Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak podłączyć jupiterki z e39 do lampki e36
Autor Wiadomość
m310ax 
Mów mi Marian :)



BMW: e36
Imię: Mariusz
Silnik: M50B20
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 11 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 738
Skąd: Krapkowice
Wysłany: 10-11-12, 11:50   

A do przycisku ASC, który u mnie nie jest podłączony bo nie mam ASC dało by się podłączyć same tylne słupki ? :D

I teraz nie wiem czy można podłączyć jupitery pod stałe 12V ale żeby gasły po zamknięciu samochodu z klucza ?
_________________
we speak different language but we all know what is mpower :)

Zobacz moje qp
 
 
 
lobek 



BMW: E39
Imię: Robert
Silnik: m57d30
Pomógł: 125 razy
Wiek: 31
Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 5184
Skąd: Mikołów
Wysłany: 10-11-12, 16:31   

m310ax, przecież jak podepniesz po stałe +12V to się będą cały czas świecić.. ;)
_________________
BMW E39 530d - OEM!
ex-BMW E36 Coupe - OEM+
 
 
m310ax 
Mów mi Marian :)



BMW: e36
Imię: Mariusz
Silnik: M50B20
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 11 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 738
Skąd: Krapkowice
Wysłany: 10-11-12, 20:15   

Michuuu napisał/a:
Tak da się Zrobiłeś choinkę i dlatego tak Masz.


Też Miałem z tym problem, i na dodatek nie miałem jeszcze oryginalnej kostki od lampki e39, Misja była straszna bez żadnej rozpiski koloru kabli schematów ale udało sie i działa bez problemów.

Ja Zrobiłem u Siebie tak że jupiterki są na stałe 12v, diody po właczonych światłach a znowu środkowa+dwie tylnie po wyjęciu kluczyka, otwarciu drzwi itp. I nie Podłączałem 5 kabli tylko 4, ten jeden własnie został wolny i wszystko śmiga bez zarzutu.

Prędzej Miałem zwykła lampke w e36 bez jupiterków, więc nie Miałem doprowadzonego 12v po przekręceniu kluczyka, więc się nie chciało ciągnąć jeszcze jednego kabla:P (chociaż i tak Musiałem do diód no ale po co:P) Moim zdaniem lepsze rozwiązanie jupiterki na stałe 12v są zawsze pod ręka i nie trzeba kluczyka. A jeszcze lepszym rozwiązaniem jest mieć tylne dwie lampki z przełącznikiem (są w ogóle? pasują jakieś inne?) i w nie wpakować się jeszcze stałym 12v, czyli gasną po zamknięciu drzwi, ale są cały czas pod prądem i gotowe do użycia :)

Oto Mój działający schemat, Kolor kabla w e36 do pinu w lampce e39:
- biało fioletowy - pin 1? (jeżeli jupitery mają świecić po przekręceniu kluczyka)
- brązowy - pin 2
- biało czerwony - pin 1? (stałe 12v, jeżeli jupitery mają świecić nie zależnie czy kluczyk przekręcony czy nie)
- brązowo czerwony+brązowo czarny pin 5 (poprostu je zmostkować |jeden z nich to do lampek z tyłu, a jeden że gasną po zamknięciu drzwi| i do pinu 5 w lampce)

A do pinu 4 w lampce należy się wpakować z kablem do diód, ja Pociągnąłem centralnie od pokrętła od ściemniania przez słupek i podsufitkę centralnie do otworu.

Gdy podłączałem stałe 12v do środkowej lampki (pin nr 5) to w ogóle nie reagowała na przycisk i prawdopodobnie robiła się choinka wtedy.

Jak coś to Pisz bezproblemowo Pomogę :)


Podłączyłem według tego, jupitery pod stałe 12V, źle to powiedziałem, chodzi mi o podłączenie tylnych lampek żeby zapalały się jak otwieram auto i gasły po chwili jak zamknę drzwi, bo teraz mi się świecą cały czas, obojętnie czy jest klucz w stacyjce czy nie ma.
_________________
we speak different language but we all know what is mpower :)

Zobacz moje qp
 
 
 
Michuuu 


BMW: e36 318is
Imię: MichaU
Silnik: R4
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 67
Skąd: CTR
Wysłany: 10-11-12, 23:51   

"- brązowo czerwony+brązowo czarny pin 5 (poprostu je zmostkować |jeden z nich to do lampek z tyłu, a jeden że gasną po zamknięciu drzwi| i do pinu 5 w lampce)"

Bo lampki z tyłu i lampke z przodu środkowa RAZEM Musisz właśnie podłaczyć pod KABEL OD WŁĄCZANIA GDY SIĘ DRZWI OTWORZY, a nie po 12v.

