Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
BMW e36 Pytania???
Autor Wiadomość
Mateo
[Usunięty]

  Wysłany: 30-01-08, 14:10   BMW e36 Pytania???

Witam wszystkich fanów tej pięknej marki ;)


Mam do was kilka pytań:


1. Ile zapłaciliście za swoje bmw e36 i jakie ciekawe przygody mieliście (chodzi o naprawy).
2. Gdzie kupić BMW w Polsce czy jechać za granice.
3. Co jest + a co - tego modelu.
4. Trochę może głupie pytanie, ale warto było by wiedzieć, mianowicie czym różnią sie modele. e36 ::: 316,318,320,325 itd.



Odpisujcie na wszystkie pytania (nie piscie postow jesli zamierzacie odpisywac na jedno pytanie;|)


Z góry dzieki za Pomoc, będę wdzięczny :ok: :ok:
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 30-01-08, 17:43   

Ja swoją Buńkę kupiłem bo bardzo okazyjnej cenie. Dlatego nie marudziłem że Sedan. Ale sedany też mi się podobają co jak co :) Chciałem Czarną i dobry stan techniczny. Ten taki był i jeszcze mała cena (targowałem się 3 tygodnie :) ) i kupiona :yeah:

Moja Bawara inne jest krajowa. Uważam że auto z zagranicy to większe prawdopodobieństwo na lepszy stan techniczny - przynajmniej tak było kiedyś. Teraz to się nie orientuję. Ale podejrzewam że nadal warto przywieść coś prosto z Bawarii :D

Plusów jest zbyt dużo by wymieniać !! Ale jednym najważniejszy to to że to auto ma duszę !! Pewnie póki jeszcze nie masz to nie rozumiesz i możesz się śmiać ale zakochać się w 3er to kwestia tygodnia ;)

Minusy: na pewno większe spalanie niż u konkurencyjnych marek. Tak poza tym to nie widzę :D

316 - silnik 1.6 - 4 cylindry
318 - silnik 1.8 - 4 cylindry
320 - silnik 2.0 w E36 - R6 - 6 cylindrów w E30 ma jednak 4 cylindry
325 - silnik 2.5 - ale nie zawsze bo np w E30 325 to silnik 2.7 l

Jak widzisz nie ma na to takiej reguły dokładnej ..ale im większe dwie ostanie tym lepiej :brawo:
Itd. Oznaczenie może się różnić z silnikiem bo np do E46 316 dają silnik 1.9... Skąd taki pomysł to nie mnie już pytać.

Daję słowo że jak kupisz Bawarię to jazda stanie się częścią Twojego życia.. nie tylko przemieszczaniem się :piwo:
_________________
 
 
 
Mateo
[Usunięty]

Wysłany: 30-01-08, 17:53   

Cytat:
Ja swoją Buńkę kupiłem bo bardzo okazyjnej cenie. Dlatego nie marudziłem że Sedan. Ale sedany też mi się podobają co jak co :) Chciałem Czarną i dobry stan techniczny. Ten taki był i jeszcze mała cena (targowałem się 3 tygodnie :) ) i kupiona :yeah:





Dzieki Kolego za pomoc, a dokładnie za ile 5 7 9 12 tys bo ja na poczatek nie bede chcial przeznaczyc wiecej na bmw jak z 7,8 tys, ale boje sie ze za taka kase to nie dostane dobrego bmw tylko jakas padaczke:O


A jezeli jest 318i to oznacza ze...???
Ostatnio zmieniony przez yeahman 30-01-08, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 30-01-08, 18:11   

Za 8 kupisz w dobrym stanie technicznym jakieś egzemplarz z pierwszych roczników 91/92 ale bez felg, wyposażenia itd.

318i w E36 silnik o pojemności 1.8 mocy 115KM, 8 zaworowy, pojedyńczy wałek, w zależności od rocznika do 94 pasek rozrządu, po 94 łańcuch rozrządu. Silnik M40B18 czyli od 94 - raczej kiepski. Występował w sedanie i touring.
_________________
 
 
 
Don.Wojciech 



BMW: czarnula coupe :D
Imię: Wojtek/Kamil jak kto woli
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 490
Skąd: Łódź
Wysłany: 30-01-08, 18:30   

coz jak ja swojej szukałem to miało być 320i z vanosem, ale trafił sie Is.

szukałem koniecznie czarne, koniecznie coupe i koniecznie w miarę młodej.

napraw jak do tej pory nie miałem zdanych nie licząc czyszczenia krokowca :) wiec bunia była warta swojej ceny ( kosztowała nie mało :/ ) mam już ją od roku, wątkiem abym ja kiedy kolwiek sprzedał bo pieniądze w nią zainwestowane sie na pewno nie zwrócą.

wadą e 36 szczególnie coupe jest brak egzemplarzy bez wypadkowych, większość e 36 dostępnych na rynku jest w opłakanym stanie technicznym. w tej chwili można co najwyżej dostać compakta w przyzwoitym stanie :)
_________________
Nie dziękuj, kliknij pomógł!! zdjęcia mojej ślicznej
___________________________________________________________
Ejj Boże na motorze weź mnie, a może po hardcorze byle nie we śnie
 
 
 
no_limit 
AdrenalineUser



BMW: 3er
Silnik: M52B28
Pomógł: 16 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 3093
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-01-08, 19:12   

Jest takie powiedzonko... Nie porównuj BMW do taczki... i to mówi wszystko o tym czemu wybrałem BMW... Po przejaźdzce już inne samochody się nie liczą. Ja kupiłem swoją Bawarkę za 7,500 tys PLN w Berlinie, dalej na zachód można taniej kupić. W Polsce trzeba było zapłacić wtedy około 10 do 12 tys zł... Także napewno się opłaca ze Szwablandii ale trzeba się najeździć. Plusy koledzy wypisali, co do minusów to są to duże koszty ew. napraw... A co do modelu to im większy numerek tym lepszy ;)
_________________
We do what we want and we do it with pride
 
