Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotgrafia - Motoryzacyjna - Pojedyńcze fotki
Autor Wiadomość
przemo78 



BMW: E46 3XX Touring
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 941
Skąd: Siedlce i Wawka
  Wysłany: 21-08-10, 10:31   Fotgrafia - Motoryzacyjna - Pojedyńcze fotki

Tak jak moderatorka Seniorita zasugerowała tworzymy tutaj nowy Topic w którym bedziemy umieszczać nasze fotki związane z motoryzacją, nie bedą to całe sesje ale próbki i podpowiedzi a wiec zacznę

Po zobaczeniu jak fajnie woytek radzi sobie z jażenióweczką doszedłem do wniosku że sam musze spórbować, koszt 23 pln a zabawy co niemiara, na pierwszy rzut poszedł Lamborghini Reventon

Pare shotów przy wykorzystaniu wspomnianego oświetlenia

Jak dla mnie najfajniejsze


By przemo781 at 2010-08-21


By przemo781 at 2010-08-21


By przemo781 at 2010-08-21

Potencjał i pomysły do zabawy są wiec pewnie w miarę możliwości czasowych coś będzie podrzucał ...

Czekam na opinie i podpowiedzi
_________________
www.odjazdowenaklejki.pl

www.vermilion-jp.com
Ostatnio zmieniony przez yeahman 10-09-10, 11:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
woytek13 



BMW: e87 120d+
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 295
Skąd: Fajsławice
Wysłany: 21-08-10, 21:20   

Co jest na jedynce w tle? :D To celowe tło czy przypadek?

Na trzecim za dużo tej góry jednolitej.

Aaaa no i auto kozackie jest. :ok:
_________________
 
 
 
przemo78 



BMW: E46 3XX Touring
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 941
Skąd: Siedlce i Wawka
Wysłany: 22-08-10, 06:54   

tło jedynki to dwa flakony z ikei, podświetlone wspomnianą jarzeniówką, na rójce masz rację zdecydowanie za dużo wolnej góry
_________________
www.odjazdowenaklejki.pl

www.vermilion-jp.com
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 22-08-10, 07:02   

Patent z jarzeniówką i flakonami rulezz
Z początku miałem zapytać gdzie ty takiego lambo do fotek znalazłeś :D
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
woytek13 



BMW: e87 120d+
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 295
Skąd: Fajsławice
Wysłany: 06-09-10, 21:04   

Drugie podejście do RIGa:



Koszt budowy: 0zł całe graty znalazłem w garażu.

Drugie pojawi się na blogu.

Jednak ciągle skłaniam się ku budowie riga na przyssawki i z 4m rurką. Inaczej to jest ciężko. Długo szukałem idealnego asfaltu, żeby zniwelować drgania.
_________________
 
 
 
przemo78 



BMW: E46 3XX Touring
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 941
Skąd: Siedlce i Wawka
Wysłany: 07-09-10, 10:26   

a po co niwelować drgania ?? czyżbyś miał tak niestabilny system, że przenosi Ci wszystko ?? Rig powinien być jak ramię auta wiec ...
_________________
www.odjazdowenaklejki.pl

www.vermilion-jp.com
 
 
woytek13 



BMW: e87 120d+
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 295
Skąd: Fajsławice
Wysłany: 07-09-10, 10:36   

Mój mocowany jest na zderzaku, jest długi i ciężki w wpada w regularne wahania. Co śmieszniejsze, mój aparat strzelając zdjęcie ( kto widział 20d w prawy wie jak on brzmi, coś jak kałasznikow) wzbudza całość w drganie :lol: . Jakby drgał razem z autem to by było git, ale rusza się zderzak i aparat. Akurat ostrość zderzaka nie jest dla mnie najważniejsze ;)
_________________
 
 
 
przemo78 



BMW: E46 3XX Touring
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 941
Skąd: Siedlce i Wawka
Wysłany: 08-09-10, 10:51   

no wiec jak by nie było trzeba zbierać kesz na riga na komponentach manfrotto i działać z rigshotami, taki rig to koszt około 2000 pln
_________________
www.odjazdowenaklejki.pl

www.vermilion-jp.com
 
 
woytek13 



BMW: e87 120d+
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 295
Skąd: Fajsławice
Wysłany: 08-09-10, 12:17   

E tam, da się taniej i prawie tak samo solidnie. Jedyne co muszę kupić i mieć pewność to głowicę do zmocowania aparatu żeby mieć jako taką kontrolę nad kadrem. Drugi wydatek to rura. Reszta to detale ;) Ale w tym sezonie chyba nie dam rady go zrobić. Bo już przekraczam budżet na grudzień :mur:
_________________
 
