Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mycie Auta
Autor Wiadomość
DonElton 
Liryczny Sadysta


BMW: E36, E46
Silnik: b20,b25
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 306
Skąd: WGM
Wysłany: 31-12-15, 15:04   

Przerobiony marolex 3000 się badziej opłaca, z wysyłkami u jednego sprzedawcy wyszedł mnie 87pln z groszem. Na YT jest masa filmów jak to działa ;)
_________________
Ozonatory 10g - PW :)
 
 
majkiZjamajki 



Pomógł: 32 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 1268
Skąd: stąd
Wysłany: 31-12-15, 15:06   

DonElton napisał/a:
Na YT jest masa filmów jak to działa

Na jednych z nich nakładają pianę od dolu, inni od góru auta a i gdzieś było jak popadnie...
 
 
KapselK 


BMW: E91
Imię: Kacper
Silnik: M57D30
Nadwozie: Touring
Wiek: 32
Dołączył: 25 Gru 2015
Posty: 192
Skąd: Drzycim/Bydgoszcz
Wysłany: 31-12-15, 15:17   

Prawidłowo jest od dołu.
 
 
KapselK 


BMW: E91
Imię: Kacper
Silnik: M57D30
Nadwozie: Touring
Wiek: 32
Dołączył: 25 Gru 2015
Posty: 192
Skąd: Drzycim/Bydgoszcz
Wysłany: 31-12-15, 15:22   

majkiZjamajki, pianownica to dobry pomysł, ja akurat ręcznej nie mam, ale ta którą podałeś w linku jest chwalona. Shiny Garage robiło testy tej pianownicy wraz z ich piana którą masz w zestawie. Co do tego mycia na bezdotyku to nie byłbym przekonany, sama piana + bezdotyk nie umyje tak dobrze jak ręcznie. Ja osobiście bym się bał, że przy wcieraniu detailera narobię sobie hologramów.
 
 
Anglik 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 466
Skąd: włocławek
Wysłany: 31-12-15, 16:08   

ja taką kupiłem https://www.youtube.com/watch?v=ThQ0ycGLeb8
 
 
JOHNY 



BMW: 3x E36
Imię: Krzysiek
Silnik: M 43 52 50
Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1253
Skąd: Bytom
Wysłany: 31-12-15, 19:17   

Chłopaki ja chciałbym rozpocząć przygodę z porządnymi kosmetykami. Na wiosnę planuję oddać auto na polerkę u lakiernika i później ładnie wypielęgnować. Co potrzebuję na start ? co polecacie kupować, co potrzebuje jestem zielony totalnie. Kolor auta cosmosschwartz
_________________
Hantle, suple, wołowina;
Moc, energia, A witamina :)
 
 
Doxa 


BMW: e60 535d ++
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 226
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 31-12-15, 21:18   

nie rób żadnych polerek u lakiernika. Zniszczy ci lakier. Oni używają gównianych past na gównianych maszynach, mają znikome pojęcie o polerce. Zleć to komuś kto sie tym zajmuje. dasz dwie stówy więcej ale w słońcu będzie lustro a nie tłuste koliste ślady (tzw hologramy). Przede wszystkim rękawica do mycia 0 polecam Meguiars. Szampon - Chemical guys Hybrid. Coś w sprayu do psiknięcia po myciu w celu podkręcenia połysku i zabezpieczenia - Duragloss 951. To trak na szybko. Na czarnym będzie efekt, 951 jest bajeczny do czarnego. Do osuszania i polerowania jakieś mikrofibry - poszukaj sonie w sklepach detailingowych np MR Cleaner. jak ktoś zrobi profi polerke to potem tylko należy myć zgodnie ze sztuką, prysnąć dobrym woskiem (951) i tyle, efekt po takiej polerce jest taki że nie raz nowe auta tak nie wyglądają.
_________________
380 KM 750 Nm
 
 
KapselK 


BMW: E91
Imię: Kacper
Silnik: M57D30
Nadwozie: Touring
Wiek: 32
Dołączył: 25 Gru 2015
Posty: 192
Skąd: Drzycim/Bydgoszcz
Wysłany: 01-01-16, 00:40   

JOHNY, nie dawaj robić polerki lakiernikowi... Swoje e36 w sierpniu oddałem do malowania i polerka była zrobiona... niestety tak nieudolnie, że mam tyle hologramów, że masakra. Na wiosnę robię korektę lakieru we własnym zakresie. Interesuję się detailingiem i ciągle pogłębiam swoją wiedzę. Jeśli Ty chcesz zacząć dbać o auto to zarejestruj się na forum kosmetykaaut.pl, jest tam masa informacji, wystarczy, że przysiądziesz parę wieczorów i łykniesz podstawowe informacje. Na forum jest poradnik co robić krok po kroku, są opisy kosmetyków, po szampony, cleanery, woski i pasty polerskie. Są testy kosmetyków, ludzie doradzają co kupić na pierwszy ogień, żeby nie przepłacić. Wystarczy się zarejestrować i używać opcji "szukaj", wszystko jest. Nie będziesz, żałować. ;)
 
 
JOHNY 



BMW: 3x E36
Imię: Krzysiek
Silnik: M 43 52 50
Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1253
Skąd: Bytom
Wysłany: 01-01-16, 08:35   

Toście mnie teraz zdziwili z tą polerką. Mam znajomego który pracuje jako lakiernik w serwisie i wiem, że mają naprawdę dobre materiały. Mój lakier wygląda już dramtycznie z bliska pełno rys, rysek, kółeczek i mam wrażenie, że nie ma już takiej głębi wiem, że to cosssmasschwartz, a nie schwarz 2 np, ale i tak brakuje tej czerni... Dzięki za porady jak znajdę chwilę czasu zarejestruje się na to polecane forum.
_________________
Hantle, suple, wołowina;
Moc, energia, A witamina :)
 
 
Doxa 


BMW: e60 535d ++
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 226
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 01-01-16, 10:34   

lakiernik nie musi sie znać na polerce i ten kto poleruje nie musi sie znać na malowaniu. Korekta lakieru to proces zazwyczaj kilku etapowy a nie użycie jednej pasty ściernej tak jak robi to większość. po takim czymś lakier słońcu wygląda tragicznie. Wejdz na forum własnie podane przez kolege tam jest wszystko, wystarczy poczytać
_________________
380 KM 750 Nm
 
 
KapselK 


BMW: E91
Imię: Kacper
Silnik: M57D30
Nadwozie: Touring
Wiek: 32
Dołączył: 25 Gru 2015
Posty: 192
Skąd: Drzycim/Bydgoszcz
Wysłany: 01-01-16, 15:05   

Doxa napisał/a:
Korekta lakieru to proces zazwyczaj kilku etapowy a nie użycie jednej pasty ściernej tak jak robi to większość.


Dokładnie. Są 3 etapy, wszystko zależy w jakim stanie jest lakier, gdy nie ma tragedii to pierwszy etap robi już mega robotę. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 14