Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Car Detailing
Autor Wiadomość
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 24-05-11, 18:09   

Większosć produktów do nabłyszczania opon jest w postaci gęstej cieczy i ładnie je sie rozprowadza przy pomocy aplikatora gąbkowego. No ale jak ktos ma w areozolu to patent git :) .
_________________

 
 
patrykowski87 


BMW: e36 coupe
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 602
Skąd: chorzow
Wysłany: 24-05-11, 18:23   

to teraz pytanie z innej beczki :lol: jezeli auto bedzie skonczone/polakierowane na nowo ok 10 czerwca to czy warto je odrazu Woskowac ?? lakier nie bedzie jeszcze "ZA"swiezy na takie prace ??czy lepiej bedzie strzymac sie z takimi pracami 2-3 tygodnie zeby wszystko sie prawidlowo utwardzilo itp?
juz wiem ze glinke uzywac 2-3 razy w roku wiec mysle ze nie bedzie potrzeby zeby je glinkowac odrazu ,tylko jak z tymi woskami ??

duzo jezdze autem i zawsze stwierdzam ze po godzinie od umycia auto zawsze jest ob kurzone (nawet jak stoi w miejscu :( ) jest na to tez jakas rada??
_________________
Każdy ma taki moment kiedy musi zamknąć pewien etap, nie po to aby stanąć w pewnym miejscu, tylko po to aby iść dalej ! po to aby sięgnąć dalej ! po to aby zrobić więcej !
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 24-05-11, 18:40   

Oczywiście, że tak. Podstawą lśniacego i wolnego od rysek lakieru jest jego zabezpieczenie. Lakier schnie pod lampami a nie pod gołym niebem, kiedy je odbierasz jest już w pełni gotowe :) . Bez zastanowienia nakładaj odrazu. Tak jeszcze nawiasem mówiąc wiele lakierników rozprowadza politury (najczęsciej te 3M) po lakierowaniu :) .
patrykowski87 napisał/a:
duzo jezdze autem i zawsze stwierdzam ze po godzinie od umycia auto zawsze jest ob kurzone (nawet jak stoi w miejscu ) jest na to tez jakas rada??

Tak Quick Detailer idealnie się nadaje do bezpiecznego usuwania takiego lekkiego zanieczyszczenia. Niektóre Seleanty, oraz Quick detailery mają właściwości antystatyczne. Czy woski też je posiadają to nie jestem pewien, jeżeli tak to napewno nie wszytkie.
 
 
patrykowski87 


BMW: e36 coupe
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 602
Skąd: chorzow
Wysłany: 24-05-11, 18:50   

w moim przypadku bedzie to tak wygladac ze wracam do kraju na miesiac czasu(auto bedzie juz gotowe :cwaniak: )miesiac czasu bede jezdzilem autem (bardzo duzo po zlotach :lol: )wiec bede chcial miec auto jak najbardziej wypicowane ,a po miesiacu ,gdzies w sierpniu auto znow wraca do garazu na ok 2-3 miesiace :no: i bedzie czekac :dewil:

wiec jezeli po powrocie zrobie nowy lakier szamponem,glinka,woskiem i np po 2-3 tygodniach powtorze ten zabieg i dam do garazu to z lakierem nic nie powinno zlego stac??(czytam rozne informacje i mam metlik w glowie :ops: :coo: ) bedzie to swiezy lakier i boje sie uzyc jakiejs ostrej chemi :wstyd:
_________________
Każdy ma taki moment kiedy musi zamknąć pewien etap, nie po to aby stanąć w pewnym miejscu, tylko po to aby iść dalej ! po to aby sięgnąć dalej ! po to aby zrobić więcej !
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 24-05-11, 18:52   

Nic się nie stanie. Tylko nie uzywaj glinki na nowym lakierze bo to będzie bez sensu, glinka zbiera nagromadzone zanieczyszczenia które się długo odkładały a są nie mozliwe do usunięcia przez szampon.
Edit:
Nic z tego co wymieniłeś nic nie jest ostrą chemią :D . Szampon najlepiej brac z obojętnym pH, możesz też wziąść naturalny wosk z carnauba jeśli nie chcesz stosować syntetyków.
patrykowski87, Odsyłam cie jeszcze raz na forum http://www.detailingclub.pl .Pisz tam smiało co chcesz wiedziec :) .
 
