Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Don.Wojciech
03-07-08, 17:11
podłaczenie alarmu
Autor Wiadomość
mirasextra
[Usunięty]

Wysłany: 03-07-08, 08:18   podłaczenie alarmu

Witam! Prosze o pomoc w podłączeniu alarmu, który kupiłem na allegro.
Dołączam schemat. Na schemacie nie wszystko rozumiem. Dodam ze schemat centralki w samochodzie mama, opis przewodów, gdzie jaki pin i pod który co podłączyc. Moje auto to BMW e-36ti Compact 95'


1.Kierunkowskazy- podpinam sie np pod awaryjne. Musze uzyc dodatkowych elementów, czy z centralki alarmu 1 przewód podpinam pod lewa a drugi pod prawa strone

2.Wyłączniki drzwi- z centralki wychodzi 1 przewód niebieski. Jak mam go podłączyc pod dwa przewody wyłączników drzwi (kierowca, pasażer). Czy musze uzy dodatkowych elmentów czy poprostu mostek. Moze diody?

3.Stacyjka -gdzie podłączyc do stacyjki. Sciągne obudowe pod kierownica i skad mam wiedziec pod który przewód siepodpiąc.

4.Przekażnik - co do których nóżek mam podłaczyc.Np jak przetne przewód do rozrusznika to gdzie podpinam 1 koniec a gdzie drugi. Gdzie podpiac i do czego sterowanie przekażnika. Bo ze złaczki wychadzi 5 przewodów.

5.Gdzie umieścic czujnik uderzeniowy.

 
 
SID 


BMW: E36 Sedan
Imię: Kamil
Silnik: M43B18
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 1037
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 03-07-08, 12:03   

Witam! Napisz do Don.Wojciech on na pewno ci pomoże.
_________________
Moje E36 MONTREALBLAU METALLIC
 
 
 
Don.Wojciech 



BMW: czarnula coupe :D
Imię: Wojtek/Kamil jak kto woli
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 490
Skąd: Łódź
Wysłany: 03-07-08, 17:11   

1)wiec po pierwsze radze odciąć pompę paliwa, najprościej, wychodzi z wiązki przy kierowcy idącej z tyłu samochodu ( zdejmij sobie kanapę i zobacz jaki kolor kabla, jeden z dwóch najgrubszych) wszystko masz na schemacie. z alarmu do jednej nóżki prowadzisz kabel do drugiej nóżki podpinasz + po zapłonie a w dwie pozostałe rozłączony obwód.

2) jeśli chodzi o kierunkowskazy to nie wpinaj sie w awaryjne bo do tego potrzebujesz przekaźnika, lepiej wpiąć sie kostkę pod pedałami.

3)jeśli chodzi o drzwi to podepnij sie do lampki( chyba ze nie masz alarmu ze zwłoką),
ten kabel znajdziesz przy słupku od okna przedniego pod nogami pasażera.

4) nie wiem czy wiesz ale żeby sterować zamykaniem ryglowaniem potrzebujesz 2 przekaźników dwu pozycyjnych i otwieraniem. ponieważ w bmw masz sterowanie plusem i musiał byś odciąć szynę główną ( stały plus) i stracił byś wtedy możliwość otwieranie z kluczyka) jeśli masz elektryczne szyby i moduł komfort od razu możesz zrobić domykanie szyb.


wszystko już opisywałem na forum:

:szukaj:

http://www.yeahman.nazwa....?t=446&start=15

temat zamykam jak byś miał jeszcze wątpliwości,
_________________
Nie dziękuj, kliknij pomógł!! zdjęcia mojej ślicznej
___________________________________________________________
Ejj Boże na motorze weź mnie, a może po hardcorze byle nie we śnie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 16