Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GPS. Zabroniony w Polsce
Autor Wiadomość
krzysiek8833 
Moderator



BMW: BMW 318is(swap m52b28), e30 320i, e46 330i
Imię: Krzysiek
Silnik: m54b30
Nadwozie: Coupe
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 4199
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 25-11-08, 18:49   

no cholera jasna jak ma byc w tym po :bluzni: nym kraju dobrze.... wszystko drogie jak diabli, a zarobki psie... niech by było to życie i zarobki przyzwoite to duzo osób by miało wszystko oryginalne a tak jak sie psie pieniadze zarabia to człowiek ma prawie całą wypłate wydac na jakas durna mape... i inne :cenzura: ły???
czepiaja sie ludzi jak tylko mogą... mandaty podnosza, podpuszcaja tymi nie oznakowami radiowozami i pozniej to twoja wina bo przekroczyłeś predkośc! płacisz za wjazd na autostrade i nie wiesz czy jedziesz autostrada czy po poligonie bo co chwila zjazd i objazd...
i jeszcze teraz jakies durne papierki na oryginalnośc produktu... no szlag mnie trafia!!!!!!! :krzeslo: :krzeslo: :krzeslo: :krzeslo:
co z tego ze nawet głupią mp3 sie z neta ściagnie??? zaden producent sprzetu czy wykonawca piosenki przez to nie zbankrutuje!
ostatnio czytałem ze rubik zarabia 1000zł na godzine... no dajcie spokój!
a szkoda roztrzasac tematu! bo mnie krew zalewa na ten kraj :bluzni: :bluzni: :bluzni:
_________________
Moja miłość zaklęta w konie mechaniczne http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=244
 
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 25-11-08, 20:51   

krzysiek8833, święte słowa.

Mają kasiory i jeszcze im mało :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura:
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
333 



BMW: e46
Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 73
Skąd: ten swąd?
Wysłany: 25-11-08, 21:46   

a ja uważam, że jeżdżąc po naszym kraiku, o ile człowiek ma 10 minut na przygotowanie się, dostęp do internetu i drukarki, nie ma potrzeby posiadania nawigacji...

nigdy jeszcze nawigacja (dopóki się jej nie pozbyłem) nie poprowadziła mnie lepszą trasą niż sam jestem w stanie sobie wytyczyć. szczyt szczytów miał miejsce podczas podróży do Ciechocinka - ostatnie 30 km jechałem po jakimś koszmarze drogowym, dla którego brak określeń w słowniku w miarę kulturalnego człowieka...

obecnie wróciłem do dawnych zwyczajów: w maps-google robię sobie parę wydruków, w zależności od potrzeb dobierając zoom - w miastach większy, na trasach mniejszy i docieram na miejsce bezboleśnie...

ponadto nawigacja ogłupia - możesz przejechać 5 razy tę samą trasę z navi i się jej nie nauczysz. z mapą wydrukowaną z netu jeden przejazd wystarcza.

wyprawy za granicę to już inna bajka - tam lepiej mieć zawsze nawigację - choćby jako backup - ale tam nie ma takich durnych przepisów... ;)
_________________
black is faster!
---------------------------------
 
 
IksioR 


BMW: 330 Ci
Imię: Krzysiek
Silnik: M54
Nadwozie: Coupe
Wiek: 40
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 34
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 25-11-08, 22:09   

333 napisał/a:
obecnie wróciłem do dawnych zwyczajów: w maps-google robię sobie parę wydruków, w zależności od potrzeb dobierając zoom - w miastach większy, na trasach mniejszy i docieram na miejsce bezboleśnie...


no dobra ale powiedz mi co robisz z tymi wydrukami? uczysz sie ich na pamiec czy jadac jakas nowa trasa do miasta ktorego nie znasz trzymasz ja w jednej rece* i doszukujesz sie miejsca docelowego?

333 napisał/a:
nigdy jeszcze nawigacja (dopóki się jej nie pozbyłem) nie poprowadziła mnie lepszą trasą niż sam jestem w stanie sobie wytyczyć**. szczyt szczytów miał miejsce podczas podróży do Ciechocinka - ostatnie 30 km jechałem po jakimś koszmarze drogowym


to ze mamy takie drogi a nie inne nic nie poradzimy...

