Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy....330xd '02
Autor Wiadomość
fighter1983 
Żabongi


BMW: E46 330xd
Imię: Bartek&Aneta
Silnik: M57
Wiek: 40
Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 150
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-11-08, 14:11   Pomocy....330xd '02

Witam, swiezutki jestem na tym forum jak szczypiorek, ale zwracam sie do Was z prosba o pomoc. Kupilem sobie 1 w moim zyciu BMW 3 330 xd kombi 2002r. Wszystko niby bylo ok, auto z malym potwierdzonym przebiegiem, zadbane, serwisowane, w dosyc atrakcyjnej cenie. Mam je juz caaaly miesiac. i wszytsko byloby pieknie, gdyby to cholerstwo nie sprawialo mi jednej, dosyc irytujacej niespodzianki. A mianowicie: czasami potrafi sobie nie odpalic. Wyglada to mniej wiecej tak: wsiadam, zapalam, jade sobie, zatrzymuje sie, gasze silnik i ide powiedzmy na zakupy. Wracam chce zapalic.... a tu niestety: rozrusznik kreci, juz slychac ze silnik zaczyna prace, puszczam kluczyk... i autko gasnie. 15 - 20 prob - to samo, auto nie zapala. Raz bylo tak, ze prawie rozladowalem akumulator i wkurzony wrocilem taksa do domku, na nastepny dzien zamowilem holownik, wyslalem kumpla z papierami i kluczykami zeby mi je sholowal, a wredna bmka odpalila za 1 razem (postala przez noc i jej przeszlo). mialem ja wiezc do ASO, ale kolezka ktory jest pasjonatem wybil mi ten pomysl z glowy, zasugerowal zeby zawiezc auto tam gdzie wszyscy z forum polecaja (no to zawiozlem, w moim rejonie wypadlo na warsztat pomiedzy piasecznem a konstancinem w Chyliczkach) zmienili mi tam bendix i zrobili testy, auto okolo 100x zapalilo za 1 razem. odebralem autko i zadowolony pojechalem.... po tygodniu - to samo. Potrafi sobie tak po prostu nie zapalic. 1 raz pomogl restart kompa (odpiecie klemy z + na 5 minut). Teraz juz to nie pomaga, jezeli tak sie stanie - autko musi sobie postac 2-3h i zapala za 1 razem.
Malo tego zazwyczaj jest tak ze ona zapala od razu.... nie ma zasady, pompa paliwa pracuje, komputer nie wyrzuca absolutnie zadnych bledow.... nie mam pojecia co robic. Mial ktos moze z was podobny problem?

[ Dodano: Nie Lis 02, 08 14:18 ]
dodam tylko, ze zdecydowalem sie na ten post tutaj, bo raczej elektryka ma znaczenie, nie mechanika (tak przynajmniej podejrzewam).
 
 
Davo 
bezpieczny wariat



BMW: E36 cabrio & E30 drift edition
Imię: Dawid
Silnik: m50b20/---
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 02-11-08, 15:10   

na moj gust elektronika na 200%. i proponuje zawiezc do serwisu. elektronika startuje, przy kreceniu silnik dziala, puszczasz kluczyk i jakby sie odcinal zaplon. mam racje? komputer do wymiany raczej. poszukaj na forach czy ktos mial podobny przypadek bo moze to wada fabryczna jakiejs tam serii z tasmy.
_________________
www.bmwklubczestochowa.pl
 
 
 
krzysiek8833 
Moderator



BMW: BMW 318is(swap m52b28), e30 320i, e46 330i
Imię: Krzysiek
Silnik: m54b30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 80 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 4199
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 02-11-08, 15:14   

może byc wiele czynników! filtr paliwa wymieniałes??? moze masz zawór egr czy jak to sie tam nazywa zasyfiony??? kurde nie jestem posiadaczem diesla to sie tak nie znam ale jak ci komp nie pokazuje błedów to chyba zaden z czujników!
_________________
Moja miłość zaklęta w konie mechaniczne http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=244
 
