Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GPS. Zabroniony w Polsce
Autor Wiadomość
IksioR 


BMW: 330 Ci
Imię: Krzysiek
Silnik: M54
Nadwozie: Coupe
Wiek: 40
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 34
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-11-08, 17:40   

mycha napisał/a:
Iksior to czyli jechałeś z navi za granicę tak? bo jakoś nie mogę doczytać...

napisalem wyzej w poscie ze z rzeszowa do miejcowosci w angli zwanej reddich.

mycha napisał/a:
Ja do Berlina jak jechałam to po znakach mąż mi tylko powiedział na jakie miejscowości mam się kierować, zapisałam sobie i jechałam


ile godzin jechalas ? 5-6 ? sproboj jechac sama 30 godzin i wtedy szukac sobie cos na tych kartkach... momentami malo za kierownica nie kimnalem, wiec tylko zjazd kawa i dalej. wez tez pod uwage ze ja mialem kupiony juz bilet na prom na dana godzinie i w razie czego nie mialem czasu stawac i studiowac mapy, a wiesz ze jak zjedziesz w zly zjazd na autostradzie to masz do przejechania nastepne kilkadziesiat kilometrow, z mapa nawet dla najlepszych kilka minut(zjechac na jakis zajazd, swiatlo (bo noc) szukasz jak sie spowrotem wbic na droge ktora chcialas jechac) a czas ucieka, prom nie poczeka :D a navi zaraz sama zmienia trase..
_________________
Jakby Bóg popierał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach...

moje e46 330 Ci http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=34930
 
 
 
mycha 


BMW: ,,,
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 1182
Skąd: ,,,
Wysłany: 26-11-08, 22:46   

IksioR napisał/a:


mycha napisał/a:
Ja do Berlina jak jechałam to po znakach mąż mi tylko powiedział na jakie miejscowości mam się kierować, zapisałam sobie i jechałam


ile godzin jechalas ? 5-6 ? sproboj jechac sama 30 godzin i wtedy szukac sobie cos na tych kartkach... momentami malo za kierownica nie kimnalem, wiec tylko zjazd kawa i dalej. wez tez pod uwage ze ja mialem kupiony juz bilet na prom na dana godzinie i w razie czego nie mialem czasu stawac i studiowac mapy, a wiesz ze jak zjedziesz w zly zjazd na autostradzie to masz do przejechania nastepne kilkadziesiat kilometrow, z mapa nawet dla najlepszych kilka minut(zjechac na jakis zajazd, swiatlo (bo noc) szukasz jak sie spowrotem wbic na droge ktora chcialas jechac) a czas ucieka, prom nie poczeka :D a navi zaraz sama zmienia trase..



ale przecież ja z tymi zapisanymi kartkami nie pisałam tego do Ciebie, tylko tak ogólnie..

Więc nie porównuję mojego wyjazdu do Twojego ;)

A jechałam do Berlina około 3 godzin ;)
 
 
IksioR 


BMW: 330 Ci
Imię: Krzysiek
Silnik: M54
Nadwozie: Coupe
Wiek: 40
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 34
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27-11-08, 00:11   

luz luz ...
sorry troche mnie ponioslo hehe troche odjechalismy od tematu..
a tak na marginesie kolejny aspekt nawi --> prowadzi szybko i do celu, a w zwiazku z tym niedzielni kierowcy nie zakorkowuja naszych miast
_________________
Jakby Bóg popierał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach...

moje e46 330 Ci http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=34930
 
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 27-11-08, 08:12   

Ja Navi uważam za rewlecayjny wynalazek :D
Mapa wiadomo niezastąpiona, ale navi to navi :D
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
no_limit 
AdrenalineUser



BMW: 3er
Silnik: M52B28
Wiek: 40
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 3093
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-11-08, 08:53   

Ja nawigacji nie używam i nie lubie... Jestem tego samego zdania co 333, 10 minut poświęcone na przeanalizowanie w internecie i na mapie trasy nic nie kosztuje... Uważam też że jazda na własną ręke pozwala się skoncentrować i wiedzieć gdzie sie jest... Ja na ogół jak jeźdze poza warszawe to jest to dla mojej przyjemności i wole się rozejrzeć ew. obrać trasę żeby zobaczyć coś czego jeszcze nie widziałem, i zawsze wiem gdzie jest najbliższy sklep, stacja benzynowa czy coś wartego zobaczenia...