 
Klakier 
Przyjaciel Forum


BMW: E36
Imię: Adrian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 602
Skąd: SMY ....
Wysłany: 31-01-08, 00:15   

ja kupiłem swoja w marcu bedzie 3 lata temu za 10 800 :wstydnis: moze duzo za 92 rok w sedanie ale kupowalem ja na giełdzie w polsce a byla sprowadzona ok pol roku przed moim kupnem. ciezko bylo trafic dobry egzemplarz bo tu albo lakier albo silnik leje a tu rdza itd. a ta co kupilem miala wszystko na miejscu :)
mysle ze w polsce ciezko kupic dobre BMW ale w sumie kupic od jakiegos Turka to jest masakra :kij: a w polsce mozna trafic na dobra tak np. od takich ludzi jak forum-rowicze ktorzy dbaja na zabój o swoje bunie. ;)
wada napewno jest kosz utrzymania bo czesci troche kosztowne ale coraz jest wiecej zamienników albo duzo czesci urzywanych które moga sie trafic w naprawde dobrym stanie.
zaleta napewno jest jazda bunia, sylwetka samochodu, wnetrze jak i kultura z jazdy. Tak ja ja niemam za duzo wyposarzenia ale juz bym nie kupil auta bez wspomagania kiery czy Absu.
roznicae podal Tomek dosłownie wiec nie bede juz nic wiele dodawal tylko tyle ze jesli teraz kupował bym BMW to z 6 garkami. Zupełnie inna praca silnika niz z 4 garami. i spalanie takiego wiekszego silnika wcale nie jest powiedziane ze jest wieksze od tych z 4.
To tyle mialem do powiedzenia ze swojej strony ;) Dziekuje :padam:
_________________
BMW - Nasze najlepsze ;)
 
 
 
Mateo
[Usunięty]

Wysłany: 31-01-08, 16:19   

Cytat:
roznicae podal Tomek dosłownie wiec nie bede juz nic wiele dodawal tylko tyle ze jesli teraz kupował bym BMW to z 6 garkami. Zupełnie inna praca silnika niz z 4 garami. i spalanie takiego wiekszego silnika wcale nie jest powiedziane ze jest wieksze od tych z 4.
To tyle mialem do powiedzenia ze swojej strony ;) Dziekuje :padam:



Ale ubezpieczenie droższe, a po za tym mnie 1.8 wystarczy (nie kupuje auta żeby sie ścigać).
 
 
Don.Wojciech 



BMW: czarnula coupe :D
Imię: Wojtek/Kamil jak kto woli
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 490
Skąd: Łódź
Wysłany: 31-01-08, 17:19   

przeważnie do 2.0 jedna stawka :) dobrym rozwiązaniem jest IS ( zasadniczo ten 1,9 bo te starsze to już raczej umierają ;( ) niestety trzeba dobrze trafić bo te silniczki lubią wysokie obroty, a rzeźników nie brakuje :P jeśli trafisz na Zdrowy egzemplarz z pod świateł wszystkie 320 twoje xD a co do spalania to wychodzi to samo is czy zwykła 318. mi średnio pali 9/10 litrów w mieście :)
_________________
Nie dziękuj, kliknij pomógł!! zdjęcia mojej ślicznej
___________________________________________________________
Ejj Boże na motorze weź mnie, a może po hardcorze byle nie we śnie
 
 
 
Piotrk 


BMW: E36 318is Coupe M44B19
Imię: Piotr
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 80
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 01-02-08, 16:55   

Mateo napisał/a:
(nie kupuje auta żeby sie ścigać).


jak kupisz bmw to czasami zaczniesz :D
 
 
Mateo
[Usunięty]

Wysłany: 01-02-08, 19:48   

Piotrk napisał/a:
Mateo napisał/a:
(nie kupuje auta żeby sie ścigać).


jak kupisz bmw to czasami zaczniesz :D



być może ;)
 
 
francik
[Usunięty]

Wysłany: 01-02-08, 23:55   

ja kupiłem swoje bmw od kolegi z forum hehe wczesniej mialem compacta ale zamienilem go na coupe i powiem ze jestem zadowolony niby 1.8 is ale juz fajnie sie tym autem jeździ :piwo:
 
 
Mateo
[Usunięty]

Wysłany: 02-02-08, 00:02   

A orientuje sie ktoś może jak będą wyglądały ceny e36 w przyszłym roku :piwo:
 
 
yeahman 
Administrator



BMW: E36
Imię: Tomasz
Silnik: M42B18
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 89 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 7452
Skąd: BMW3ER
Wysłany: 02-02-08, 03:37   

Mateo, tego to chyba nikt nie wie. Ale jest prawdopodobieństwo że auta do 95 roku stanieją z powodu wprowadzania w Niemczech zakazu wjazdu do centrów miast takich aut jest dość duże :pijaki:
_________________
 
 
 
Don.Wojciech 



BMW: czarnula coupe :D
Imię: Wojtek/Kamil jak kto woli
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 490
Skąd: Łódź
Wysłany: 02-02-08, 12:38   

ale to nie jest tak, starsze auta muszą przejść specjalny przegląd i wtedy mogą wjerzdzać, a po 95 już wszystkie musiały spełniać normy emisji euro coś tam :) wiec nie ma strachu nawet e 30 z catem wjedzie do centrum berlina :)
_________________
Nie dziękuj, kliknij pomógł!! zdjęcia mojej ślicznej
___________________________________________________________
Ejj Boże na motorze weź mnie, a może po hardcorze byle nie we śnie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 15