakładaniem, jakich kol wiek preparatów zalecane jest użycie glinki aby oczyścić powierzchnie z zanieczyszczeń których nie zbiera szampon, na szczęście glinowanie przeprowadza się ok. raz na pół roku ( o glince dokładniej pod koniec tekstu).
9. Podsumowując, taka jest kolejność działań:
1. Mycie wstępne/ opłukanie, za pomocą aktywnej piany bądź od biedy wodą lub APC.
2. Mycie zakamarków, opon, felg, profili zamkniętych, listew, grilla, emblematów za pomocą odpowiednio rozcięczonego APC i pędzelka.
3. Opłukanie auta w mytych przez nas miejscach.
4. Mycie właściwe (szampon i metoda dwóch wiader)
5. Osuszanie
6. Ewentualne poprawki Quick Detailerem
7. Glinkowanie
9. Po myciu możemy przystąpić do dalszych prac, takich jak polerowanie, nakładanie politur (Glaze) czy też woskowania.
10. Aby uzyskać jak najlepszy efekt wizualny stosujemy dodatkowo Glaze (politura), jest to taki preparat, który dobieramy odpowiednio pod odcień naszego auta. Stosujemy go bez pośrednio po myciu i osuszeniu auta. Aplikujemy według zaleceń producenta a na to nakładamy wosk.
11. Woskowanie. Głównym zadaniem wosku wbrew pozorom jest zabezpieczenie lakieru przed czynnikami atmosferycznymi, efekty wizualne są jego zadaniem pobocznym. Woski dzielimy na dwie grupy: Te na sezon zimowy i Letni. Woski na sezon Zimowy cechują się bardzo dużą trwałością nawet do ok. 6 miesięcy, jest to świetne rozwiązanie na zabezpieczenie naszego lakieru przed solami drogowymi innymi tego typu środkami. Woski letnie jak sama nazwa wskazuje są na sezon letni, zapewniają lepsze efekty wizualne, lecz wymagają częstszego woskowania.
b) Wnętrze
1. Tapicerke, Fotele, dywaniki i Podsufitkę można prać!. Tak i to we własnym zakresie ( bez odkurzacza piorącego). Co prawda nie uzyskamy aż takiego efektu jak z odkurzaczem piorącym ale naprawdę wierzcie mi można pozbyć się znacznej ilości plam i zabrudzeń a zarazem odświeżyć wnętrze auta.
2. Plastiki można odświeżać i zabezpieczać przed promieniowaniem UV za pomocą dressingu. Zszarzałe plastiki odzyskają dawny kolor a na dodatek będą zabezpieczone przed starzeniem. Dressingi nakładany na uwcześnię oczyszczoną powierzchnie za pomocą APC.
3. Wszelkie zakamarki jak kratki nawiewów lub inne trudno dostępne miejsca oczyszczamy z kurzu za pomocą pędzelka.
C) Ogólnie
1. Wszystkie preparaty nakładamy za pomocą aplikatorów. Aplikatorów jest cała masa ( i tyle też będziemy potrzebować), np. gąbkowe, bawełniane, z mikrofibry. Przeważnie producenci piszą jaki należy zastosować z ich preparatem
2. Mikrofibry, tak jak już wspomniałem używamy tylko i wyłącznie mikrofibr, ze względu na ich właściwości pochłaniania brudu wewnątrz swojej struktury, ich też będziemy potrzebować w dużych ilościach.
3. Do polerowania wosków i pracy przy lakierze proponuję zaopatrzyć się w te najbardziej puszyste i najgrubsze.
4. Na takie powierzchnie jak: Opony, Plastiki (zewnętrzne i wewnętrzne) też są odpowiednie dressingi.


Skróty i te wszystkie nazwy, czyli o co im chodzi?
Na wszelakich fotach internetowych na temat Detailingu praktycznie każdy operuje skrótami, aby uprościć sobie pisanie postów. Skróty faktycznie potrafią odstraszyć ale zapewniam was, nie jest ich wiele, a po jakimś czasie z pewnością wszystko zapamiętacie.
Skróty, nazwy oraz opisy preparatów :
APC ( All Pousure Cleaner) – Jest to skrót od nazwy preparatu, który w zależności od rozcięczenia czyści nam mniej lub bardziej zabrudzone powierzchnie, można go stosować na przykład w stosunku 1:5 (APC:WODA) jako silny preparat do czyszczenia najbrudniejszych rzeczy na zewnątrz, bądź 1:10 (APC:WODA) jako preparat do czyszczenia wnętrza pojazdu. Wystarczy spryskać czyszczoną powierzchnie, przepędzlować parę razy pędzelkiem, spłukać bieżącą wodą lub wytrzeć mikrofibrą jeśli czyścimy wnętrze i gotowe.
Aktywna piana- Jest to środek czyszczący, stosowany przed myciem właściwym (szamponem), jego zadaniem jest zebranie jak największej ilości brudu aby zminimalizować ryzyko zarysowań lakieru podczas mycia właściwego.
Glinka- Jest to taki kawałeczek specjalnej gliny, która zbiera nam zanieczyszczenia przyklejone do lakieru ( głównie są to soki z drzew i inne tego rodzaju zanieczyszczenia)
Cleaner- Jest to preparat, który przygotowuje nam powierzchnię przed nałożeniem wosku, głównie polecany przed woskowaniem w sezonie zimowym ponieważ przedłuża działanie wosku na naszym lakierze, co pozostawia go zabezpieczonym na dłużej.
Glaze (politura)- Preparat zapewniający nam efekty wizualne, wydobywa głębie koloru, maskuje drobne zarysowania. Przez co lakier nabiera blasku, lecz skraca trwałość wosku, glaze jest polecane na lato.
Wosk- Jego głównym zadaniem jest zabezpieczenie lakieru przed czynnikami atmosferycznymi, zabezpiecza przed utlenianiem lakieru ( szczególnie spotykane wśród aut Opel, utlenienie jest to specyficzne zmatowienie powierzchni lakieru któremu towarzyszy wyblaknięcie).
Qucik Detailer- Preparat, który usuwa nam niedociągnięcia takie jak: ślady po palcach, plamy po wodzie, lekkie zakurzenie. Quick Detailery posiadają także wosk, jednak nie jest to trwałe zabezpieczenie (ok. 1-2 tyg), należy pamiętać, że Quick Detailera nie można stosować na brudnym aucie, auto może być jedynie troche „przybrudzone”, w innym wypadku narażamy lakier na nowe rysy.
Dressingi- Są to środki do powierzchni takich jak: Opony i gumy, Plastiki na zewnątrz i wewnątrz, poprawiają wygląd i zabezpieczają dane powierzchnie.
Skróty:
Zapraszam pod ten adres:
http://forum.kosmetykaaut.pl/faq.php#24