 
patrykowski87 


BMW: e36 coupe
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 602
Skąd: chorzow
Wysłany: 24-05-11, 19:19   

dav jestem na tym forum ale jest tyle sprzecznych informacji -gusta i gusciki :hm: ze laik taki jak ja niewie co otym wogle myslec :coo:
_________________
Każdy ma taki moment kiedy musi zamknąć pewien etap, nie po to aby stanąć w pewnym miejscu, tylko po to aby iść dalej ! po to aby sięgnąć dalej ! po to aby zrobić więcej !
 
 
Kamill_k 


BMW: 328
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 54
Skąd: wwa
Wysłany: 24-05-11, 19:35   

Lakiernik po lakierowaniu przepoleruje ci całe auto, wiec tylko go umyj dokładnie, nie zaszkodzi zrobić to 2x, żeby pozbyć sie ewentualnych zabrudzeń po lakierowaniu, wytrzyj do sucha dokladnie każdy element mikrofibrą która też zbierze resztki i zapodaj wosk (czysty twardy wosk nie jakas paste).
Wszystkie te srodki trzeba wcierać w lakier, nie nałożyć ot tak i wypolerować, wtedy to sie w miare trzyma. Można też nawoskować go dwukrotnie, drugi raz po powiedzmy 24h od wypolerowania poprzedniej warstwy.

Myśle że po dobrym wosku glinka nie będzie ci potrzebna przez długi czas, zalezy tez czy auto bedzie stało pod drzewem, jezdzilo po swierzo remontowanych drogach itp, ale jezeli nie to myśle ze ok 5tys km zrobisz zanim bedzie potrzeba używania glinki.
Czuć to pod ręka, jak zmoczysz lekier i przejedziesz dłonią musi być gladko i bardzo ślisko jak tafla lodu, jeżeli po myciu jednak wyczujesz jakis kropki pod palcami, albo lakier będzie lekko szorstki - wtedy glinka i dużo lubrykantu żeby nie porobić hologramów.
 
 
patrykowski87 


BMW: e36 coupe
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 602
Skąd: chorzow
Wysłany: 24-05-11, 19:54   

Kamill_k napisał/a:
Można też nawoskować go dwukrotnie, drugi raz po powiedzmy 24h od wypolerowania poprzedniej warstwy.


oczywiscie przed 2 woskowaniem dobrze umyc auto
_________________
Każdy ma taki moment kiedy musi zamknąć pewien etap, nie po to aby stanąć w pewnym miejscu, tylko po to aby iść dalej ! po to aby sięgnąć dalej ! po to aby zrobić więcej !
 
 
maksss 



BMW: S65
Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 337
Skąd: Krk
Wysłany: 24-05-11, 20:42   

Dav napisał/a:
Tak Quick Detailer idealnie się nadaje do bezpiecznego usuwania takiego lekkiego zanieczyszczenia. Niektóre Seleanty, oraz Quick detailery mają właściwości antystatyczne. Czy woski też je posiadają to nie jestem pewien, jeżeli tak to napewno nie wszytkie.


Tu się zgodze, ale nie do końca, bo jeśli auto jest posiada kilku dniowy kurz drogowy, to dla bezpieczeństwa lakieru lepiej wcześniej spłukać go wodą, wytrzeć specjalnym ręcznikiem do wycierania i dopiero nałożyć QD, wtedy mamy pewność że nie porysujemy lakieru.

