Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Car Detailing
Autor Wiadomość
kucharz 
lokalny ekscentryk



Imię: Konrad
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 18 razy
Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 2439
Skąd: Siedlce
Wysłany: 01-06-11, 16:34   

maksss napisał/a:
kucharz napisał/a:
mam do deski poorboysa world natural look, który podobno może być też używany do konserwacji skóry, prawda to?


niestety, ale nieprawda :)


więc co polecasz? :)


maksss napisał/a:
kucharz napisał/a:
żeby go użyć (quick detailer) trzeba umyć auto zwykłą wodą, tylko właśnie, sama woda nie usuwa brudu tylko kurz, jak czyszczę detailerem to razem z nim zbieram brud, szamponow i pianek na myjniach użyć nie wolno, bo wypłuczą to co wcześniej nałożyłem
i teraz pytanie, czy tak powinno być czy powinienem przed użyciem q.detailera wcześniej jakos usunąć ten brud z karoserii, a jeśli tak to czym?:)


jeśli to jest tylko kilkudniowy kurz, to wystarczy spłukać auto, wytrzeć ręcznikiem i wtedy użyć QD, jeśli jest to brud np po deszczu to zanim użyjesz QD, musisz użyć szamponu, najlepiej taki z neutralnym pH,wtedy napewno nie zmyje Ci wosku, albo aktywnej piany również z neutralnym pH.


taki będzie dobry?
http://www.shiningcar.pl/...ion-Car-Wash/15
 
 
 
maksss 



BMW: S65
Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 337
Skąd: Krk
Wysłany: 01-06-11, 17:47   

kucharz napisał/a:
więc co polecasz? :)


Środki firmy Lexol, naprawde dają rade i efekt jest bardzo dobry :)

http://www.shiningcar.pl/pl/producer/Lexol/9

kucharz napisał/a:
taki będzie dobry?
http://www.shiningcar.pl/...ion-Car-Wash/15


tak :ok:
_________________
Potrzebujesz porad car detailingu,kosmetyków - pisz na PW :)
 
 
blaszczu91 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 192
Skąd: Łódź
Wysłany: 01-06-11, 19:14   

kucharz napisał/a:


taki będzie dobry?
http://www.shiningcar.pl/...ion-Car-Wash/15


Z szamponów Meguiar`sa bardziej polecam Gold Class. Świetny stosunek ceny do jakości i wydajności. O NXT chodzą trochę gorsze opinie choć sam nie testowałem bo używam Gold Classa :ok:
 
 
 
kucharz 
lokalny ekscentryk



Imię: Konrad
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 18 razy
Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 2439
Skąd: Siedlce
Wysłany: 01-06-11, 19:25   

blaszczu91 napisał/a:
kucharz napisał/a:


taki będzie dobry?
http://www.shiningcar.pl/...ion-Car-Wash/15


Z szamponów Meguiar`sa bardziej polecam Gold Class. Świetny stosunek ceny do jakości i wydajności. O NXT chodzą trochę gorsze opinie choć sam nie testowałem bo używam Gold Classa :ok:


zapytałem o NXT'a bo akurat taki mam :)
 
 
 
maksss 



BMW: S65
Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 337
Skąd: Krk
Wysłany: 02-06-11, 08:46   

blaszczu91 napisał/a:
Z szamponów Meguiar`sa bardziej polecam Gold Class. Świetny stosunek ceny do jakości i wydajności. O NXT chodzą trochę gorsze opinie choć sam nie testowałem bo używam Gold Classa :ok:


Gold Glass, a NXT według mnie to jedno i to samo, testowałem oba i oba są świetne :) Jeden i drugi tak samo działają na lakier, czyli neutralnie nie zmywając powłoki wosku, na pewno najlepszymi w tej chwili szamponami na rynku są :

- Duragloss 901 oraz Dodo Juice
_________________
Potrzebujesz porad car detailingu,kosmetyków - pisz na PW :)
 
 
sucre 


BMW: 328
Imię: Adam
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 105
Wysłany: 02-06-11, 14:07   

Od siebie dodam że Duragloss 901 nie tylko jest najlepszym szamponem ale również wychodzi dużo bardziej ekonomicznie on szamponów Megsa ( kiedyś na dw był wątek w którym pisano że NXT niezbyt lekko obchodzi się z woskiem ).
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 02-06-11, 14:24   

maksss, A co powiesz o CHEMICAL GUYS MAXI SUDS II ?. Też ponoć bezpieczny dla wosku.
_________________

 
 
maksss 



BMW: S65
Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 337
Skąd: Krk
Wysłany: 02-06-11, 14:46   

sucre napisał/a:
Od siebie dodam że Duragloss 901 nie tylko jest najlepszym szamponem ale również wychodzi dużo bardziej ekonomicznie on szamponów Megsa ( kiedyś na dw był wątek w którym pisano że NXT niezbyt lekko obchodzi się z woskiem ).


