Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Car Detailing
Autor Wiadomość
patrykowski87 


BMW: e36 coupe
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 602
Skąd: chorzow
Wysłany: 24-05-11, 11:34   

napisalem do goscia z syndykatu :dewil: poleca mi Taki zestaw...co myslicie otym?

Szampon - Duragloss CarWashConcentrate 27zł
Glinka - BiltHamber Soft 56zł
Cleaner - ValetPro Achilles Prep 41,50zł
Politura-Meguiar's deepCrystalPolish 41,50zł
Wosk - POORBOY’S WORLD Liquid Natty’s Blue Wax 63zł
QuickDetailer - Meguiar's 36zł


Aplikator + mikrofibry dostaniesz od Nas jako gratis.

Rękawicę polecam firmy Mothers z owczej wełny - 43zł
_________________
Każdy ma taki moment kiedy musi zamknąć pewien etap, nie po to aby stanąć w pewnym miejscu, tylko po to aby iść dalej ! po to aby sięgnąć dalej ! po to aby zrobić więcej !
 
 
marcingaw 


Imię: Marcin
Silnik: M54B30 SMG
Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 397
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-05-11, 11:38   

ja się na tym nie znam ale jak widzę ile to $ to mnie przeraża... pozostaje pytanie na jak długo te kosmetyki wystarczają. Przypuśćmy że raz w tyg auto będzie myte jedno auto to na ile wystarcza owy zestaw?? Sądzę że jest to bardzo ważne pytanie i jak najbardziej na miejscu...
 
 
 
kucharz 
lokalny ekscentryk



Imię: Konrad
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 18 razy
Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 2439
Skąd: Siedlce
Wysłany: 24-05-11, 11:46   

marcingaw napisał/a:
ja się na tym nie znam ale jak widzę ile to $ to mnie przeraża... pozostaje pytanie na jak długo te kosmetyki wystarczają. Przypuśćmy że raz w tyg auto będzie myte jedno auto to na ile wystarcza owy zestaw?? Sądzę że jest to bardzo ważne pytanie i jak najbardziej na miejscu...

te preparaty wystarczają na naprawde bardzo długo

załóżmy glinka 100g wystarczy na 3, 4 oczyszczenia samochodu
glinkowanie nalezy wykonać przed wiosną i zimą

poza tym np. do felg nie potrzeba wydawać od razu nie wiadomo ile kasy

patrykowski87 napisał/a:
napisalem do goscia z syndykatu :dewil: poleca mi Taki zestaw...co myslicie otym?

Szampon - Duragloss CarWashConcentrate 27zł
Glinka - BiltHamber Soft 56zł
Cleaner - ValetPro Achilles Prep 41,50zł
Politura-Meguiar's deepCrystalPolish 41,50zł
Wosk - POORBOY’S WORLD Liquid Natty’s Blue Wax 63zł
QuickDetailer - Meguiar's 36zł


Aplikator + mikrofibry dostaniesz od Nas jako gratis.

Rękawicę polecam firmy Mothers z owczej wełny - 43zł


ja bym zrezygnował z cleanera
poza tym każdy produkt do takiej amatorskiej zabawy będzie dobry, oczywiście tych lepszych firm, meguiars, poorboys itd
 
 
 
marcingaw 


Imię: Marcin
Silnik: M54B30 SMG
Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 397
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-05-11, 11:56   

kucharz napisał/a:
marcingaw napisał/a:
ja się na tym nie znam ale jak widzę ile to $ to mnie przeraża... pozostaje pytanie na jak długo te kosmetyki wystarczają. Przypuśćmy że raz w tyg auto będzie myte jedno auto to na ile wystarcza owy zestaw?? Sądzę że jest to bardzo ważne pytanie i jak najbardziej na miejscu...

te preparaty wystarczają na naprawde bardzo długo

załóżmy glinka 100g wystarczy na 3, 4 oczyszczenia samochodu
glinkowanie nalezy wykonać przed wiosną i zimą



poza tym np. do felg nie potrzeba wydawać od razu nie wiadomo ile kasy


podałeś przykład samej glinki a co z resztą? (mam na myśli to co było na wcześniejszej liście wraz z linkami)
bo jeżeli to miało by wystarczyć przykładowo na 2mies to wiadomo... (2mies=8myć)
 
