Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chamstwo na drogach
Autor Wiadomość
Maver 



BMW: 325 tds
Imię: Tomek
Wiek: 33
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 527
Skąd: Knurów
  Wysłany: 09-11-08, 15:33   Chamstwo na drogach

Witam

Dzis wrocilem ze swojej pierwszej dluzszej trasy tj. piatek nad morze, dzis powrot :)

Ogolnie duecik ja + bawarka spisalismy sie ok, spac sie nie chcialo, ona malo spalila (6.5 na 100 km :yeah: :yeah: :yeah: )


Ale co mnie wkurzylo to chamstwo na polskich drogach......


Malo ktory kierowca widzac zblizajace sie auto w lusterku zjedzie na pobocze i da miejsce, malo ktory TIR mignie migaczem ze jest wolne, a jak sie pytalem na CB czy wolne i moge wyprzedzic to mowili wyprzedz i zobacz czy wolne.........


Ogolnie podroz udana, ale zachowanie i chamstwo na drogach - zalamka !


Mieliscie tez jakies przygody tego typu?

Albo wyprzedzam auto przy 140 i na lewy mi TIR bez kierunka wyskakuja i wez tu hamuj.....


Eh..
 
 
 
vmasher 



BMW: E30/E36/E38/E91
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 7378
Skąd: ten dym
Wysłany: 09-11-08, 16:09   

Maver napisał/a:
widzac zblizajace sie auto w lusterku zjedzie na pobocze i da miejsce


co do tego akurat to jest to niedozwolone w niektórych miejscach i karane przez policje mandatami, poza tym kierowcy niechętnie zjeżdżają na pas awaryjny, gdyż często poruszają się po nich rowerzyści i motorowerzyści
były już przypadki potrąceń pieszych i rowerzystów właśnie na tym pasie !!

Maver napisał/a:
Albo wyprzedzam auto przy 140 i na lewy mi TIR bez kierunka wyskakuja i wez tu hamuj.....


mnie na A2 przy 210km/h TIR na lewy pas wyskoczył, była mżawka i tarcze do wymiany po ostrym hamowaniu, ale cóż niektórzy nie wiedza po co boczne lusterka w autach są zamontowane :niepasi:

Maver napisał/a:
ale zachowanie i chamstwo na drogach - zalamka !


niestety to NASZA POLSKA własnie :haha:
_________________


Gość zobacz moje E36 328i cabrio
Gość zobacz moje E30 316i/328i qp
Gość zobacz moj dailycar E38 728i
Gość zobacz moje byłe E36 325i qp

film z E30

VMASHER GARAGE
 
 
 
DIDI 
Black gleboszuracz



BMW: Czarne :)
Imię: Daniel
Silnik: M50B25
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 1417
Skąd: NBA
Wysłany: 09-11-08, 17:36   

vmasher napisał/a:
co do tego akurat to jest to niedozwolone w niektórych miejscach i karane przez policje mandatami, poza tym kierowcy niechętnie zjeżdżają na pas awaryjny, gdyż często poruszają się po nich rowerzyści i motorowerzyści
były już przypadki potrąceń pieszych i rowerzystów właśnie na tym pasie
nikt takiego obowiązku nie ma. A jak ktoś to robi to na własną odpowiedzialność.

Cytat:
Albo wyprzedzam auto przy 140 i na lewy mi TIR bez kierunka wyskakuja i wez tu hamuj...
lacialem za kolegą na motungu on prede mną już na wysokości TIRa ja na wysokości naczepy a koleś bez kierunku sobie wyprzedzał traktor i weź bądź mądry. Mało tego lecimy grupą w 5 motocykli a TIRowiec na lewy pas z naprzeciwka i wyprzedza sobie samochód inny. Ja sie pytam gdzie spier :cenzura: w takim momencie???? :dewil: :dewil: Ostatnio jak leciałem z kursantami L-ką też miałem akcję. Przede mną jeszcze jedna L-ka. Do zakrętu jakieś 200 metrów a koleś TIR em na lewy pas i zapier :cenzura: No mówie: " tylko drugiego TIRa z naprzeciwka brakuje teraz" i kilka sekunt po moich słowach wypierniczyły z zza zakretu 2 osobówki i do rowu spier :cenzura: żeby na czołówę z TIRem nie pójść. Takich to tylko zatrzymać i basebollem po nogach i wózek do jeżdżenia dla sku :cenzura: :krzeslo: a nie samochód i to ciężarowy. :kij: :mur: :wstyd:
_________________
"My robimy te manewry tuuuu, więc podejdź bliżej i zejdź trochę w dół..." :P