 
 
fighter1983 
Żabongi


BMW: E46 330xd
Imię: Bartek&Aneta
Silnik: M57
Wiek: 40
Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 150
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-11-08, 16:17   

dzieki za sugestie, filtr paliwa nie sprawdzany, ale gdyby byl zasyfiony czy jakis elektrozawor, pompa....to podczas normalnej jazdy by bylo cos nie tak, spadek mocy, brak przyspieszenia, dlawienie sie czy cos takiego (tak na logike, ja nie jestem mechanikiem).
Davo dokladnie tak sie dzieje jak piszesz, ale zastanawia mnie ta nieregularnosc pojawiajacej sie usterki i to, ze jak sobie postoi to zapala za 1 razem.
Mam w nim zamontowane jakies niefabryczne dodatkowe odciecie, po lewej stronie przy kierownicy mam taka klawiaturke do wbijania kodow. wlasnie wpadlem na pomysl ze moze to wlasnie ten dziwny system zabezpieczenia przed kradzieza zabezpiecza mnie jako wlasciciela przed jazda :O
Poki co jade do tych magikow co montowali ten system, niech go sprawdza, albo odlacza na jakis czas, tak aby nie blokowal... pojezdze z 2 tygodnie na wylaczonym i jezeli cos sie bedzie dzialo - bede szukac innej przyczyny, ASO?
_________________
Warszawa - Materiały Budowlane, dla klubowiczów specjalne ceny :) bmw330xd@orange.pl
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 02-11-08, 16:35   

Nie mam doświadczenia z dieselkami, ale mi tu coś śmierdzi czujnikiem temperatury.

Ale komputer powinien go wychwycić, chociarz różne cuda się zdażają.'
Albo tak jak mówisz to odcięcie robi tyle szumu.
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
krzysiek8833 
Moderator



BMW: BMW 318is(swap m52b28), e30 320i, e46 330i
Imię: Krzysiek
Silnik: m54b30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 80 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 4199
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 02-11-08, 17:20   

lolejko napisał/a:
Nie mam doświadczenia z dieselkami, ale mi tu coś śmierdzi czujnikiem temperatury.

Ale komputer powinien go wychwycić,

dokładnie to lolo miałem wczesniej napisac! tylko nie wiem czy koledze nie wywala zadnych błedów na kompie pokładowym czy na kompie w warsztacie...
_________________
Moja miłość zaklęta w konie mechaniczne http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=244
 
 
 
fighter1983 
Żabongi


BMW: E46 330xd
Imię: Bartek&Aneta
Silnik: M57
Wiek: 40
Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 150
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 02-11-08, 18:18   

nie wywala mi bledow ani w kompie pokladowym ani w kompie po podpieciu samochodu u specow w warsztacie.
Do tej pory znalazlem w sieci nastepujace mozliwe usterki o takich wlasnie objawach:
1 - przekazniki
2 - czujnik walu korbowego
3 - czujnik temperatury
4 - elektrozawory
5 - filtr paliwa
6 - usterka immo
7 - awaria komputera :mur: (dopisane dzisiaj przez Davo)
8 - pompa paliwa (w moim przypadku sprawdzona)
9 - Bendix (sorki jezeli zle napisalem)
10 - usterka tego mojego odciecia dodatkowego....

Ech... bedzie kosztowalo.. trzeba bylo zostac przy Hondzie ;) zaczynam od pkt. 10 zobaczymy, bede relacjonowal live moje poczynania i poniesione koszty. Do tej pory wymieniony bendix w Chyliczkach (czesci plus robocizna: 330PLN). Jutro jade na odcinanie "odciecia" :)
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 02-11-08, 19:44   

fighter1983 napisał/a:
trzeba bylo zostac przy Hondzie ;)

HEhehee

Jakaś pierdoła to na bank jest. I podejżewam że stracisz nerwy przy niej a okaże się głupota typu przepalony bezpiecznik :D
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
Davo 
bezpieczny wariat



BMW: E36 cabrio & E30 drift edition
Imię: Dawid
Silnik: m50b20/---
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 02-11-08, 20:00   

a mnie sie to dodatkowe immo nie podoba :P bo immobiliser to jednak nie jest tylko jeden obwod tylko to dosc skomplikowana procedura i jak sie w to interweniuje to latwo o pomylke.. albo elektronika kleka w tej klawiaturce :P pocieszenie z mojej strony, mysle ze to moze byc tylko to :) ale relacjonuj :)
_________________
www.bmwklubczestochowa.pl
 
