Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ustawienia audio..
Autor Wiadomość
Piotrk 


BMW: E36 318is Coupe M44B19
Imię: Piotr
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 80
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 16-04-08, 20:52   Ustawienia audio..

Witam, mam problem ponieważ sam już nie wiem jak poustawiać radio i wzkacniacz. Obecnie mam podłączone następująco.
Radio: Alpine 9855R
Przód: Hertz ECX 130 + syczki w drzwiach oryginalne bmw
Tył: Sinusve SL 160 + syczki z zestawu
Bagażnik: Lanzar max 12 w skrzyni bass reflex
Wzmacniacz: Carpower 4/400


Pod radio mam podpięte Hertze przód + syczki przód, oraz syczki tył. Pod kanały 1/2 we wzmacniaczu mma podpięty subwoofer, pod kanały 3/4 sinusy.

W radiu mam ustawiony Xover z przodu [hpf] na 63hz i slope 6dB, tył [hpf] 63 hz slope 6dB, oraz sub [lpf] na 30 hz i slope full. We wzmacniaczu sinusy ustawione na Xover hpf 60 hz, a sub lpf na 30 hz.
Aaaa.. i phase subwoofera na 180 stopni [wydaje mi się że tak lepiej gra]

To wszystko gra dla mnie trochę zbyt nisko, próbowałem zmieniać equalizerem, ale to nie jest to.

Teraz mam pytanie czy tu trzeba coś zmieniać, czy jest wszystko dobrze pustawiane?

Jak potrzeba więcej informacji proszę pisać postaram się je dodać.

Z góry dzięki za pomoc.
 
 
Don.Wojciech 



BMW: czarnula coupe :D
Imię: Wojtek/Kamil jak kto woli
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 490
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-04-08, 21:32   

hymmmm, a filtr w radiu wpływa tez na wyjście RCA na wzmacniacz :) musisz założyć zwrotnice a filtry w radiu wyzerować. Pyzatym ten wzmacniacz jest za słaby by ociągnąć suba 30cm i elipsy ;( szczerze mówiąc to on jest za słaby aby ociągnąć sam głośnik ( porządny rzecz jasna, nie jakieś buszmany czy inne blaupunkty)

moja rada kup crosovery na przód (z filtrami górno i dolnoprzepustowymi, to na syki dasz sam sopran ;D ) wzmaka zmostkuj i daj na same elipsy a na tubę kup monobloka ( albo opchnij wzmaka na allegro i kup jednego ale porządnego :) )

ps. mam nadzieje ze już membrany we wszystkich głośnikach są rozbite, bo póki ich nie rozbijesz to sie nie da tego dobrze poustawiać :)
_________________
Nie dziękuj, kliknij pomógł!! zdjęcia mojej ślicznej
___________________________________________________________
Ejj Boże na motorze weź mnie, a może po hardcorze byle nie we śnie
 
 
 
Piotrk 


BMW: E36 318is Coupe M44B19
Imię: Piotr
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 80
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 16-04-08, 21:49   

Don.Wojciech napisał/a:
filtr w radiu wpływa tez na wyjście RCA na wzmacniacz musisz założyć zwrotnice a filtry w radiu wyzerować


Zaraz zaraz, ja w radiu mam zwrotnice a nie filtry (6-stopniowa cyfrowa zwrotnica częstotliwościowa (HP/LP)),

A czemu niby wzmacniacz za słaby? :O teraz jak pracuje w 3 kanałach to ma 2x100 i 1x 320 RMS. Te sinusy to nie elipsy tylko 165mm ;)

A memebrana suba ile się powinna wygrzewać bo różnie słyszę i sam nie wiem. Ta już pracuję ok 15h ciągłęj pracy.