* rece ktora sie trzesie od tych nierownosci, od tych koszmarow drogowych jak to sam nazwales..
**nie wiem jaka masz navi ale masz tam do wyboru najkrotsza czy najszybsza trase, poki co nikt jeszcze nie zrobil chyba navi z opcja najlepsze drogi.. :D
_________________
Jakby Bóg popierał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach...

moje e46 330 Ci http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=34930
 
 
 
mycha 


BMW: ,,,
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 1182
Skąd: ,,,
Wysłany: 25-11-08, 22:55   

My jeździmy trasa jaka znamy np do Wrocka, bo navi chciała nas poprowadzić przez Legnicę a to okrężna droga.
Ale za to navi sprawdza się super w mieście, przez Wrocław do celu poprowadziła nas super :D
 
 
333 



BMW: e46
Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 73
Skąd: ten swąd?
Wysłany: 26-11-08, 00:19   

IksioR napisał/a:
333 napisał/a:
obecnie wróciłem do dawnych zwyczajów: w maps-google robię sobie parę wydruków, w zależności od potrzeb dobierając zoom - w miastach większy, na trasach mniejszy i docieram na miejsce bezboleśnie...


no dobra ale powiedz mi co robisz z tymi wydrukami? uczysz sie ich na pamiec czy jadac jakas nowa trasa do miasta ktorego nie znasz trzymasz ja w jednej rece* i doszukujesz sie miejsca docelowego?

* rece ktora sie trzesie od tych nierownosci, od tych koszmarow drogowych jak to sam nazwales..


hmm - nie myślałem, że będę musiał tu o takich intymnych szczegółach opowiadać - ale skoro mnie wywołano...
Otóż: jeszcze BĘDĄC W DOMU, na wydruku (a raczej wydrukach, bo moja mapa składa się z reguły z 5-8 stron) zaznaczam sobie flamastrem/"żarówą" właściwą trasę - będąc w trasie wystarcza rzut oka - nawet wstrząsy nie przeszkadzają, poza tym staram się do tego celu wykorzystywać postoje - np. czerwone światło na skrzyżowaniu itp...
mapę w czasie jazdy trzymam na siedzeniu dla pasażera lub (jeśli jest zajęte) na jego/jej kolanach ;) jeśli pasażer wykazuje chęć współpracy, a ja mu/jej ufam - robię z niego/niej pilota :)
ponadto staram się zapamiętać nazwy miejscowości/ulic, gdzie trzeba skręcić oraz numery dróg którymi będę jechał - jeśli mam chwilę czasu - odświeżam sobie materiał będąc już w trasie - aby tak jak w szachach - znać kilka ruchów naprzód...
może brzmi to wszystko skomplikowanie - ale zapewniam, że takie nie jest :cwaniak2:


IksioR napisał/a:
333 napisał/a:
nigdy jeszcze nawigacja (dopóki się jej nie pozbyłem) nie poprowadziła mnie lepszą trasą niż sam jestem w stanie sobie wytyczyć**. szczyt szczytów miał miejsce podczas podróży do Ciechocinka - ostatnie 30 km jechałem po jakimś koszmarze drogowym


to ze mamy takie drogi a nie inne nic nie poradzimy...


w BMW-landii też mnie moja kochana navi parę razy poprowadziła na hale, gdzie się pasły krówki Milki i wąziutka jak parkowa alejka, ale równiutka jak stół, asfaltowa droga, nagle się kończyła...


IksioR napisał/a:

**nie wiem jaka masz navi ale masz tam do wyboru najkrotsza czy najszybsza trase, poki co nikt jeszcze nie zrobil chyba navi z opcja najlepsze drogi.. :D


navi miałem podobno "najlepszą" - Automapę, oddzielną dla Polski i oddzielną dla EU...

...a do Ciechocinka wybrałem najszybszą (nie najkrótszą) trasę, z pominięciem dróg gruntowych, osiedlowych, promów - generalnie same autostrady i drogi ekspresowe ;)
dla porównania, rok temu jechałem do tego samego Ciechocinka po mapce z Google i trasa była lekka, łatwa i przyjemna, bez kluczenia po poligonach czołgowych...
_________________
black is faster!
---------------------------------
 
 
WERA.. 