A już najbardziej mnie śmieszy jak znajomi z warszawy jadąc na jakas ul. do warszawy włączają navigacje żeby ich prowadziła zamiast zerknąć gdzie ta ulica się znajduje... Później okazuje się że mogli pojechać dużo krótszą/mniej zakorkowaną drogą... Ale co tam w końcu mają navi :ok:
_________________
We do what we want and we do it with pride
 
 
Annoth 


BMW: BMW 320 E30
Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 2081
Skąd: Borowe k.Mrągowa
Wysłany: 29-11-08, 11:11   

nom, w robocie mam teraz ubaw z kierowcow jak klna na te navi. przed wyjazdem wola mape studiowac bo jak twierdza navi mozna o kant dupy potłuc w wawie. tylko nie pytajcie jaka mapa bo ni wiem :hm: . w trasie mozliwe ze pozyteczne ale chyba za granica bardziej. Jakoś zawsze sobie radziłem z mapa papierowa i nie błądziłem
_________________
E30 forever
 
 
mycha 


BMW: ,,,
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 1182
Skąd: ,,,
Wysłany: 29-11-08, 13:39   

Na stronie tropical islands jest napisane takie coś, w zakładce dojazd:

Cytat:
Nie zalecamy stosowania systemów nawigacyjnych lub systemów planowania tras, gdyż, jak dotąd, proponują one drogę okrężną


Ja do tej pory stosowałam navi do Poznania i do Wrocławia, dzięki niej nie szukalismy celu we Wrocku czy Poznaniu przez dwie godziny jak kiedyś bez navi :wsciekly:

W wakacje jechaliśmy z moim tatą w kieleckie i navi poprowadziła nas trochę inną drogą, niby więcej kilometrów a dojechaliśmy w ciągu 5 godzin, a bez navi inną drogą jechalismy zawsze po 7-8 godzin.

więc navi tez jest przydatna bardzo :D
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 29-11-08, 15:03   

Nigdy żadnemu urządzonku nie możemy ufać bezgranicznie. Navi jest idealnym rozwiązaniem jeśli trochę myślimy. Mnie jeszcze w pole nie wyprowadziła.
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
krzysiek8833 
Moderator



BMW: BMW 318is(swap m52b28), e30 320i, e46 330i
Imię: Krzysiek
Silnik: m54b30
Nadwozie: Coupe
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 4199
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 29-11-08, 15:23   

ale sie dyskusja nie na temat zrobiła....
to nie temat pt. navi czy zwykła mapa !!
nikt tego nie widzi??
_________________
Moja miłość zaklęta w konie mechaniczne http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=244
 
 
 
mycha 


BMW: ,,,
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 1182
Skąd: ,,,
Wysłany: 30-11-08, 22:26   

Lolo zmień temat na "Nawigacja" i nikt nie będzie marudził, że coś jest nie na temat.....
 
 
kostek_ja 



BMW: e46 M3 CS
Imię: Artur
Silnik: S54
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 1096
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-12-08, 11:10   

Moim zdaniem Navi to naprawdę fana rzecz jak nie znasz okolicy, albo znasz słabo. W trasie już raz dzięki niej przejechałem dużo szybciej, ale jak znamy jakąś okolicę bardzo dobrze to z reguły sami dobierzemy lepszą drogę. Navi omija korki np. w DE bo mają tam systemy które informują navi gdzie jest korek.

Co zakazu. Niby jestem przeciwko piractwu, chociaż z niego korzystam :lol: Nie lubie piractwa, ale jak jakaś korporacja słabo się zabezpiecz to trzeba z tego korzystać ;)
W każdym razie w zakazie nie podoba mi się nie to że będę musiał mieć oryginalną mapę (w sumie i tak mam), tylko tego że niedługo kontrola przez policję będzie trwała 2h (i tak mnie ostatnio kontrolowali pół godziny) i będziesz musiał nosić przy sobie stos dokumentów że wszystko jest legalne. To idzie w kierunku państwa policyjnego, a chyba niczego bardziej nie nienawidzę.
_________________
 
 
 
mycha 


BMW: ,,,
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 1182
Skąd: ,,,
Wysłany: 02-12-08, 14:02   

Na innym forum motoryzacyjnym tez jest dyskusja na ten temat i powaliła mnie odpowiedź jednego z forumowiczów :lol: :lol:

Cytat:
swoja droga... zastanawia mnie czy ktos jeszcze naprawde kupuje pirackie plyty na rynku w erze gdy wszystko mozna sciagnac z netu?
 
 
oczko82 


BMW: mnie się podoba
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 252
Skąd: ZS
Wysłany: 02-12-08, 14:34   

Uuuu Ewuniu ;) Normalnie spadłem z krzesła (no w moim przypadku z pufo-fotela :P ). Co za ziomuś :mur:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 15