Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
m40b16 czasem nie chce odpalić i nie chodzi na PB
Autor Wiadomość
The Polak 


BMW: e36
Imię: Robert
Silnik: m52b20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 23 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 1736
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 24-04-11, 01:18   m40b16 czasem nie chce odpalić i nie chodzi na PB

Witam wszystkich tak jak już wspominałem w moim poprzednim temacie kupiłem e30 z m40b16 pod maską. Wszystko było w porządku tylko ciekło paliwo z pod pompy paliwa oraz niechcący popsułem przewód WN. Dlatego przy okazji wymiany przewodów wymieniłem też świece, kopułkę i palec rozdzielacza. Uszczelniłem też pompę paliwa i zaczęły pojawiać się problemy. Mianowicie podczas lansu po mieście zgasiłem silnik i już nie odpalił. Wcześniej ciężko palił z gazu, ale tym się zbytnio nie przejmowałem stwierdziłem, że do tankuje benzyny i będzie dobrze. Wlałem ok. 7 litrów i nic. Nie pali ani z gazu ani z benzyny. Na centralce gazu gdy przełącznik miałem ustawiony na II samochód jeździł na gazie. Na 0 w sumie nie odczuwałem żadnej różnicy czyli powinno przerzucać na benzynę, albo nie odcina gazu, a na I od razu gaśnie.
Na pozycji II świeci się zielona dioda. Na pozycji 0 czerwona, a na I nic się nie świeci.
Przed zgaszeniem było wszystko w najlepszym porządku, ładnie się zbierała nawet od 1400 obrotów.
Z problemów jakie zauważyłem na szybko to podczas włączania zapłonu nie słychać pompy paliwa.
Czy w każdej e30 jest tak że pompa paliwa załącza się dopiero podczas kręcenia rozrusznikiem?
Poradźcie mi koledzy co mogę jeszcze sprawdzić po świeży samochód i chcica jazdy jest. :hyhy:
Ostatnio zmieniony przez The Polak 24-04-11, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Marcin08 



BMW: E36 m40
Imię: Marcin
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 462
Skąd: Białystok
Wysłany: 24-04-11, 07:27   

Pompę słychać po przekręcniu zapłonu nie rozrusznika
 
 
MIKUr1 
I am The STIG



BMW: E30 328i
Imię: Michał
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 396 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3897
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 24-04-11, 14:40   

Marcin08, nie masz racji ;) M20 np. nie dobijają po przekręceniu kluczyka, M42 dobija. Wydaje mi się, że M40 także nie dobijają. Na mój mózg masz strzeloną centralkę ;)
_________________
Masz problem ze swoją Beemką? ZAPRASZAM!

https://www.facebook.com/BAVSG/

-------------------------------------------------------

Jeśli mój post był pomocny kliknij pomógł. Z góry dziękuję :hyhy:
 
 
 
The Polak 


BMW: e36
Imię: Robert
Silnik: m52b20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 23 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 1736
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 24-04-11, 14:40   

Dzisiaj po naładowaniu akumulatora odpaliła, ale z gazu. Pompy nie słychać po włączeniu zapłony tylko słychać ją jak się kręci rozrusznikiem i na odpalonym silniku. Sprawdzę czy nie zapchał się filtr na pompie i sprawdzę jej wydajność. Może pomoże jak nie to mazowsze. :lol:

Nie zauważyłem posta MIKUr1'a.
Mam w sumie całą sprawną w 100% instalke lpg od skody favorit. Tylko nie wiem czy centralka od gaźnikowca będzie pasować. Muszę poszukać dokumentów od tej instalacji i zobaczę co tam jest.
Ostatnio zmieniony przez The Polak 24-04-11, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
seniorita 
wariatka ;)



BMW: e39 540 e46 330
Imię: Monika
Silnik: M54
Pomogła: 67 razy
Wiek: 102
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 5602
Skąd: WZ
Wysłany: 24-04-11, 14:41   

Proszę o zmianę tytułu tematu na bardziej czytelny.
_________________

Gość zobacz i oceń mojego juniora
Gość zobacz i oceń mojego kapsla
Gość zobacz i oceń moje 5er
 
