Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
płukanka silnika -opinie
Autor Wiadomość
rohii 


Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: buhonajetstreet
Wysłany: 13-10-11, 23:01   

szay napisał/a:
Ja też stosowałem płukankę STP do M54, bo przez otwór wlewu oleju widać sporo rdzawego osadu w głowicy, więc myślę - spróbujmy...! Spuszczany olej trochę "rudy" się zrobił, ogólnie osad dalej widać, silnik nie zapeszając chodzi jak chodził, po przejściu z Castrola 5w30 na Motula 5W40 dodatkowo praktycznie przestał połykać olej, którego raz po raz troszkę było trzeba dolać - teraz może z 1,5l na 10tys.km - przebieg 250tys.km :)





No u mnie nie widać takich myków przez wlew ale tez lubi sobie chlapnąć oleju dlatego tez miałem zamiar zalać płukankę z myślą ze morze by coś się polepszyło no ale na zdrowy rozum jeśli uszczelniacze lub co innego... jest już zużyte to przecież żadna płukanka nie pomorze, gdyby nie pobór oleju to nawet bym nie myślał o płukaniu
 
 
lysy325 



BMW: E36 328i i E46 330iA Turas
Imię: Maciek
Silnik: 2,8l i 3,0
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 207
Skąd: Łódź
Wysłany: 14-10-11, 10:36   

ja na wiosne 2012 bede przechodzil z polsyntetyka na syntetyk bo jakis mosiek poprzednio zalal tym auto, motor mam m52b28,wiec nie bede stosowal zadnego srodka do plokania silnika tylko kupie tanszy olej syntetyczny zaleje mykne w trase jakies 100-200km zleje go i zaleje lepszej jakosci docelowgo syntetyka :cwaniak2:
_________________
Było 325iMT2, 525iTouring, 316i Touring, 318is Touring.
Jest 328i Coupe, 330iA Touring
Wszystkim zachodzi tył na zakręcie!!!
 
 
Markus344 


BMW: e30 m62b44(non vanos)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 68
Skąd: different wolrld!
Wysłany: 20-10-11, 01:11   

ja boję się preparatów do czyszczenia silników-więc zalałem nowy olej + filtr- przejechałem 2k i znów zmieniłem olej + filtr. Dodam,że za pierwszym razem odkręcałem korek dołem,a drugim razem tył unoszę do góry i wysysam olej wysysarką! wszystko spływa do przodu tam gdzie wysysarka pije przez bagnet. Myślę,że super czyszczenie otrzymała
Pozdro
_________________
Lubisz BMW? - wiele ciekawych tematów znajdziesz na blogu
"Wszystko o BMW"
strona:
http://mypowerbmw.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 16