 
 
kucharz 
lokalny ekscentryk



Imię: Konrad
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 18 razy
Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 2439
Skąd: Siedlce
Wysłany: 24-05-11, 12:01   

marcingaw napisał/a:
kucharz napisał/a:
marcingaw napisał/a:
ja się na tym nie znam ale jak widzę ile to $ to mnie przeraża... pozostaje pytanie na jak długo te kosmetyki wystarczają. Przypuśćmy że raz w tyg auto będzie myte jedno auto to na ile wystarcza owy zestaw?? Sądzę że jest to bardzo ważne pytanie i jak najbardziej na miejscu...

te preparaty wystarczają na naprawde bardzo długo

załóżmy glinka 100g wystarczy na 3, 4 oczyszczenia samochodu
glinkowanie nalezy wykonać przed wiosną i zimą



poza tym np. do felg nie potrzeba wydawać od razu nie wiadomo ile kasy


podałeś przykład samej glinki a co z resztą? (mam na myśli to co było na wcześniejszej liście wraz z linkami)
bo jeżeli to miało by wystarczyć przykładowo na 2mies to wiadomo... (2mies=8myć)


ale przecież korekty lakieru nie robi się co dwa miesiące, tak samo woskowania
trzeba tylko potem uważać na myjniach, żeby nie spłukać nałożonej chemii
po takich aplikacjach wystarczy auto spłukać wodą i użyć np. http://www.showcarshine.p...mikrofibry.html

kolejny przykład szampon, w butelce jest 560ml, na jedno mycie wystarczy okolo 50ml

to są naprawde wydajne produkty

jeśli ma się przysłowiowego :cenzura: to można czyścić wszystko nawet co 2 tygodnie i wtedy zużyjesz kosmetyki w try-mig
 
 
 
maksss 



BMW: S65
Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 337
Skąd: Krk
Wysłany: 24-05-11, 12:36   

marcingaw napisał/a:
ja się na tym nie znam ale jak widzę ile to $ to mnie przeraża... pozostaje pytanie na jak długo te kosmetyki wystarczają. Przypuśćmy że raz w tyg auto będzie myte jedno auto to na ile wystarcza owy zestaw?? Sądzę że jest to bardzo ważne pytanie i jak najbardziej na miejscu...


wbrew pozorom poniesione koszty na początku bardzo szybko się zwracają :)

Glinka starcza na około 2 lata, reszta kosmetyków na minimum rok i więcej ( w zależności ile samochodów masz zamiar tymi kosmetykami pielegnowac )

Podam taki prosty przykład :

- mam dressing do opon za 49,99 zł, używam go od ponad roku i jeszcze mi zostało 1/4 butelki, a przez ten czas nałożyłem go X razy ( minimum ponad 100 razy ) na różne auta, to tylko świadczy jak te produkty są wydajne i jakie są po nich efekty, wszystko zwraca się bardzo szybko


kucharz napisał/a:
kolejny przykład szampon, w butelce jest 560ml, na jedno mycie wystarczy okolo 50ml


nawet mniej, 20ml w zupełności wystarczy jeśli jest to koncentrat :)
_________________
Potrzebujesz porad car detailingu,kosmetyków - pisz na PW :)
 
 
kazikm3 
///M POWER



BMW: e38 735iA V8 98r. e46 320ci 01r. e36 316i 98r
Silnik: V8R6R4
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 80 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 3997
Skąd: dolnośląskie/UK
Wysłany: 24-05-11, 12:59   

racja mam środki Megs'a już ponad rok i jeszcze mi wystarczy na długo :D
_________________
/// BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET ///

Życie Jest Zbyt Krótkie Żeby Jeźdźić Dizlem

Gość See my 7er
Gość See Wife's CONVETIBLE
Gość See my 3series
Gość See Wife's 3er
 