 
 
jacusbmw 
Specjalista


BMW: e-36
Pomógł: 54 razy
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1223
Skąd: LODZ
Wysłany: 24-04-11, 14:56   

The Polak napisał/a:
Dzisiaj po naładowaniu akumulatora odpaliła, ale z gazu. Pompy nie słychać po włączeniu zapłony tylko słychać ją jak się kręci rozrusznikiem i na odpalonym silniku. Sprawdzę czy nie zapchał się filtr na pompie i sprawdzę jej wydajność. Może pomoże jak nie to mazowsze. :lol:

Nie zauważyłem posta MIKUr1'a.
Mam w sumie całą sprawną w 100% instalke lpg od skody favorit. Tylko nie wiem czy centralka od gaźnikowca będzie pasować. Muszę poszukać dokumentów od tej instalacji i zobaczę co tam jest.
To prawda,tak jak kolega Mikur1 napisał,pompa działa podczas pracy rozrusznika w e 30 a nie,podzczas przękręcenia kluczyka w pozycji zapłon :)
 
 
The Polak 


BMW: e36
Imię: Robert
Silnik: m52b20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 23 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 1736
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 01-05-11, 22:47   

Panowie problem powrócił jak się ochłodziło. BMW odpala z gazu, ale trzeba ją długo chechłać. Czasem nawet dopiero za 4 5 razem dopiero odpala. Ewidentnie muszę wrzucić nową pompę paliwa, bo napięcie jest ale pompa nie pracuje. Powiedzcie mi czy ta pompa będzie pasować do mojego e30 touringa m40b16?
Szkoda mi katować BMW na samym gazie, bo ewidentnie potrzebuje benzyny żeby odpalić.
Ewentualnie jeśli ktoś ma na sprzedaż sprawną pompę paliwa do m40 wraz z pływakiem to chętnie kupię. :hyhy:
Z góry dzięki za pomoc.
 
 
 
MIKUr1 
I am The STIG



BMW: E30 328i
Imię: Michał
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 396 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3897
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 01-05-11, 23:41   

Powinna być ok :) Najważniejsze to jakoś sensownie ją w smoku zmontować.
_________________
Masz problem ze swoją Beemką? ZAPRASZAM!

https://www.facebook.com/BAVSG/

-------------------------------------------------------

Jeśli mój post był pomocny kliknij pomógł. Z góry dziękuję :hyhy:
 
 
 
The Polak 


BMW: e36
Imię: Robert
Silnik: m52b20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 23 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 1736
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 02-05-11, 23:12   

W smoku myślę, że nie będzie problemem ją zamontować, bo chyba już u nie była wcześniej pompa zmieniana. Wyciągnąłem ją podłączyłem na krótko i silnik się kręci ale nie pompuje. Słychać i czuć, że pracuje, ale po zanurzeniu w benzynie nawet kropelka nie poleci z górnego króćca.
Dzisiaj bawarka rano nie odpaliła jak było zimno, a w południe paliła całkiem przyzwoicie jak była ciepła to nawet za pierwszym razem odpalała z gazu. :yeah:
 
 
 
Adler 



BMW: e36
Imię: Dawid
Silnik: M40
Nadwozie: Sedan
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 134
Skąd: Ober Schlesien
Wysłany: 21-06-11, 23:08   

Jak jest ciepło, i woda w układzie też w miarę to będzie Ci palić nawet za pierwszym z gazu. Gaz jest tak zimny że się nim oparzyć można ;)
_________________
http://dirtysqueeze.blogspot.com/
 
 
 
The Polak 


BMW: e36
Imię: Robert
Silnik: m52b20
Nadwozie: Touring
Pomógł: 23 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 1736
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 21-06-11, 23:37   

Sprawa załatwiona już dawno. W sumie można temat zamknąć.
Wymieniłem pompę i akumulator i póki co jeszcze bawarka mnie nie zawiodła. Szału nie ma, bo trzeba czasem chwile pokręcić rozrusznikiem, ale o tym już jest inny temat. :cwaniak:
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 15