MOJE FELGI NA SPRZEDAŻ!!!
http://img511.imageshack....38/becikes3.jpg

Moja black bejbe ;) http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=279
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 09-11-08, 20:39   

Maver napisał/a:
a jak sie pytalem na CB czy wolne i moge wyprzedzic to mowili wyprzedz i zobacz czy wolne.........


powierzysz swoje życie nie znajomej osobie?? :O

ja napewno nie
_________________
 
 
mycha 


BMW: ,,,
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 1182
Skąd: ,,,
Wysłany: 09-11-08, 21:19   Re: Chamstwo na drogach

Maver napisał/a:

Malo ktory kierowca widzac zblizajace sie auto w lusterku zjedzie na pobocze i da miejsce,


Maver no daj spokój , to nie jest obowiązek zjeżdżania na pobocze........ !!

Maver napisał/a:
malo ktory TIR mignie migaczem ze jest wolne, a jak sie pytalem na CB czy wolne i moge wyprzedzic to mowili wyprzedz i zobacz czy wolne.........


Tak jak zauważył Esiu , byś zaufał takiemu kierowcy ??
A może przez przypadek by włączył mu się migacz albo złośliwie by go dał !!


Maver napisał/a:
Albo wyprzedzam auto przy 140 i na lewy mi TIR bez kierunka wyskakuja i wez tu hamuj.....


Niestety w tirach często znajdują się idioci i złośliwcy :wsciekly:


Podsumowując:

Maver, weś no Ty najpierw pojeździj po miejskich drogach, a nie ledwo odebrałeś prawko i już pchasz się na trasę :oczy:
Z tego postu/tematu wynika że jesteś jeszcze niegotowy na takie podróże :cisza:

Mam nadzieję, że i tym razem przyjmiesz mój post wyrozumiale ;)
 
 
Maver 



BMW: 325 tds
Imię: Tomek
Wiek: 33
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 527
Skąd: Knurów
Wysłany: 09-11-08, 22:04   

Loooz, nie mowie ze zawsze maja zjezdzac.


Ale jechalem droga na Zielona Gore ( kto jezdzi to wie) jest szeroki pas " awaryjny " linie przerywane, i poprostu bez problemu mozna zjechac, to co niektorzy do osi jezdni jeszcze zjezdzaja......


A powiedz mi co mi da jazda po miescie? 50km/h i korki i czego sie naucze? Jak dobrze ruszac? Jazda po miescie chyba najmniej uczy....


A trase zrobilem bez zadnych problemow, tylko niektore akcje mnie denerwowaly, ale ogolnie pozytyw i jestem zadowolony :yeah:

i tak najlepsze sa akcje na A4 jak TIR TIRA bierze, jeden jedzie 88 a drugi 90 km/h i pol godziny sie wyprzedzaja :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


No ale niektorzy TIRowcy sa bardzo mili i nie mozna to tak ogolnikowac tego.... W kazdym zawodzie tak jest ze trafia sie jakies " perelki ".

No i jak pisalem ogolnie jestem zadowolony 650 km w 7h zrobilem z postojem w MC'Donaldzie i az tak bardzo przepisow nie naginalem, spalanie 6.8 litra w drodze powrotnej wiec jest super a predkosci 120-160 :hyhy:

Ide spac xD
 
 
 
WERA.. 



