Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
BMW 316i...co dalej ???
Autor Wiadomość
JuniorS 
Crazy & Cool



BMW: E38
Imię: PrzemeK
Silnik: 5,4 V12
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 208
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 12-12-08, 20:25   BMW 316i...co dalej ???

Witam.Z gory prosze o nie karcenie mnie :D Jezdzilem paroma autami...Przyszedl czas na BMW...Wycelowalem w E36 316i co prawda malo konikow ale za to przebeg cudowny...1992 r a na blacie 115 tys.Naturalnie z niemiec.Zeby bylo jak w bajce to udalo mi sie ja kupic od 67 letniego dziadka ktory wlasnie ta beta sie od nowosci kulal...Prawie nie mozliwe a jednak :)

I w tym miejscu bajka sie konczy...Prosze o porade.Przekopalem cale forum jednak zaden temat mnie nie zadowolil.Chodzi o bicia na kierownicy podczas hamowania.Jesli jade powoli i delikatnie hamuje drgania sa rowniez delikatne.Np przy kulaniu sie do swiatel mozna odczuc rowniez cos na wzor hamowania pulsacyjnego no i poczujemy to na kierownicy.Jednak nie sa to drgania zeby wyrwalo nam kiere z rak...Rozmyslalem nad oponami...zimowki i jeszcze 205 rozmiar...(takie byly) Jednak dzis popadalo sniegu i na kawalku prostej depnolem po hamulcach zeby sprawdzic ABS...I jak nie zacznie sie cos tarabanic chrupac ....Z wrazenia musialem wysiasc i porozgladac sie czy nic nie odpadlo.No i strasznie pedal hamulca skakal.Doslownie myslalem ze odpadlo mi pol auta...Od tamtej chwili do domu jechalem 30km/h delikatnie hamujac -,-

Szczerze nie wiem jak prawidlowo zachowuje sie auto z ABS-em...Moze smieszne ale prawdziwe :D
Reszta w Bejce chodzi jak z fabryki.Silnik rowno cicho nie marudzi...No ale te hamowanie mnie zabija.Kontrolka ABS dziala prawidlowo.
Prosze o wypowiedz bo nie zasne :)
 
 
 
marM40 


BMW: czarne
Imię: Marcin
Silnik: ///M40
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 99
Skąd: Opatów i okolice
Wysłany: 12-12-08, 21:23   

Bicie kierownicy może być spowodowane skrzywionymi tarczami hamulcowymi ew. luzami w zawieszeniu. ABS niestety słychać niezbyt głośno, jak i czuć. Pedał :ops: hamulca że tak powiem "podskakuje". Jeśli nie mam racji koledzy zapewne mnie poprawią.
_________________

 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 12-12-08, 22:16   

Bicie na kierwonicy możesz mieć spowodowane krzywą tarczą hamulca, nie doważonym kołem, guzik na kole i luzy w zawieszeniu.
To że podczas hamowania ci tak chrupie i odbija pedał hamulca, to przy ABS to normalka oczywiście przy hamowaniu gdy koła ciblokują.
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
JuniorS 
Crazy & Cool



BMW: E38
Imię: PrzemeK
Silnik: 5,4 V12
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 208
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 13-12-08, 02:33   

Dokładnie jak koledzy mowicie.Chrupie i targa tym "pedałem" tylko w momencie działania ABS-u.Normalnie hamujac sa bicia na kierownicy.Luzów w zawieszeniu raczej nie ma.Tak na 98% .Stawiam na opony...One w ogole jakies dziwne sa...Jakby zaszerokie.Wrzuce fotki rano ocenicie ;> A tarcze zamowilem jak fabryka przykazala :)


Co jak co...Mam ta bete moze ponad tydzien...I nie chce innego auta ! :D


Tylko BMW
 
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 13-12-08, 14:24   

JuniorS, PRZY URUCHOMIONYM ABS to normalne ze pedał podskakuje i tak strzela wiec sie nie martw tym
gorzej jak na suchuym trzesie kierownica
załuż na poczatek koła z tyłu na przód jesli nie masz drugich kół i zobaczysz czy sie coś zmieniło
JuniorS napisał/a:
Co jak co...Mam ta bete moze ponad tydzien...I nie chce innego auta ! :D