Kamill_k napisał/a:
Lakiernik po lakierowaniu przepoleruje ci całe auto, wiec tylko go umyj dokładnie, nie zaszkodzi zrobić to 2x, żeby pozbyć sie ewentualnych zabrudzeń po lakierowaniu, wytrzyj do sucha dokladnie każdy element mikrofibrą która też zbierze resztki i zapodaj wosk (czysty twardy wosk nie jakas paste).
Wszystkie te srodki trzeba wcierać w lakier, nie nałożyć ot tak i wypolerować, wtedy to sie w miare trzyma. Można też nawoskować go dwukrotnie, drugi raz po powiedzmy 24h od wypolerowania poprzedniej warstwy.

Myśle że po dobrym wosku glinka nie będzie ci potrzebna przez długi czas, zalezy tez czy auto bedzie stało pod drzewem, jezdzilo po swierzo remontowanych drogach itp, ale jezeli nie to myśle ze ok 5tys km zrobisz zanim bedzie potrzeba używania glinki.
Czuć to pod ręka, jak zmoczysz lekier i przejedziesz dłonią musi być gladko i bardzo ślisko jak tafla lodu, jeżeli po myciu jednak wyczujesz jakis kropki pod palcami, albo lakier będzie lekko szorstki - wtedy glinka i dużo lubrykantu żeby nie porobić hologramów.


Podstawą oprócz glinkowania na nowym lakierze jest użycie cleanera, bez tego nie ma co ruszac tematu nakładania wosku. Auto wystarczy umyć raz, a dobrze ( polecam użyć APC ), zmyje wszystkie pozostałości po pastach polerskich.
_________________
Potrzebujesz porad car detailingu,kosmetyków - pisz na PW :)
 
 
Kamill_k 


BMW: 328
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 54
Skąd: wwa
Wysłany: 25-05-11, 09:49   

maksss napisał/a:

Podstawą oprócz glinkowania na nowym lakierze jest użycie cleanera, bez tego nie ma co ruszac tematu nakładania wosku. Auto wystarczy umyć raz, a dobrze ( polecam użyć APC ), zmyje wszystkie pozostałości po pastach polerskich.

A po co glinować lakier po polerce ? Co miała by usunąć glinka, ostra pasta zbierze po pierwszym przejechaniu padem.
Co do APC to dobry pomysł, sam muszę sie zapatrzeć właśnie w coś mocniejszego niż szampon.
Można takim APC odświeżyć stare czarne plastiki zewnętrzne ? Czy polecasz coś innego ?
 
 
maksss 



BMW: S65
Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 337
Skąd: Krk
Wysłany: 25-05-11, 09:54   

Kamill_k napisał/a:
A po co glinować lakier po polerce ? Co miała by usunąć glinka, ostra pasta zbierze po pierwszym przejechaniu padem.
Co do APC to dobry pomysł, sam muszę sie zapatrzeć właśnie w coś mocniejszego niż szampon.Można takim APC odświeżyć stare czarne plastiki zewnętrzne ? Czy polecasz coś innego ?


nie tak dawno miałem auto lakierowane i profilaktycznie użyłem glinki i glinka czysta nie była, być może też dlatego, że zanim zrobiłem car detailing, jeżdziłem autem pare dni. Co do APC, to APC ma za zadanie oczyścić wszystko na co zostanie położone, plastiki oczyści, ale trzeba na nie położyć coś co je zabezpieczy i nada im wygląd pierwotny, polecam środek CarPro Perl.
_________________
Potrzebujesz porad car detailingu,kosmetyków - pisz na PW :)
 
 
Kamill_k 


BMW: 328
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 54
Skąd: wwa
Wysłany: 25-05-11, 13:24   

maksss napisał/a:
Kamill_k napisał/a:
A po co glinować lakier po polerce ? Co miała by usunąć glinka, ostra pasta zbierze po pierwszym przejechaniu padem.
Co do APC to dobry pomysł, sam muszę sie zapatrzeć właśnie w coś mocniejszego niż szampon.Można takim APC odświeżyć stare czarne plastiki zewnętrzne ? Czy polecasz coś innego ?


nie tak dawno miałem auto lakierowane i profilaktycznie użyłem glinki i glinka czysta nie była, być może też dlatego, że zanim zrobiłem car detailing, jeżdziłem autem pare dni. Co do APC, to APC ma za zadanie oczyścić wszystko na co zostanie położone, plastiki oczyści, ale trzeba na nie położyć coś co je zabezpieczy i nada im wygląd pierwotny, polecam środek CarPro Perl.