każdy ma swoje zdanie i inną opinie, Duragloss w stosunku cena/jakość/wydajność nie ma sobie równych w tej chwili, testowałem go kilka razy i jest naprawde świetnym szamponem i ma bardzo dużo pozytywnych opini, co do NXT to był to kiedyś mój pierwszy szampon ( zanim jeszcze Meguiars był wogóle dostępny w Polsce ), myłem nim kilka aut przez cały rok i nie zauważyłem, żeby zmywał ani żle działał na wosk :)

Dav napisał/a:
maksss, A co powiesz o CHEMICAL GUYS MAXI SUDS II ?. Też ponoć bezpieczny dla wosku.


osobiście nie testowałem, może w przyszłym tygodniu przetestuje bo aktualnie czekam na większą dostawe od Chemical Guys właśnie :)
_________________
Potrzebujesz porad car detailingu,kosmetyków - pisz na PW :)
 
 
patrykowski87 


BMW: e36 coupe
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 602
Skąd: chorzow
Wysłany: 29-06-11, 14:12   

maksss napisał/a:


kucharz napisał/a:
żeby go użyć (quick detailer) trzeba umyć auto zwykłą wodą, tylko właśnie, sama woda nie usuwa brudu tylko kurz, jak czyszczę detailerem to razem z nim zbieram brud, szamponow i pianek na myjniach użyć nie wolno, bo wypłuczą to co wcześniej nałożyłem
i teraz pytanie, czy tak powinno być czy powinienem przed użyciem q.detailera wcześniej jakos usunąć ten brud z karoserii, a jeśli tak to czym?:)


jeśli to jest tylko kilkudniowy kurz, to wystarczy spłukać auto, wytrzeć ręcznikiem i wtedy użyć QD, jeśli jest to brud np po deszczu to zanim użyjesz QD, musisz użyć szamponu, najlepiej taki z neutralnym pH,wtedy napewno nie zmyje Ci wosku, albo aktywnej piany również z neutralnym pH.


jezeli np wczoraj wypastowalem auto a teraz spadl deszcz to wystarczy splukac auto i wytrzec do sucha a potem uzyc quick detailer lub czy warto jeszcze umyc auto szamponem ??
_________________
Każdy ma taki moment kiedy musi zamknąć pewien etap, nie po to aby stanąć w pewnym miejscu, tylko po to aby iść dalej ! po to aby sięgnąć dalej ! po to aby zrobić więcej !
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 29-06-11, 17:32   

Jeżeli zabrudzenia są lekkie (takie typowe po deszczu i nic po za tym), to wystarczy przepłukać, i puźniej ewentualnie nie dociągnięcia, plamy itp poprawic Quick Detailerem.
_________________

 
 
corba86 


Wiek: 37
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 18
Skąd: Jarosław
Wysłany: 29-09-11, 23:09   

Witam mam takie pytanko, mam pomalowane auto elementami i chciałbym zrobić car detaling i nie wiem czy elementy które są świeżo pomalowane mam tak samo potraktować jak i te stare czy to odgrywa jakąś role czy można wszystko tak samo robić ?
 
 
Gringo 



BMW: E90 330xd LCI
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 1006
Skąd: Atlantyda
Wysłany: 30-09-11, 00:18   

co myslicie o takim zestawie na poczatek?

http://www.pro-shine.de/A...ype=2&referid=1
 
 
kazikm3 
///M POWER



BMW: e38 735iA V8 98r. e46 320ci 01r. e36 316i 98r
Silnik: V8R6R4
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 80 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 3997
Skąd: dolnośląskie/UK
Wysłany: 30-09-11, 08:08   

zaczynałem od takich samych :cwaniak2:
step 1,2,3 tylko inny szampon i kupiłem wosk ;)

jeszcze masz torbę w zestawie :ok:
_________________
/// BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET ///

Życie Jest Zbyt Krótkie Żeby Jeźdźić Dizlem

Gość See my 7er
Gość See Wife's CONVETIBLE
Gość See my 3series
Gość See Wife's 3er
 
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 30-09-11, 10:50   

Gringo, odstaw megsy, można znaleść lepsze i tańsze kosmetyki. Napisz domnie na pw ile chcesz kasy na to przeznaczyc a ja ci coś rozkminie (każdy produkt z uzasadnieniem, żeby nie było ze na pałe coś ci proponuje :D ).
_________________

 
 
kucharz 
lokalny ekscentryk



Imię: Konrad
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 18 razy
Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 2439
Skąd: Siedlce
Wysłany: 30-09-11, 10:54   

Dav napisał/a:
Gringo, odstaw megsy, można znaleść lepsze i tańsze kosmetyki. Napisz domnie na pw ile chcesz kasy na to przeznaczyc a ja ci coś rozkminie (każdy produkt z uzasadnieniem, żeby nie było ze na pałe coś ci proponuje :D ).


a dlaczego na PW? to jakaś tajemnica? po to jest forum, żeby pozostali też się dowiedzieli
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14