Tylko BMW


przejedz się chociaz by 2,5-2,8 bo 1,6 to kosiarka :lol:
:ok:
_________________
 
 
krzysiek8833 
Moderator



BMW: BMW 318is(swap m52b28), e30 320i, e46 330i
Imię: Krzysiek
Silnik: m54b30
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 80 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 4199
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 13-12-08, 15:26   

na 99% krzywa tarcza! podnies przód auta i zakrec kazdym z kół! jak masz mocne drgania przy hamowaniu to i na podniesionym kole podczas krecenia bedzie lekko obcierac i hamowac koło! wiem bo tez miałem cienkie tarcze i jedna sie wykrzywiła i jak hamowałem to tak jak mówisz mocniej wdepne to kiera chulała jak nie wiem co! wymieniłem tarcze i klocki na nowe i problem znikł! jakbys miał koła nie wyważone to przy 110km/h by ci telepało lekko kiera!
a tak apropo hamowania to mam pytanie do wszytskich: hamujecie samym hamulcem np. dojeżdzajac do świateł czy tez pomagacie hamowac silnikiem poprzez redukcje biegu? bo jak hamuje to zawsze biegami wiecej! taki nawyk juz mam! :hyhy:
a co do BMW to juz jest tak ze jak sie przejedziesz to zachorujesz na chorobe BMW i innej marki nie kupisz wiecej :D
_________________
Moja miłość zaklęta w konie mechaniczne http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=244
 
 
 
///ESIU 
PoJE....eBAnIeC



BMW: BAD MADHERFUCKER
Imię: cham i prostak
Silnik: gnojownik
Pomógł: 152 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9767
Skąd: ze wsi
Wysłany: 13-12-08, 16:10   

krzysiek8833 napisał/a:
na 99% krzywa tarcza!

raczej 60%
naprawde nie zawsze jest to wina kżywej tarczy
krzysiek8833 napisał/a:
a tak apropo hamowania to mam pytanie do wszytskich: hamujecie samym hamulcem np. dojeżdzajac do świateł czy tez pomagacie hamowac silnikiem poprzez redukcje biegu? bo jak hamuje to zawsze biegami wiecej! taki nawyk juz mam! :hyhy:

oczywiscie ze biegami
ja np. nie wiem co to luz
_________________
 
 
kantor 



BMW: e39i
Imię: Michał
Silnik: M52B28TU
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 604
Skąd: siem-ce śl
Wysłany: 13-12-08, 16:25   

tez hamuje biegami bardzo czesto z uzyciem hamulca:) hyh ten abs ma taki odgłos jakby sie kijem skierowanym przed siebie w asfalt tarło:)
_________________
BMW 4 life
 
 
JuniorS 
Crazy & Cool



BMW: E38
Imię: PrzemeK
Silnik: 5,4 V12
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 208
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 13-12-08, 19:48   

Esiu kiedys kumpel mnie powozil :D ale obok w 2.0 24V tylko piatka...Nie powiem fajnie bylo.Nie zachorowalem przez to chyba ze siedzialem tylko obok...A tu jak mowisz kosiarka moja miloscia :D

Aczkolwiek wydaje mi sie ze BMW 1.6 a przykladowy Opel Astra 1.6 ... roznica jest dosc znaczna...wiem bo astre tez mam :>
 
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 13-12-08, 23:49   

JuniorS, apetyt rośnie w miarę jedzenia :D
Na początek 316 wystarczy :D
Co do ABSu i bicia na kierownicy wszystko masz opisane już :D tylko w tym możesz szukać przyczyny.
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
DIDI 
Black gleboszuracz