specyfikacja radia
specyfikacja wzmaka
 
 
Don.Wojciech 



BMW: czarnula coupe :D
Imię: Wojtek/Kamil jak kto woli
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 490
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-04-08, 22:17   

to jakiego ty masz car powera ?? może HPB-1502 ?? jego moc to możesz sobie miedzy bajki włożyć :P wiem coś o tym bo u mnie skrzynie JBL ledwo targa :P jeśli dobry wzmacniacz to JBL;a. i tak dobrze ze nie piszesz ze masz voiscrafta albo blaupunkta 700rms i nie gra :lol: zakładałem 2 głośniki serii gto 30cm w skrzyni z refleksem i własciciel samochodu uparł sie ze chce zostawić blaupunkat "700rms" bo spokojnie zasili dwa głośniki po 300wat ( które soja droga maja tyle tylko na pudełku ) :P i po paru dniach montowałem JBL GTO 5355

a zwrotnica to właśnie filtr :hyhy: puszcza tylko pewna częstotliwość dźwięku, odcina nie potrzebne pasma. i w tym problem ze jeśli coś ustawisz w radiu to na wyjście RCA to tez idzę i gdy odetniesz niskie tony to one sie w magiczny sposób nie pojawia na wzmaku i jak byś nie kręcił na wzmacniaczu bass bustem i hp, lp nic to nie da bo pewne pasmo nie jest przenoszone !! chyba ze masz w radiu oddzielne sterowanie portem RCA.

żeby dobrze wygrzać cewkę i rozbić membranę to na tubę z minimum 2 tygodnie grania. ale wszystko zależy od głośnika.
_________________
Nie dziękuj, kliknij pomógł!! zdjęcia mojej ślicznej
___________________________________________________________
Ejj Boże na motorze weź mnie, a może po hardcorze byle nie we śnie
 
 
 
Piotrk 


BMW: E36 318is Coupe M44B19
Imię: Piotr
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 80
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 16-04-08, 23:00   

Don.Wojciech napisał/a:
to jakiego ty masz car powera


już 2 razy pisałem... Carpower 4/400 to jest seria wyżej niż ten hpb.

Każde wyjście wzmaka mogę sterować oddzielnie jeżeli chodzi o zwrotnicę, dodatkowo wyjście suba posiada regulację mocy oraz phase o/180 stopni.

Czyli w końcu mówisz gdzie regulować na radiu [czyli założone zwrotrnice, a na wzmaku full] czy na wzmaku[na wzmaku filtry a na radiu full pasmo]?
 
 
Don.Wojciech 



BMW: czarnula coupe :D
Imię: Wojtek/Kamil jak kto woli
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 490
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-04-08, 23:07   

no to spoko, to nie trzeba nic ze zwrotnicami kombinować, to na RCA ustaw full pasmo a na przód utnij niskie tony. na wzmaku włącz lp i wyreguluj az do miłego basiku bez średniego pasma. Jaki by nie był ten car power to ja bym mu nie ufał :P
_________________
Nie dziękuj, kliknij pomógł!! zdjęcia mojej ślicznej
___________________________________________________________
Ejj Boże na motorze weź mnie, a może po hardcorze byle nie we śnie
 
 
 
Piotrk 


BMW: E36 318is Coupe M44B19
Imię: Piotr
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 80
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 16-04-08, 23:11   

Don.Wojciech napisał/a:
wyreguluj az do miłego basiku bez średniego pasma


Tzn do ilu hz uciąć tak na oko :hyhy: bo teraz mam na 35 i nie wiem czy to nie za mało :hm:

Cytat:
Jaki by nie był ten car power to ja bym mu nie ufał


To nie jest może jakaś najwyższa półka ale lepsze od tych wszystkich blaupuntów, crunchy itp tak przynajmniej polecali na forach CA, dodatkowo udało mi się go dostać 30% taniej jak normalnie to się skusił, nówka sztuka 2 lata gwarancji. :ok:

Klikam pomógl bo mi trochę rozjaśniłeś sytuację :piwo:

BTW. Co się na gg chowasz :krzeslo: :D
 
 
Don.Wojciech 



BMW: czarnula coupe :D
Imię: Wojtek/Kamil jak kto woli
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 490
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-04-08, 23:20   

zawsze ukryty jestem :P jak coś chcesz to pisz.
hym no na oko to tak ciężko powiedzieć. myślę ze gdzieś w 1/3 skali, bo nie mrzesz całkiem okręcić średniego pasma bo te 16tki będą tylko łupać a nie grać.

nie no car power jest dużo lepszy niż te cuda vc, blaupunkta i innego buszmena :P i cena bardzo przyzwoita.

Ciesze sie ze w czymś chodź trochę pomogłem :)
_________________
Nie dziękuj, kliknij pomógł!! zdjęcia mojej ślicznej
___________________________________________________________
Ejj Boże na motorze weź mnie, a może po hardcorze byle nie we śnie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 15