Tu Masz 'przykładowo' jak to ma wyglądać. Wtyczka też przykładowa jak cos.
[img][/img]
 
 
lobek 



BMW: E39
Imię: Robert
Silnik: m57d30
Pomógł: 125 razy
Wiek: 31
Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 5184
Skąd: Mikołów
Wysłany: 11-11-12, 01:10   

Michuuu, a rozpracowałeś system wyłączania oświetlenia? Bo w e39 jest to całkiem inaczej zrobione, może coś wymyśliłeś? :hyhy:
_________________
BMW E39 530d - OEM!
ex-BMW E36 Coupe - OEM+
 
 
m310ax 
Mów mi Marian :)



BMW: e36
Imię: Mariusz
Silnik: M50B20
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 11 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 738
Skąd: Krapkowice
Wysłany: 11-11-12, 01:58   

Michuuu napisał/a:
"- brązowo czerwony+brązowo czarny pin 5 (poprostu je zmostkować |jeden z nich to do lampek z tyłu, a jeden że gasną po zamknięciu drzwi| i do pinu 5 w lampce)"

Bo lampki z tyłu i lampke z przodu środkowa RAZEM Musisz właśnie podłaczyć pod KABEL OD WŁĄCZANIA GDY SIĘ DRZWI OTWORZY, a nie po 12v.

Tu Masz 'przykładowo' jak to ma wyglądać. Wtyczka też przykładowa jak cos.
[img][/img]


tak właśnie mam, dobra znajdę chwilkę wolnego to sprawdzę, ale na bank mam identycznie podłączone jak napisałeś.
_________________
we speak different language but we all know what is mpower :)

Zobacz moje qp
 
 
 
Michuuu 


BMW: e36 318is
Imię: MichaU
Silnik: R4
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 67
Skąd: CTR
Wysłany: 11-11-12, 10:54   

lobek napisał/a:
Michuuu, a rozpracowałeś system wyłączania oświetlenia? Bo w e39 jest to całkiem inaczej zrobione, może coś wymyśliłeś? :hyhy:


Oczywiście :) U Mnie działa wszystko jak powinno, dlatego właśnie ta środkowa w lampce e39 właśnie jakoś inaczej chodzi w e39, w e36 jak to podłączyłem pod stałe 12v to zero reakcji na przycisk, w e39 chyba przez jakiś przekaźnik idzie czy coś. No ale że kozaczyła i była cwana, to ją wykiwałem nie dostaje prądu jak się zamknie drzwi :) a jupiterki reagują na przycisk obydwie sztuki bez problemu :) Diody świecą bajecznie i działają razem z regulacją natężenia całego podświetlenia wnętrza.
 
 
Michuuu 


BMW: e36 318is
Imię: MichaU
Silnik: R4
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 67
Skąd: CTR
Wysłany: 11-11-12, 10:56   

m310ax napisał/a:
Michuuu napisał/a:
"- brązowo czerwony+brązowo czarny pin 5 (poprostu je zmostkować |jeden z nich to do lampek z tyłu, a jeden że gasną po zamknięciu drzwi| i do pinu 5 w lampce)"

Bo lampki z tyłu i lampke z przodu środkowa RAZEM Musisz właśnie podłaczyć pod KABEL OD WŁĄCZANIA GDY SIĘ DRZWI OTWORZY, a nie po 12v.

Tu Masz 'przykładowo' jak to ma wyglądać. Wtyczka też przykładowa jak cos.
[img][/img]


tak właśnie mam, dobra znajdę chwilkę wolnego to sprawdzę, ale na bank mam identycznie podłączone jak napisałeś.


