Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie
Autor Wiadomość
Beti36m50 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-09-16, 19:09   Malowanie

Witam. Proszę o pomoc lakierników którzy mają coś wspólnego z malowaniem. Otóż mam do malowania zderzak przedni w mojej e36 i jaki podkład zastosować na plastik? Oraz jakie proporcje stosować do podkładu akrylowego ( baza, utwardzacz, rozcieńczalnik ) oraz do bazy i claru.
_________________
Tylko M50!
 
 
Raw 



BMW: E46
Silnik: M54b22
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 522
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 02-09-16, 20:53   

Cześć, co prawda do lakiernika to mi daleko ale jakies tam doświadczenie się zdobywa ;)

Jesli chodzi o zderzak, prawidłowo do malowania powinieneś użyc plastyfikatora (ja nigdy nie używałem)
Podkład do plastików, zawsze dawałem sobie NOVOLa w miejscach gdzie przetarłem do plastiku. Podam ci nazwę jak będzie potrzebna jutro.

Jesli chodzi o proporcje, zawsze na materiale jest informacja w jakich proporcjach mieszać czy to podkład, czy to lakier z utwardzaczem. A to ile dodasz rozcienczalnika to chyba zależy od tego czym malujesz, co chcesz osiągnąć i jakie masz doświedczenie ;)

Jak już zaczniesz praktykować, to ci powiem że nie bój się rzadkiego lakieru ;)

Podkłady masz najczęściej 5:1 4:1 to np 500podkładu + 100 utwardzacza.
Baza - będzie podane:) np 2:1 czy 1:1
Clar także będzie podane np 2:1 oraz będzie informacja w jakich % rozcięczać np 5-15%

Clar polecam HS i nie tylko dlatego że jest twardszy, ale i łatwiej go nakładać. Ostatni jaki uzywałem to był z APP który rozcieńczałem 25% i lał się fajnie.
_________________
Moje BMW E46
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum www.bmw3er.pl powered @ 18.01.2008
Kontakt: bmw3er@bmw3er.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 16