BMW: e 36 pszczółka
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 226
Skąd: mielec
Wysłany: 09-11-08, 22:17   

tak własnie nie ma nikt obowiazku zjezdzac ci na pas awaryjny.... to jest tylko i wyłacznie decyzja kierowcy i dobrze ktois powiedział ze to jest karane zprzez policje ale tylko w niektórych miejscach jest to karane .......... sama wiem za co wystawiam mandaty:):)
 
 
no_limit 
AdrenalineUser



BMW: 3er
Silnik: M52B28
Wiek: 40
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 3093
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-11-08, 22:19   

Nikt nie ma obowiązku zjeżdzać... wyprzedza się jak można i tyle... A na drogach się różne rzeczy zdarzają... Kiedyś sobie w nocy z dziewczyną nad morze śmigałem, wyjeżdzam zza zakrętu a tam TIR drugiego wyprzedza i cała szerkością suną... Ciężko było...

A w mieście się człowiek bardzo dużo uczy... ze względu na ogromne nateżenie pojazdów...
_________________
We do what we want and we do it with pride
 
 
mycha 


BMW: ,,,
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 1182
Skąd: ,,,
Wysłany: 09-11-08, 23:26   

Maver napisał/a:
Loooz, nie mowie ze zawsze maja zjezdzac.


Ale jechalem droga na Zielona Gore


a dlaczego nad to morze jechałeś okrężną drogą?
 
 
vmasher 



BMW: E30/E36/E38/E91
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 7378
Skąd: ten dym
Wysłany: 09-11-08, 23:56   

no_limit napisał/a:
Nikt nie ma obowiązku zjeżdzać... wyprzedza się jak można i tyle...


jeszcze raz popieram, szczególnie w nocy - jak rowerzysta nieoświetlony sobie jedzie pasem "awaryjnym" to kierowca osobówki/ciężarówki dostrzega go w ostatniej chwili i tragedia murowana ;(

Maver napisał/a:
tylko niektore akcje mnie denerwowaly


przyzwyczaisz się do kultury jazdy/braku kultury na drodze :hyhy:
_________________


Gość zobacz moje E36 328i cabrio
Gość zobacz moje E30 316i/328i qp
Gość zobacz moj dailycar E38 728i
Gość zobacz moje byłe E36 325i qp

film z E30

VMASHER GARAGE
 
 
 
mycha 


BMW: ,,,
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 1182
Skąd: ,,,
Wysłany: 09-11-08, 23:57   

Maver chyba na teorii Ciebie uczyli po co jest pas awaryjny? ;)
 
 
Enzo 



BMW: 528i E39
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 2448
Skąd: Nysa
Wysłany: 10-11-08, 09:19   

Maver jak uwarzasz , ze jazda po miescie niczego nie uczy to znaczy ze malo jeszcze wiesz ;)
_________________
rev
 
 
 
WERA.. 



BMW: e 36 pszczółka
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 226
Skąd: mielec
Wysłany: 10-11-08, 10:33   

Maver jazda po miescie duzo uczy a zwłaszcza ostronnosci i kontroli i czujnosci i szybkiej reakcji w niektórych sytuacjach.......
 
 
vmasher 



BMW: E30/E36/E38/E91
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 7378
Skąd: ten dym
Wysłany: 10-11-08, 10:37   

WERA.. napisał/a:
Maver jazda po miescie duzo uczy a zwłaszcza ostronnosci i kontroli i czujnosci i szybkiej reakcji w niektórych sytuacjach.......

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: dokładnie :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
_________________


Gość zobacz moje E36 328i cabrio
Gość zobacz moje E30 316i/328i qp
Gość zobacz moj dailycar E38 728i
Gość zobacz moje byłe E36 325i qp

film z E30

VMASHER GARAGE
 
 
 
Maver 



BMW: 325 tds
Imię: Tomek
Wiek: 33
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 527
Skąd: Knurów
Wysłany: 10-11-08, 11:19   

To moze inaczej, po miescie jezdze od 5 lat~, a nad morze nie jechalem okrezna.

Odemnie z miescinki na A4 wskoczylem, i potem katy wr. gorzow zielona itddddddd, mamy pomorze zachodnie i wschodnie ;)


Aha i mam jeszcze jedno pytanie ale to juz nie z tym zwiazane, ogladalem uwaga pirat czy cos w ten desen, no i koles zaczal wyprzedzanie na lini przerywanej a skonczyl juz na ciaglej i go zwineli i dostal bodaj 1 punkt i 200 zł, mnie uczyli ze trzeba rozpoczac na przerywanej a skonczyc obojetnie juz na jakiej, jak to jest?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 15