To Wychodzi na to że piny Musiałeś Pomylić, i Dajesz stałe 12v w lampki z tyłu i środkowa, zamiast po zamknięciu drzwi.
 
 
lobek 



BMW: E39
Imię: Robert
Silnik: m57d30
Pomógł: 125 razy
Wiek: 31
Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 5184
Skąd: Mikołów
Wysłany: 11-11-12, 11:02   

Michuuu, nie nie, chodzi mi o to, czy środkowym przyciskiem można wyłączyć oświetlenie np przy otwartych drzwiach ;)
_________________
BMW E39 530d - OEM!
ex-BMW E36 Coupe - OEM+
 
 
Michuuu 


BMW: e36 318is
Imię: MichaU
Silnik: R4
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 67
Skąd: CTR
Wysłany: 11-11-12, 11:33   

No to jest właśnie raczej już nie do rozwiązania, albo zgaśnie samo po jakimś czasie, lub przekręcić kluczykiem zapłon w pozycje 1 jak nie Masz wsadzonego akurat, a jak Otworzysz drzwi i zamkniesz to trzeba kluczykiem zamknąć i otworzyć od razu też zgaśnie, lub Masz kluczyk w pozycji 1 zapłonu a nie Masz domkniętej szyby to tak samo będzie się palić, to trzeba rygielkiem zamknąć się w środku i otworzyć to zgaśnie :D Trzeba trochę kantować samochód i Samemu to wykapować to się Przyzwyczaisz i nie będzie Wqrw :D Ale warto dla tych głupich dwóch diód :)
 
 
m310ax 
Mów mi Marian :)



BMW: e36
Imię: Mariusz
Silnik: M50B20
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 11 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 738
Skąd: Krapkowice
Wysłany: 11-11-12, 18:03   

Wiem w czym był problem, z tyłu w słupkach był włożone żarówki diodowe, włożyłem zwykłe i wszystko hula że aż miło :) Tylko szkoda że po otwarciu drzwi i pozostawieniu otwartych nie da się zgasić światła na tylnych słupkach :(
_________________
we speak different language but we all know what is mpower :)

Zobacz moje qp
 
 
 
lobek 



BMW: E39
Imię: Robert
Silnik: m57d30
Pomógł: 125 razy
Wiek: 31
Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 5184
Skąd: Mikołów
Wysłany: 11-11-12, 18:53   

m310ax, to chyba przypadek czy coś, bo ja u siebie mam ledy i wszystko działa w porządku :)
_________________
BMW E39 530d - OEM!
ex-BMW E36 Coupe - OEM+
 
 
Michuuu 


BMW: e36 318is
Imię: MichaU
Silnik: R4
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 67
Skąd: CTR
Wysłany: 11-11-12, 19:27   

m310ax, Spójrz na Mój post wyżej, Ja nie Mam z tym problemu :)
 
 
wito_86 



BMW: E36 ///M52B28
Imię: Witek
Silnik: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 1136
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 31-03-13, 11:21   

Odkopujemy ;) Wczoraj zaczalem to montowac podlaczylem wszystko tak jak kazaliscie no i jupiterki swieca po przekreceniu kluczyka Diody swieca po wlaczeniu swiatel no i glowna lampka wlancza sie przy otwarciu drzwi Teraz moje pytanie czy da sie to jakos zrobic zeby lampke przednia oraz boczne tylnie wlanczac przyciskiem srodkowym na lampce z e39? W lampce mialem 5 pinow ale u mnie 4 pin ma kabel natomiast pin 3 w lampce jest pusty W aucie mam 5 kabli do ori lampki Jeden zostal wolny w lampce i jeden w instalacji auta Cos jest zle ze nie swieci sie lampka po wlaczeniu przycisku?
_________________
"Sadzic Palic Zalegalizowac..."

Sprawdz moja niunie-> http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=29147
 
 
 
m310ax 
Mów mi Marian :)



BMW: e36
Imię: Mariusz
Silnik: M50B20
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 11 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 738
Skąd: Krapkowice
Wysłany: 31-03-13, 11:27   

wito_86 napisał/a:
czy da sie to jakos zrobic zeby lampke przednia oraz boczne tylnie wlanczac przyciskiem srodkowym na lampce z e39?


nie
_________________
we speak different language but we all know what is mpower :)

Zobacz moje qp
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 14