 
 
fighter1983 
Żabongi


BMW: E46 330xd
Imię: Bartek&Aneta
Silnik: M57
Wiek: 40
Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 150
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-11-08, 00:10   

dzisiaj odpialem to niefabryczne cos, samochod nie byl w stanie zapalic po odpieciu.... musial odstac godzine. koszt zabiegu: 0zl (jedynie dojazd i 2,5h tam gdzie demontowali). Wniosek - nie byla to wina niefabrycznego dodatkowego IMMO. Jutro planowana wymiana czujnika ... jeszcze nie wiem ktorego (facet z ASO w Kielcach rozmawial z moim znajomym i powiedzial jaki to czujnik, ale moj znajomy nie zapamietal) jutro dostane cynk telefonicznie. Podjrzewam ze bedzie to czujnik polozenia walu korbowego...
_________________
Warszawa - Materiały Budowlane, dla klubowiczów specjalne ceny :) bmw330xd@orange.pl
 
 
mycha 


BMW: ,,,
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 1182
Skąd: ,,,
Wysłany: 06-11-08, 00:40   

Bartek szybkiego naprawienia autka życzę i mały koszt żeby to był :) :)
 
 
mkolosa 


BMW: kiedys e21 obecnie e36 328
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 21
Skąd: Białystok
Wysłany: 06-11-08, 07:40   

obstawiam czujnik temperatury (z uszkdzonymi czujnikami polozenia obojetnie ktorego walka nie odpalisz auta rowniez na zimnym chyba ze te silniki maja tak jak np w oplach mozliwosc odpalenia serwisowego krecac ok. 30sekund) lub zapchane katy (to wlasnie bylo usterka o ktorej opowiadasz tylko ze w omedze)

powodzenia
 
 
fighter1983 
Żabongi


BMW: E46 330xd
Imię: Bartek&Aneta
Silnik: M57
Wiek: 40
Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 150
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-11-08, 17:08   

Jest ! auto chyba juz sprawne... pojechalem na wies :) tzn przerejestrowac autko do Prudnika (woj, opolskie) przerejestrowalem i wstapilem do takiego najbardziej znanego tutaj mechanika miejscowosc Kotkowice Stare - BMW, AUDI, Mercedes (jakby co polecam: Pan Kania 077 437-30-88).
Przyjechalem, opowiedzialem co sie dzieje a on mi na to: jeden z czujnikow, albo:
-czujnik walka rozrzadu
-czujnik walu korbowego
podpial pod kompa jednego - wyskoczyl blad, poprzednikom nie wyskakiwal !! ! podlaczyl pod 2 komp zeby sie upewnic... i wyslal mnie 100km dalej do Katowic do Aso po czujnik wału korbowego, kupilem (300PLN) przywiozlem i po 15 minutach autko sprawne i teraz najlepsze:
KOSZT ROBOCIZNY - 40 zlotych (napisze slownie czterdziści zlotych brutto!)
malo tego... caly czas mi opowiadal co jak dziala, dlaczego tak sie dzieje, ze w zadnym wypadku mam nie dopuszczac do tego zeby mi rezerwa swiecila, bo w tym modelu od jazdy na rezerwie lubi zdechnac pompa paliwa.
400 km mam do niego z Warszawy... ale bede jezdzic tylko do niego, mam zmienic jeszcze swiece, ale to przy nastepnej wizycie.
Reasumujac: w Warszawie drogo i okazuje sie ze nic nie znalezli, skasowali lacznie kupe kasy, doliczajac koszty holownika niepotrzebnego, taksowek, nerwow, mojego czasu.... a tu prosze... na wsi tanio szybko i wyjatkowo solidnie, malo tego: jeszcze sie sporo nauczylem.
Koniec problemu... koniec nerwow .... moze jeszcze polubie to bmw :)
_________________
Warszawa - Materiały Budowlane, dla klubowiczów specjalne ceny :) bmw330xd@orange.pl
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 06-11-08, 17:26   

fighter1983 napisał/a:
moze jeszcze polubie to bmw :)


HEhehee teraz to z niej nie wyjdziesz :D

Dziwne to jest że innym nie wyskakiwał błąd. Taki czujnik to od razu powinien wyskoczyć. Podejżewam, że nie znali się na obsłudze programu :D
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
mycha 


BMW: ,,,
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 1182
Skąd: ,,,
Wysłany: 06-11-08, 17:29   

No to super Bartek, że już jest oki :) :)

A pewnie, że polubisz to BMW :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 14