BMW: e 36 pszczółka
Wiek: 35
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 226
Skąd: mielec
Wysłany: 26-11-08, 00:24   

tak jak mówi 333 ja tez nie uzywam navi na trasie bo wole mape i tak zawsze dojade do celu i rzadko sie zdarza zebym sie zgubiła tylko pamietac numery dróg . przed wyjazdem spogladam na mape i wiem co i jak i tak samo jak 333 na czerwonym swietle spojrze czasami na mape.. z mycha tez sie zgodze ze po miescie navi dobrze doprowadzi do leclu i jest przydatne :yeah: :yeah:
 
 
mycha 


BMW: ,,,
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 1182
Skąd: ,,,
Wysłany: 26-11-08, 00:27   

Tak w mieście bardzo pomocna navi , ale poza miastem lubię zwykłą mapę , bo navi trochę źle prowadzi :P
 
 
oczko82 


BMW: mnie się podoba
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 252
Skąd: ZS
Wysłany: 26-11-08, 01:13   

Ja też nie używam żadnej navi - szkoda kasy, szkoda nerwów :) Jestem zwolennikiem tradycyjnych map i atlasów lub też jak kolega 333, wydruków z powiększonymi odcinkami. No i do tego zestawu CB. Nic więcej do szczęścia nie potrzebuje....no może nową "3" ;)
 
 
Maver 



BMW: 325 tds
Imię: Tomek
Wiek: 33
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 527
Skąd: Knurów
Wysłany: 26-11-08, 08:01   

Hmm ja uzywam automapy 5 europa XL


I jak ustawian trase to daje optymalna ze wskazaniem na krotka..... Nie prowadzi po wiochach a naprawde fajne drogi wybiera.....


A po miescie navi? CB ! prawie w kazdym miescie jest koles ktory zna jego topografie na pamiec.... wystarczy poprosic i zaraz nas zawola na inny kanal i poprowadzi jak po sznureczku :)
 
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 26-11-08, 08:16   

Ale nie wolno ufac bezgranicznie Navi.
Ja zawsze jak jadę to mimo, że mam navi ustawioną, to i tak wcześniej sprawdzam na mapie trasę. I nie raz się zdażyło, że Navi chce, żebym jechał inaczej. Z reguły Navi naprawdę dobrze mnie prowadzi, poza paroma odchyleniami, które trzeba przewidzieć. Trzeba znać po prostu trochę trasę jaką się jedzie.
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
mycha 


BMW: ,,,
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 1182
Skąd: ,,,
Wysłany: 26-11-08, 12:33   

oczko82 napisał/a:
- szkoda kasy,


Dlatego ja pozyczam navi od moich rodziców :D
Bo sama bym sobie nie kupiła :P
 
 
oczko82 


BMW: mnie się podoba
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 252
Skąd: ZS
Wysłany: 26-11-08, 14:11   

Ewuniu bo Ty jesteś sprytna dziewczynka :P
 
 
IksioR 


BMW: 330 Ci
Imię: Krzysiek
Silnik: M54
Nadwozie: Coupe
Wiek: 40
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 34
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-11-08, 14:23   

nie to zebym byl przeciwnikiem zwyklej mapy,ani nie uwazam ze powinno sie polegac w 100% na navi, ale nie wyobrazam sobie jazdy np. tak jak jechalem ostatnio z rzeszowa do miejscowosci w angli redditch z mapa w reku. 2100km wyjechalem z rzeszowa kierujac sie mniej wiecej na jarocin, dokladnie na wioske Klęka potem zerkow (spotykalem sie tam z kumplem) start z rz okolo 8.30, miedzy kleka a zerkowem bylem o 16, posiedzialem z kumplem i o 23 ruszylem dalej w kierunku wysp. na prom wjechalem o 12 nastepnego dnia, a w redditch bylem kolo 16 czy 17 tak wiec nie spalem okolo 32h, momentami juz sie naprawde ciezko jechalo mimo ze auto dostarczalo mile wrazenia :D
powiem tyle.. jezeli mialbym zwalniac, lub nawet stawac zeby przeczytac ta mape rzucic okiem raz jeszcze jechal bym pewnie ze 40h
i wierzcie mi badz nie, mape w domu studiowalem z milion razy, bo mialem delikatnego stresa przed taka trasa na dodatek w pojedynke..
_________________
Jakby Bóg popierał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach...

moje e46 330 Ci http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=34930
 
 
 
mycha 


BMW: ,,,
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 1182
Skąd: ,,,
Wysłany: 26-11-08, 16:33   

oczko82 napisał/a:
Ewuniu bo Ty jesteś sprytna dziewczynka :P


oooo tak bardzo bardzo......Dawidku :P yyy tzn Dawid :D

Iksior to czyli jechałeś z navi za granicę tak? bo jakoś nie mogę doczytać...

Ja do Berlina jak jechałam to po znakach :P mąż mi tylko powiedział na jakie miejscowości mam się kierować, zapisałam sobie i jechałam :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 15