BMW: Czarne :)
Imię: Daniel
Silnik: M50B25
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 1417
Skąd: NBA
Wysłany: 14-12-08, 00:00   

Cytat:
Aczkolwiek wydaje mi sie ze BMW 1.6 a przykladowy Opel Astra 1.6 ... roznica jest dosc znaczna...wiem bo astre tez mam :>
postaw cokolwiek innego seryjnego obok BMW z takim samym silnikiem i dostanie po pupie ten inny sprzet. Bawarka idzie i tyle. Co do ABSu to nie kumam co wam sie w nim nie podoba. chrobocze bo ma chrobotać, bicie na kierze?? Lukaj oponki, felgi, mogą być źle wyważone. Dopiero później patrz na tarcze jak nie pomogą wcześniejsze zabiegi.
_________________
"My robimy te manewry tuuuu, więc podejdź bliżej i zejdź trochę w dół..." :P

MOJE FELGI NA SPRZEDAŻ!!!
http://img511.imageshack....38/becikes3.jpg

Moja black bejbe ;) http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?t=279
 
 
lolejko 
moderator BIG L



BMW: E46 sedan & E36 Convertible & E30 Tur
Imię: Karol
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 116 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 15498
Skąd: Kozienice
Wysłany: 14-12-08, 00:05   

Cytat:
postaw cokolwiek innego seryjnego obok BMW z takim samym silnikiem i dostanie po pupie ten inny sprzet. Bawarka idzie i tyle.

no akurat tutaj to bym mógł się kłócić :D Honda zmiecie 316 :D
_________________
BMW KLIMAT KOZIENICE
E46 The Low&Slow Familly No.1 Classiefied
///3ERFEST FILM
 
 
 
JuniorS 
Crazy & Cool



BMW: E38
Imię: PrzemeK
Silnik: 5,4 V12
Nadwozie: Cabrio
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 208
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 14-12-08, 00:50   

Przewalilem papcie z tylu na przód i bicie jest mniejsze...Podczas jazdy nie ma wcale bicia.pozostalo przy hamowaniu i juz przy predkosci 10 km/h czy 5 km/h mozna odczuc jakbym hamowal pulsacyjnie delikatnie.Prawie jak w rowerze gorskim z krzywym kolem ;d
Zrobi sie ;> Wymienie jeszcze olej paski tarcze z klockami zatankuje (bo staniala zupa)
i.....w droge ;)

Taaak lolejko ma racje...z civicem baty bym dostal...z koreancem nie bede startowal nawet...Z tylu na klapie mam te 316i nie wiecie moze czy to jest przyklejone czy jeszcze gorzej ?Wypadalo by sciagnac.Inna sprawa gdyby to bylo a silniczek 2,5 :D

Ale Ople,VW,Fiaciory i cala reszte bez problemow...Nie mowie tu o specjalnych killach dla zasady ;) Chodzi mi bardziej o to ze Konie beemki a przykladowo Konie opla i roznica zabojcza...Ogolnie inna kultura jazdy.Nie ma co tu gadac.BMW to klasa...Inaczej nawet na mnie ludzie patrza :D