 
 
maksss 



BMW: S65
Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 337
Skąd: Krk
Wysłany: 24-05-11, 13:13   

kazikm3 napisał/a:
racja mam środki Megs'a już ponad rok i jeszcze mi wystarczy na długo :D


i o to chodzi :ok:

dodałem dalszy ciąg poradnika o car detailingu :)
_________________
Potrzebujesz porad car detailingu,kosmetyków - pisz na PW :)
 
 
kucharz 
lokalny ekscentryk



Imię: Konrad
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 18 razy
Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 2439
Skąd: Siedlce
Wysłany: 24-05-11, 13:23   

maksss napisał/a:
kazikm3 napisał/a:
racja mam środki Megs'a już ponad rok i jeszcze mi wystarczy na długo :D


i o to chodzi :ok:

dodałem dalszy ciąg poradnika o car detailingu :)


to ja mam pytanie dot. woskowania: mam Tech Wax 2.0 ile +- potrzebuje na element (drzwi)? czy po nałożeniu powinna pojawić się widoczna warstwa wosku czy raczej mgiełka? używam aplikatora z zestawu
 
 
 
maksss 



BMW: S65
Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 337
Skąd: Krk
Wysłany: 24-05-11, 13:38   

kucharz napisał/a:
to ja mam pytanie dot. woskowania: mam Tech Wax 2.0 ile +- potrzebuje na element (drzwi)? czy po nałożeniu powinna pojawić się widoczna warstwa wosku czy raczej mgiełka? używam aplikatora z zestawu


ile dokładnie to Ci nie powiem, ale kilka kropelek dosłownie :) Delikatna mgiełka ma pozostać, nadmiar wosku nie wchłonie sie w lakier, a zostanie na mikrofibrze podczas wycierania :)
_________________
Potrzebujesz porad car detailingu,kosmetyków - pisz na PW :)
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 24-05-11, 14:01   

Dokładnie, cena może i jest duża ale to sie zwróci. Szczególnie, że jak już doprowadzimy auto do lakierniczej ruiny to za korekte detailer zaczyna rozmowe od 600zł. To równowartość dobrego zestawu na start. Więc chyba lepiej te 600zł włożyc w kosmetyki i czerpac przyjemność z pielęgnacji auta.
Edit:
Widok ludzi jest bezcenny, kiedy widzą auto które już ma troche na karku a wyglada lepiej niż nie jedno 4 letnie :yeah:
A tutaj jeszcze taki link do projektu jakby ktoś myślał ze ten cały detailing to durna strata kasy: http://www.detailingworld...nk+to+red+astra . Jak widac można bez lakiernika :)
http://www.detailingclub....php?f=11&t=1002
http://www.detailingclub.....php?f=11&t=970
Edit:
seniorita napisał/a:
Z tę pielęgnacją na świeżym lakierze to bym nie przesadzała, bo więcej może zaszkodzić niż pomóc.

Mądrej to czasami dobrze posłuchać, to co ma wogóle auta nie myć bo nowy lakier?, ile myślisz powłoka schnie, miesiąc?,rok?. Już przecież lepiej dbać o auto dobrymi produktami co gwarantuje, ze sie zwróci niż pojechać na szczotki i oglądać puźniej piękne swirle.
 
 
Kamill_k 


BMW: 328
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 54
Skąd: wwa
Wysłany: 24-05-11, 14:31   

Z doświadczenia mogę powiedzieć że po czyszczeniu glinką, korekcie lakieru polerką + wosk #16 na 5 letnim aucie, efekt urzymał sie przez cały rok. Korektę robiłem na wiosnę 2010 i do teraz woda porostu leci po aucie jak po maśle, może nie już tak jak na początku, ale na niektórych elementach jeszcze to widać, wosk nakładany tylko raz odrazu po polerce.
W tym roku po 12 miesiącach jazdy nie robię korekty bo lakier wygląda dużo lepiej niż przed korektą w zasadzie nie widać aby doszły na pierwszy rzut oka jakieś swirle, wiec wyczyszcze glinka i wrzuce sam wosk.
Wiec jak widać roboty z tym jest sporo tylko na początku, a pozniej możansie cieszyć z efektu cały rok w zasadzie myjąc tylko auto.

Najważniejsze jest przygotowanie lakieru pod wosk, jeżeli nie usunie się swirli smoły wosków i zabrudzeń, szkoda po prostu waszej pracy na nakladanie czegokolwiek zabezpieczającego po po 2-3 myciach już tego nie będzie.