 
 
przemo78 



BMW: E46 3XX Touring
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 941
Skąd: Siedlce i Wawka
Wysłany: 10-09-10, 09:32   

woytku wystarczy Ci przecież magic arm manfrotta i ogarnie wszystko a rura to najlepiej alu w 2-3 kawałkach po 2m, ale rozumiem że już masz plan obmyślony wiec nie będę podpowiadał co i jak
_________________
www.odjazdowenaklejki.pl

www.vermilion-jp.com
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 10-09-10, 11:41   

A nie lepiej z drugiego auta robić niż RIGiem ? Jaka jest różnica?
_________________
 
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 10-09-10, 11:46   

yeahman napisał/a:
A nie lepiej z drugiego auta robić niż RIGiem ? Jaka jest różnica?

taka, że obydwa auta inaczej drgają i powstają szumy i inne takie bochomazy.
z Rigiem auto drga tak samo jak aparat, więc można ładnie ując auto, tło się rozmazuje i tak.
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
woytek13 



BMW: e87 120d+
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 295
Skąd: Fajsławice
Wysłany: 10-09-10, 12:45   

RIG na równym asfalcie da ci możliwość uzyskania czasów ekspozycji do 15s ( przy sztywnej konstrukcji) :hyhy: Z drugiego auta masz to ja wiem 1/10? 1/5s może. Więcej będzie ciężko.

Rurą dla 17mm na cropie musi mieć minimum 4metry. Inaczej nie ma co się bawić. Ogólnie mądrzy ludzie piszą że do cropa max to 10mm ale to już przesada jak dla mnie.

Najdroższy element to właśnie rura. Magic-arm trochę drogi, dałbym radę zrobić coś takeigo sam ale ale problem to budulec czyli aluminium. A jest ono konieczne ze względu na wagę na końcu ramienia. Na maskę 2 przyssawki (sklepy budowlane mają takie rzeczy w dobrych cenach a i wytrzymałość łatwo jest sprawdzić), przyczepić do niech rurę (tutaj też warto mieć przyssawki metalowe lub alu, dla ułatwienia ich obróbki) i jazda. Kiedyś myślałem że to musi być lekkie żeby aparat się utrzymał na końcu bezpiecznie. Ale wiem, że ciężki RIG może zmasakrować nam maskę/dach po podczepieniu. Szczególnie mojego aparatu o wadze 1,5kg.... :hm:
_________________
 
 
 
przemo78 



BMW: E46 3XX Touring
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 941
Skąd: Siedlce i Wawka
Wysłany: 10-09-10, 14:41   

rura alu wcale nie jest taka droga ;P, tylko trzeba poszukać

widziałem Twojego home made "riga" i powiem :hm: dość mocno zamykający Cię w pewnych kadrach

Co do cropa to masz rację 17/18 mm jest OK

Ja tez cały czas zastanawiam się nad zrobieniem takiego systemu ale brak czasu mi troszkę nie pozwala podziałać w tym kierunku, może kiedyś
_________________
www.odjazdowenaklejki.pl

www.vermilion-jp.com
 
 
woytek13 



BMW: e87 120d+
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 295
Skąd: Fajsławice
Wysłany: 10-09-10, 15:19   

Rig nie jest szalony, ale nie wiedziałem jak go w inny sposób zamocować. Widziałem te podwoziowe no i ciężko byłoby w bardzo obniżonym E30 założyć taki coś. I znowu sposób montażu: jakieś magnesy? temu nie zaufam nigdy :lol:

Tak wyglądał mój, teraz dolna część jest dłuższa, i góra z dołem spięte są linką dla uzyskania lepszej sztywności i mniejszych drgań.



Ograniczony jestem OKRUTNIE! Bo w zasadzie tak jak zrobiłem zdjęcia to jest jedyne miejsce gdzie w kadrze zmieszczę całe auto. Mam jakieś niewyraźne sample jak jedzie bezpośrednio za autem, ale wtedy jest ciasno i chyba nieładnie. Dłuższa konstrukcja nie sprawdzi się, bo przy użytych materiałach będzie ważyła tonę i zderzak urwę ( z drugiej strony nie wiem jak można za ten haczyk holować całe auto :hm: ). No i przede wszystkim wadą jest samo ucho holownicze. Śruba ma tą zasadę że odkręca się w lewo... W fabii z tyłu mam przyspawane ucho do holowania. Niewykluczone że też zrobię test na niej. hak jest z prawej i może jakoś to będzie wyglądało... może. Wiosną będzie rig no chyba, że budżet pozwoli to już wcześniej. A rurki aluminiowe są drogie, patrząc po cenach złomu oczywiście :D A na złomie ciężko coś dobrać, przynajmniej u mnie. Ale mam dzisiaj dar do pisania poematów na forum, to źle o mnie śiadczy :14:
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 15