Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
programowanie przełącznika z bc
Autor Wiadomość
art 


BMW: 318
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Szczecinek
  Wysłany: 07-11-08, 08:23   programowanie przełącznika z bc

pytanie do znawców tematu (zakładanie przełącznika kierów z bc, carsoftu, inpy) czy wymienionym oprogramowaniem da radę samemu przeprogramować kompa po założeniu przełącznika bc?
 
 
pudo 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: 3er
Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 29-12-08, 09:55   

tego przełącznika BC (manetka komputera) programujesz jak masz kompa podpiętego, i jedyne co idzie zaprogramować to funkcje które ma przełączać, zamiast klikać po kompie
 
 
art 


BMW: 318
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 29-12-08, 10:03   

a możesz jaśniej - czyli co podpinam manetkę, i programuję ją np carsoftem? No a poza tym co innego może ona przełączać jak nie temperaturę, spalenie, prędkości?
wielu mówi że domowym oprogramowaniem typu carsoft tego nie zrobię (chodzi o uaktywnienie). Widzisz, zamierzam kupić taką manetkę, ale nie widzi mi się ponoszenie dodatkowych kosztów (w ASO), więc jeśli nie zrobię tego carsoftem to sobie odpuszczę. przeglądałem carsoft i nie widziałem tam opcji w stylu activation bc.

[ Dodano: Pon Gru 29, 08 10:05 ]
a... chyba się nie zrozumieliśmy. :D ja nie mam manetki z BC, chciałbym kupić ale nie wiem czy domowym sposobę moge ją aktywować po zamontowaniu.
 
 
Davo 
bezpieczny wariat



BMW: E36 cabrio & E30 drift edition
Imię: Dawid
Silnik: m50b20/---
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 29-12-08, 14:46   

ot masz pewnie maly obc a manetka byla z duzym nie wime czy CI sie uda to uruchomic bo na malym obc nie ma spalania itd
_________________
www.bmwklubczestochowa.pl
 
 
 
art 


BMW: 318
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 29-12-08, 14:57   

no ja mam E46 (bo może myślisz o E36). po wejściu w kompa (w zegarach) mam tam spalania, temperatury, obroty, prędkość, poziomy paliwa, dystans do przejechania itp. więc to wszystko co wyświetla się z manetki z BC. tyle że muszę wsiskać przycisk od dziennego licznika aby wejść w te funkcje
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 29-12-08, 16:01   

art, słyszałem, że montujesz bez problemu manetkę i wszystko chula, ale to tylko słyszałem.
Ja bym zakupił zamontował i pokombinował jak coś :D
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
Davo 
bezpieczny wariat



BMW: E36 cabrio & E30 drift edition
Imię: Dawid
Silnik: m50b20/---
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 29-12-08, 16:21   

aha sorka moj blad :)
_________________
www.bmwklubczestochowa.pl
 
 
 
art 


BMW: 318
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 30-12-08, 07:15   

lolejko, tak sobie też myślałem, że coś tam pokombinuję. ale wiesz manetka kilka dyszek, na miękkich nogach zdejmę kierę :D , później muszę mieć wszystkie kabelki (powinienem bo jest to zależne od termometru i klimy - to mam). No i najważniejsze - aktywacja - i to podobno bez ASO się nie obejdzie a tam kilka stówek. Tak czytałem na jakimś forum. Zastanawiałem się czy nie można tej aktywacji zrobić samemu carsoftem lub inpą.... Więc jeśli nikt tego nie robił sam to nie będę raczej przeprowadzał tego rodzaju doświadczenia (no chyba, że będzie przypływ kasy na zbytki :D )
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 30-12-08, 08:25   

art, ja bym zaryzykował.
Jak ci się nie uda to zawsze nie jest duża strata. Porównaj sobie jaka jest wtyczka do manetki z BC, a do tej bez. Słyszałem że wszystko pasuje, ale warto sprawdzić przed zakupem :)
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
art 


BMW: 318
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 30-12-08, 10:08   

może i zaryzykuję ale chyba poczekam z tym do wiosny bo teraz to nawet się nie chce na dwór wychodzić. No wtyczki niby są takie same, kwestia - czy w złączce będą bodajże 2 czy 3 przewody bo od tego zależy czy przycisk BC będzie działał. no i pewnie po zamontowaniu sam z siebie nie zadziała (ale będzie wyglądać, że mam BC ;) :ok: ). Pewnie potrtzebna będzie aktywacja, i tu jak pisałem pewnie będzie problem. Może w NCS jest taka opcja? choć tam niedoświadczenym (jak ja :wstyd: ) lepiej nie wchodzić. Pozdro
 
 
Davo 
bezpieczny wariat



BMW: E36 cabrio & E30 drift edition
Imię: Dawid
Silnik: m50b20/---
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 30-12-08, 23:05   

moze nie trzeba zadnej aktywacji ani nic, moze jest podpiety w ten sam obwod co przycisk na cyferblacie i dziala dokladnie tak samo.? sprawdz w schematach moze tam znajdziesz odpowiedz :)
_________________
www.bmwklubczestochowa.pl
 
 
 
art 


BMW: 318
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 30-12-08, 23:14   

to jest dobre Davo, nie pomyślałem o tym. Tyle że jeśli chodzi o schematy to tu u mnie kiepsko. ale poszukam czy mam jakiś i może coś z niego zrozumię. Wiesz przycisk w zegarach daje więcej opcji (niby 21 testów - wiadomo, że niektóre są "puste"). Przycisk z BC to zaledwie kilka opcji, wiec czy ten sam obwód? i bez aktywacji?. no właśnie to wszystko tylko dewagacje. chyba faktycznie trzeba będzei kupić tę manetkę podłączyć i ewentualnie myśleć co dalej.
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 31-12-08, 09:49   

Davo napisał/a:
moze nie trzeba zadnej aktywacji ani nic, moze jest podpiety w ten sam obwod co przycisk na cyferblacie i dziala dokladnie tak samo.? sprawdz w schematach moze tam znajdziesz odpowiedz


Dokładnie i ja tak myślę, ale może być różnie. Ja bym kupił manetkę i podłączył.
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
shaqal 



BMW: E46 Compact 316Ti , A6 2.7TDI
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 46
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 01-01-09, 18:02   

http://www.yeahman.nazwa....opic.php?t=2510 << tu jest mój podobny temat
_________________
VKP # 430 -> www.vectraklub.pl
VU # przyjaciel -> www.forum.vectra-unlimited.pl
 
 
 
art 


BMW: 318
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 01-01-09, 22:40   

czyli shaqal robiłeś przełącznik BC i potrzebna była jednak aktywacja?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 14