Słabe zdjęcie ale cos widać, auto umyte na myjni proszkowej BP po niecałym roku od nałożenia wosku
https://picasaweb.google.com/lh/photo/KnQcVoUnS274Qqdv3MEY-TwB-6HEyFmbeLymDVPe1bA?feat=directlink


Tak ta klapa wyglądała przed korektą
https://picasaweb.google.com/lh/photo/1REaLA-TZT9QNNrAnpflJg?feat=directlink

A tutaj cały wątek z moich prac.
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=1856

Podejście było takie żeby użyć jak najmniejszej liczby kosmetyków, czyli 1 typ pada, jedna pasta, 1 wosk, żadnych wet looków itp, bo stwierdziłem ze na pierwszy raz będzie za dużo rzeczy do ogarniecia, gdybym dolozyl do tego kilka rodzajów padów past i innych kosmetyków nie zamknął bym sie w 2 dniach na pewno.

No i najważniejsze są detale, nie ma nic gorszego niż błyszczące auto na brudnych szarych oponach z nadkolami zbierającymi bród od miesięcy - tylko to już jest temat do ogarnięcia przy każdym myciu, jednorazowo nie da sie tego zabezpieczyć jak lakieru na dłuższy czas.

To samo z szybami, lampami listwami, stare poobijane klosze lamp będą razić wyglądem przy wypolerowanym na lustro lakierze i na odwrót.

Nie zapomnijcie o umyć alu felg z obydwu stron, na pewno pomoże jakiś dobry kwas do mycia felg żeby usunąć stary nie czyszczony brud od środka + szczoteczka do zębów.

Detailing bmw planuje na wakacje, będzie też polerowanie szyb tlenkiem ceru, napewno zrobie jakaś relacje.
 
 
patrykowski87 


BMW: e36 coupe
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 602
Skąd: chorzow
Wysłany: 24-05-11, 15:53   

Cytat:
No i najważniejsze są detale, nie ma nic gorszego niż błyszczące auto na brudnych szarych oponach z nadkolami zbierającymi bród od miesięcy


mysle ze to bedzie dobre :
Dodam Mały faq:

Szablon do maskowania felgi (przydatne do nabłyszczania opon)

Potrzebne będą:
-nóż do tapet
-duży karton
-duży cyrkiel
-linijka/taśma miernicza

1. Mierzymy średnicę felgi 16" mają około 17" a na 17" wyszedł mi szablon średnicy 18 i 3/4".
2. Odmierzamy promień na cyrklu.
3. Odrysowujemy okrąg.

4. Wycinamy precyzyjnie po linii nożykiem tak jakby to był a wyrzynarka :D .
5. Wycinamy otwory na dłoń.

6. Voila - Przykładamy do koła, pryskamy preparatem do nabłyszczania, a nadmiar wycieramy gąbką.
7. Cieszymy się równomiernie nabłyszczoną oponą i niezafajdanymi felgami.
_________________
Każdy ma taki moment kiedy musi zamknąć pewien etap, nie po to aby stanąć w pewnym miejscu, tylko po to aby iść dalej ! po to aby sięgnąć dalej ! po to aby zrobić więcej !
 
 
kazikm3 
///M POWER



BMW: e38 735iA V8 98r. e46 320ci 01r. e36 316i 98r
Silnik: V8R6R4
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 80 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 3997
Skąd: dolnośląskie/UK
Wysłany: 24-05-11, 16:18   

dobry patent :ok:
_________________
/// BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET ///

Życie Jest Zbyt Krótkie Żeby Jeźdźić Dizlem

Gość See my 7er
Gość See Wife's CONVETIBLE
Gość See my 3series
Gość See Wife's 3er
 
 
 
patrykowski87 


BMW: e36 coupe
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 602
Skąd: chorzow
Wysłany: 24-05-11, 17:30   

patentow na mycie/czyszczenia auta jest wiele tylko nikt niechce sie pochwalic jak to robia :hm:
_________________
Każdy ma taki moment kiedy musi zamknąć pewien etap, nie po to aby stanąć w pewnym miejscu, tylko po to aby iść dalej ! po to aby sięgnąć dalej ! po to aby zrobić więcej !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 15