Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
klejenie podsufitki
Autor Wiadomość
Krawol 
Nowy User - Witamy ;)

Dołączył: 16 Gru 2016
Posty: 2
Skąd: Otwock stolica BMW
Wysłany: 08-05-17, 23:10   

Siemka. Sorry ze odkopuję ale jaki kolor najbardziej zbliżony jest do Ori m pakietu? SAM 02 CZY SAM 03 od firmy trendj (hurtownia tapicerska.pl) Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

SAM02 sufit
http://hurtowniatapicersk...podsufitke.html

Czy

SAM03 sufit
http://hurtowniatapicersk...podsufitke.html

Mi bardziej chyba do SAM 02 bo Ori m pakoet nie jest tak czarny czarny do końca
 
 
NoFlashZone 



BMW: E36
Imię: Łukasz
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 86
Skąd: LUB
Wysłany: 23-06-17, 13:09   

Odświeżam bo nie ma sensu nowego tematu zakładać,
mam ten sam dylemat co kolega wyżej, 02 czy 03? Miał ktoś już do czynienia z tym materiałem, który bardziej wygląda jak ori?
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 27-06-17, 10:56   

Mam porobione zdjęcia oryginalnego czarnego sufitu, dziś jak wrócę z pracy po 22 to je wrzucę. Już teraz mogę wam powiedzieć, że kolorystycznie jak najbardziej pasuje druga opcja (ta bardziej czarna). Słupki i okolice szyb, szyberdachu mam jaśniejsze bo lata zrobiły swoje ale środek jest dość ciemny :) Zresztą ocenicie sami. Te dwa materiały, aż tak drastycznie odcieniem się nie różnią więc co by się nie wzięło będzie :ok: Przecież to nam ma się podobać .
_________________

 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 27-06-17, 22:34   




_________________

 
 
NoFlashZone 



BMW: E36
Imię: Łukasz
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 86
Skąd: LUB
Wysłany: 28-06-17, 09:45   

Zamówiłem juz ciemniejszą wersje 03, zrobię foty dla porównania jakby ktos też mial taki problem ;)
 
 
Naymad 
motodeviant



BMW: E36
Silnik: JeszczeM50
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 11 razy
Wiek: 37
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 286
Skąd: Kielce
Wysłany: 28-06-17, 10:08   

Mam ten sam materiał, tyle że kupiłem w hurtowni w kielcach.
Ma inną "strukturę" niż ori materiał, i jest troszkę mniej czarny w swojej głębi.
Gąbka też nie ułatwia zadania - jest grubsza niz w ori i trzeba upychać w uszczelki na krawędziach.

Niemniej jednak, warto odświeżyć sufit, wszystko po zakończeniu prac wygląda git :ok:
_________________
 
 
NoFlashZone 



BMW: E36
Imię: Łukasz
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 86
Skąd: LUB
Wysłany: 28-06-17, 16:31   

Naymad, ściągnąłes material ze słupków? Masz jakis pomysl na to? Na moich material trzyma mocno i nie mam pojecia jak to zacząć.
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 28-06-17, 21:42   

Rwij się nie bój, resztę kleju i gąbki łagodnie zbierz drucianką a jak trzeba to popraw papierem ściernym. Jak klej nie chce puścić można spróbować to podgrzać ale odradzał bym stosowanie jakichkolwiek rozpuszczalników itp.
_________________

 
 
NoFlashZone 



BMW: E36
Imię: Łukasz
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 86
Skąd: LUB
Wysłany: 29-06-17, 19:41   

To tak.
Materiał dostałem dzisiaj i od razu jako że miałem gotowe elementy zacząłem oklejać.
Kupiłem do tego też klej Bonaterm. Co do materiału, nie jest wcale taki gruby, póki co dobrze się układa.
Wybrałem opcję SAM03, jest ciemny, nie za mocno ale efekt będzie widać w aucie, w świetle dziennym wygląda nieco inaczej i raczej odradzałbym kupno popielatego, może się mocno różnić.

Piszę bo dużo szukałem opinii i nic nie znalazłem, jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało pytać ;)

Poniżej kilka fot jak to wygląda, tapicerem nie jestem, pierwszy raz coś takiego robię także jak popełniam jakieś błędy nie bierzcie przykładu :P Jest pare niedoróbek ale myślę że zniwelują się przy montażu.