I tak na koniuszek....Miałem do wyboru 2 betonki.Obie trojeczki E36.Ba nawet w takim samym kolorze ;) .Jedna od handlarza a na druga sie sam napatoczylem.I tak.
Ta od handlarza fajna nie powiem byla rowniez z niemiec.Siedzial w niej silnik 2,5 TDS...pomimo ze stala dosc dlugo zagadala fajnie...Przerazil mnie jej przebieg.Cos kolo 315 tyś.Nie miala poduszki...Ale poducha to nie wszystko.Jak na ten przebieg nie byla zniszczona ale zaniedbana.Cena 6500 i mialem brac nastepnego dnia.Jednak zostalem zmuszony wrecz przez diabla w postaci zony jechac do sklepu.Skoro jedziemy to skoczmy do Zittau...Mieszkam na styku 3 granic polski czech i niemiec wiec co za roznica ;)
Jak biegalismy po jakims kauflandzie napatoczylem sie znowu na znajomego co mieszka w Zittau bo sobie tam akurat mieszkanie wynajol i gadu gadu...I mi wylecial z pytaniem czy ktos by nie chcial BMW kupic bo jego sasiad ma trojeczke a ze jest stary i nie za bardzo przy zdrowiu (43r) to moze ja pogonic.Tylko funflas nie znal ani ceny ani stanu...betka juz pol roku w garazu stala.Babe sila ze sklepu wytargalem :dewil: bo sie zapedzila...Pojechalismy obczaic furacza...I gdy tylko drzwi od garazu sie uniosly straszny blask wydobyl sie z garazu jak w filmie wiedzialem ze bedzie moja...Juz nawet nie slyszalem co do mnie mowia.
pytam o cene 2000 euro...EeeeE nie mam euro mam ZŁ...Dziadzius wyliczyl ze 5000 w zupelnosci mu wystarczy...popedzilem do bankomatu wyplacilem dalem dziadkowi zona niech sie toczy astra a ja juz nie wysiade z BMW ;d
Poducha jest abs no i ten przebieg 115 tys...jeszcze jak zapytalem tego starszego czlowieka ktorym jest wlascicielem od ilu lat ja ma i uslyszalem ze kupil ja w salonie i tylko on nia jezdzil od 92r myslalem ze odlece ;D
Mam wszelkie pisma serwisowe do przebiegu 97 tys.Tylko ten silniczek 1.6 mnie troszke tak bolal.Nie jestem maniakiem driftu czy demonem predkosci jednak lubie miec cos pod butem...Jadac do domu nie spodzewalem sie zbyt wiele po tym silniku...Jednak pozytywnie mnie zaskoczyl.Zona zbulwersowana niewypalonymi zakupami dusila astre dosc mocno nawet nie wiedzialem ze ona tak potrafi (zona i astra)...Kawaleczek prostej...redukszyn na 4 do dechy :oczy: ojej jak szybko...wbilem 5 i tak sobie pedzilem 160,170 i sie opanowalem bo zaczelo sie miasto.O zonie zapomnialem bo nie bylo jej widac :D

Oj ale sie napocilem :x a mialem zapytac o to TDS :>
 
 
 
kantor 



BMW: e39i
Imię: Michał
Silnik: M52B28TU
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 604
Skąd: siem-ce śl
Wysłany: 14-12-08, 01:32   

haha fajnie sie to czytało :D . mojej przyszłej kupie e30 zebym mogl je sobie brac od czasu do czasu :D
_________________
BMW 4 life
 
 
vmasher 



BMW: E30/E36/E38/E91
Silnik: M52B28
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 151 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 7378
Skąd: ten dym
Wysłany: 14-12-08, 01:53   

JuniorS napisał/a:
Z tylu na klapie mam te 316i nie wiecie moze czy to jest przyklejone czy jeszcze gorzej ?Wypadalo by sciagnac


można ściągnąć, jest przylepne !! chętnie odkupię ten emblemat 316i :D

JuniorS napisał/a:
Przewalilem papcie z tylu na przód i bicie jest mniejsze...Podczas jazdy nie ma wcale bicia.pozostalo przy hamowaniu i juz przy predkosci 10 km/h czy 5 km/h mozna odczuc jakbym hamowal pulsacyjnie delikatnie.Prawie jak w rowerze gorskim z krzywym kolem


ja obstawiam na tarcze, koło nie bije przy prędkości 10km/h bicie koła byłoby praktycznie nieodczuwalne !!

nie możesz wizualnie ocenić tarcz, czy są krzywe, czy cienkie, czy są progi na nich ??
moim zdaniem na 99% tarcze do wymiany i będzie :ok:
_________________


Gość zobacz moje E36 328i cabrio
Gość zobacz moje E30 316i/328i qp
Gość zobacz moj dailycar E38 728i
Gość zobacz moje byłe E36 325i qp

film z E30

VMASHER GARAGE
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 15