Jeżeli gdziś się pomyliłem to poprawiać.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Dav 12-10-11, 16:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kazikm3 
///M POWER



BMW: e38 735iA V8 98r. e46 320ci 01r. e36 316i 98r
Silnik: V8R6R4
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 80 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 3997
Skąd: dolnośląskie/UK
Wysłany: 12-10-11, 16:10   

Dav dobry poradnik :ok:

ja kupiłem ostatnio APC (marketowy śmieszna cena :lol: )
http://www.mysupermarket....emon_750ml.html

rozcieńczyłem i umyłem felgi i opony (pędzelkiem) efekt super ;)
_________________
/// BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET ///

Życie Jest Zbyt Krótkie Żeby Jeźdźić Dizlem

Gość See my 7er
Gość See Wife's CONVETIBLE
Gość See my 3series
Gość See Wife's 3er
 
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 12-10-11, 16:24   

Ten z tesco też ponoć daje radę ( z tego co czytałem na forum ), opony to fakt, robią się z wygladu jak nowe gdy się je umyje :D .
_________________

 
 
kazikm3 
///M POWER



BMW: e38 735iA V8 98r. e46 320ci 01r. e36 316i 98r
Silnik: V8R6R4
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 80 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 3997
Skąd: dolnośląskie/UK
Wysłany: 12-10-11, 16:30   

Dav
która glinka będzie lepsza Bilt Hamber REGULAR czy SOFT ??
z tego co czytałem można ją używać z wodą z szamponem ;)
_________________
/// BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET ///

Życie Jest Zbyt Krótkie Żeby Jeźdźić Dizlem

Gość See my 7er
Gość See Wife's CONVETIBLE
Gość See my 3series
Gość See Wife's 3er
 
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 12-10-11, 16:41   

Wiesz co, ja bym ci polecił valetPro, tą żółtą masz 100g za ok 32zł (w angli pewnie taniej kupisz). Można jej uzywać z wodą lub też wodą i małą ilością szamponu. Jedno glinkowanie wyniesie cie 16zł :) .
Zerknij na ten sklep :)
http://www.shinearama.co.uk/ . I glinka o której mówiłem http://www.shinearama.co....VAL-CLAYBAR-YEL .
_________________

 
 
kazikm3 
///M POWER



BMW: e38 735iA V8 98r. e46 320ci 01r. e36 316i 98r
Silnik: V8R6R4
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 80 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 3997
Skąd: dolnośląskie/UK
Wysłany: 12-10-11, 18:16   

a to nie jest ta żółta co się rozłazi ?? (czytałem na kosmetykaaut)
_________________
/// BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET ///

Życie Jest Zbyt Krótkie Żeby Jeźdźić Dizlem

Gość See my 7er
Gość See Wife's CONVETIBLE
Gość See my 3series
Gość See Wife's 3er
 
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 12-10-11, 18:26   

To chyba sonax się rozłazi jak za dużo lubrykatu dasz, valetpro to porzadna firma więc nie sądze, ale zresztą nie chcę wprowadzać cię w błąd, możliwe, że to może być ta.
_________________

 
 
kazikm3 
///M POWER



BMW: e38 735iA V8 98r. e46 320ci 01r. e36 316i 98r
Silnik: V8R6R4
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 80 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 3997
Skąd: dolnośląskie/UK
Wysłany: 14-10-11, 08:28   

Dav napisał/a:
To chyba sonax się rozłazi jak za dużo lubrykatu dasz, valetpro to porzadna firma więc nie sądze, ale zresztą nie chcę wprowadzać cię w błąd, możliwe, że to może być ta.

ta co się rozłazi to jakaś tachem czy jakoś tak ;)
chyba zakupię na próbę tą valetpro :)
_________________
/// BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET ///

Życie Jest Zbyt Krótkie Żeby Jeźdźić Dizlem

Gość See my 7er
Gość See Wife's CONVETIBLE
Gość See my 3series
Gość See Wife's 3er
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 9