 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 29-06-17, 21:59   

Nie jest to wygląd OEM ale i tak warto jechać dalej :) Póki co jest spoko.
_________________

 
 
NoFlashZone 



BMW: E36
Imię: Łukasz
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 86
Skąd: LUB
Wysłany: 05-07-17, 15:54   

Udało się, ręce odpadają ale warto było.
Jest to moje pierwsze auto, mimo, że z mechanikiem nie mam nic wspólnego sam próbuję coś działać.
Jak widać, jak ma się chęci to można.
Sufit wyszedł meega wg mnie, na pewno lepiej niż stary sufit i niż jakbym miał kupić mpakietowego trupa poodklejanego za 500+ ;)

Foty przed i po. Tylne słupki jeszcze nie zamontowane ze względu na poszukiwania lampek ori mpak. Chyba jakiś rarytas bo nikt nie ma :lol:



Pogoda nie dopisuje ale jak tylko się poprawi zrobię zdjęcia na zew a nie w garażu bo tam niewiele widać ;)

Foty z telefonu i brak szczegółów, blaszak to niezbyt dobre miejsce na zdjęcia :P

A i co do samego klejenia, proponuję kupić 3 puszki kleju 400ml, na pewno nie zaszkodzi ;)

Jakby ktoś się wahał co do materiału, moim zdaniem jest super, pianka miękka i dobrze się formuje na zagięciach, polecam. Czas jaki mi zajął ten proces to jakieś 4-5dni pracy na spokojnie.
 
 
Przemek23zip 



BMW: E36 323 & 328
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 353
Skąd: Żary
Wysłany: 05-07-17, 16:23   

Moim zdaniem wyszło naprawdę spoko. Gratuluję efektu i zapału i poświęcenia w pracę.
 
 
Dav 



Imię: Dawid
Silnik: M52B20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 48 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 2555
Skąd: Białystok
Wysłany: 05-07-17, 17:01   

No i elegancko :ok: Co sprawiło najwięcej problemu?
_________________

 
 
NoFlashZone 



BMW: E36
Imię: Łukasz
Nadwozie: Coupe
Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 86
Skąd: LUB
Wysłany: 05-07-17, 17:38   

Najwięcej zachodu było ze zdzieraniem materiału i kleju ze słupków,
słupki okleiłem sam, do sufitu potrzebna jest druga osoba i wtedy tez idzie lekko. Wymontowanie płyty szybra też trochę zajmuje ale bardziej jest to czasochłonne niż trudne. Najtrudniejszym etapem w moim przypadku okazuje się być kupno tylnych lampek, chcę wszystko ori i lampek nie zamierzam malować :P

Także jak ktoś się waha to śmiało kupować materiał, klej i jazda.
Jest dużo dostępnych filmów instrukcji w necie, bez problemu każdy znajdzie rozwiązanie jak czegoś nie wie.

PS
Ja dla przykładu zastanawiałem się jaki budżet trzeba mieć na taką operację, ja zmieniałem wszystko ze względu na szary sufit. Elementy plastikowe - różnie, jak kto znajdzie.
Materiał i klej to koszt ok. 140-150zł + koszty wysyłki w moim przypadku. Lepiej to zrobić samemu niż kupowac ponad 20letni materiał za kolosalne sumy ;)
 
 
CoTyChcesz 


BMW: E36 Coupe
Imię: Piotrek
Silnik: m50b25
Nadwozie: Coupe
Wiek: 28
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 30
Skąd: Lipsko
Wysłany: 07-07-17, 00:42   

Heh sam długo polowałem na te lampki mpakietowe i nawet udało i się kupić te z przyciskiem. pewnie Cię wkurzę ale wyglądają super. :P Co więcej akurat ktoś wystawił na allegro i kupiłem na szybkości bo polowałem na nie około miesiąca. Ktoś później je miał na sprzedaż nawet ale już nie pamiętam kto. W każdym razie jeszcze masz niby aso ale jak się pytałem to powiedzieli za nowe coś około 700zł, nie dam sobie ręki uciąć ale chyba to było za komplet. :lol: Ja swoje wyrwałem w sumie w normalnej cenie czyli około 150+ przesyłka. Co do klejenia podsufitu to chciałem się wziąć za to i planowałem kupić tę tkaninę. Z tego widzę to nie spełnia moich oczekiwań natomiast cały czas mam dylemat czy może lepiej kupić alcantarę na sufit słupki przód i tył i na półkę ale chcę uniknąć efektu wieśniaczenia autka. Stąd jeszcze się wstrzymuję. Co do tego materiału to o wiele jaśniejszy niż na zdjęciach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 14