OK, dzieki, mam jakiś żel sonaxa, wiec na razie go nie zmienię, ale on jest do konserwacji, brakuje mi czegoś mocniejszego niż szampon (m.in do mycia po polerce), żeby zmyć tą utlenioną warstwę czarnego plastiku.
 
 
kucharz 
lokalny ekscentryk



Imię: Konrad
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 18 razy
Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 2439
Skąd: Siedlce
Wysłany: 01-06-11, 12:55   

mam dwa pytania
1) jaki będzie dobry kosmetyk do konserwacji skóry, w samochodzie rzecz jasna ;)
do tej pory używałem sonaxa
http://www.autokosmetyki...._do_skory_s.jpg
mam do deski poorboysa world natural look, który podobno może być też używany do konserwacji skóry, prawda to?
2) troche będzie opisu, żeby było wszystko jasne
było mycie, glinkowanie, politura i woskowanie
mam też ultimate quick detailera meguiarsa
żeby go użyć (quick detailer) trzeba umyć auto zwykłą wodą, tylko właśnie, sama woda nie usuwa brudu tylko kurz, jak czyszczę detailerem to razem z nim zbieram brud, szamponow i pianek na myjniach użyć nie wolno, bo wypłuczą to co wcześniej nałożyłem
i teraz pytanie, czy tak powinno być czy powinienem przed użyciem q.detailera wcześniej jakos usunąć ten brud z karoserii, a jeśli tak to czym?:)
 
 
 
///ADi 
Zbieracz Złomu



BMW: E36 | E46 | E38
Imię: Adi
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 5282
Skąd: Łódź
Wysłany: 01-06-11, 15:57   

kucharz napisał/a:
czy tak powinno być czy powinienem przed użyciem q.detailera wcześniej jakos usunąć ten brud z karoserii, a jeśli tak to czym?:)


powinieneś przynajmniej spłukać auto pod ciśnieniem... ale ja przed użyciem UQD poprostu myje auto szamponem. Wiele osób użwa QD na mocno zakurzony lakier ale ja nie mam odwagi więc jak auto nie jest bardzo brudne to tylko spukuję i na to QD. :wstydnis:
_________________
...a mystical bond between man and machine...

1998 BMW 320i E36 Cabrio --> http://www.bmw3er.pl/view...t=36480&start=0
2000 BMW 320i E46 Coupe --> http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=56971
1998 BMW 728i E38 --> http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?p=655299#655299

https://www.facebook.com/PremiumClassicsCars/
 
 
 
maksss 



BMW: S65
Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 337
Skąd: Krk
Wysłany: 01-06-11, 16:20   

kucharz napisał/a:
mam do deski poorboysa world natural look, który podobno może być też używany do konserwacji skóry, prawda to?


niestety, ale nieprawda :)


kucharz napisał/a:
żeby go użyć (quick detailer) trzeba umyć auto zwykłą wodą, tylko właśnie, sama woda nie usuwa brudu tylko kurz, jak czyszczę detailerem to razem z nim zbieram brud, szamponow i pianek na myjniach użyć nie wolno, bo wypłuczą to co wcześniej nałożyłem
i teraz pytanie, czy tak powinno być czy powinienem przed użyciem q.detailera wcześniej jakos usunąć ten brud z karoserii, a jeśli tak to czym?:)


jeśli to jest tylko kilkudniowy kurz, to wystarczy spłukać auto, wytrzeć ręcznikiem i wtedy użyć QD, jeśli jest to brud np po deszczu to zanim użyjesz QD, musisz użyć szamponu, najlepiej taki z neutralnym pH,wtedy napewno nie zmyje Ci wosku, albo aktywnej piany również z neutralnym pH.
_________________
Potrzebujesz porad car detailingu,kosmetyków - pisz na PW :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 15